Dolar 26,1498 0.2%
Euro 29,1076 1.28%
Sterlin 33,9821 0.75%
S. Riyali 6,9832 0.14%
Altın GR 1.645,19 1,41%
Yar. Altın 5.432,00 1,44%
Çeyr. Altın 2.716,00 1,46%
22 Ay. Altın 1.590,01 1,42%
Tam Altın 10.777,42 1,21%
Netflix Harcamaları Azaltmaya Çalışıyor

Netflix Harcamaları Azaltmaya Çalışıyor

ABONE OL
13 Mayıs 2023, 18:14:39

Netflix, çevre dostu bir yaklaşımla, enerji tüketimini azaltmak ve karbon ayak izini düşürmek için harcamalarını azaltmaya çalışıyor. Şirket, popüler TV şovlarını ve filmlerini akışa sokmak için gereken veri boyutunu düşürerek, kullanıcıların internet kotlarını daha az tüketmelerini sağlıyor. Ayrıca, kullanılmayan hesapları düzenli olarak siliyor ve veri merkezlerinde enerji verimliliğini artırmak için yenilikçi teknolojiler kullanıyor. Netflix, hem üyelerine hem de gezegene daha iyi hizmet vermek için harcamalarını kontrol etmeye devam edecek.

Netflix, Harcamaları Azaltarak Gelir ve Gider Arasındaki Farkı Lehe Çevirmek İstiyor

Netflix, harcamalarını azaltarak gelir ve gider arasındaki farkı lehine çevirmeyi hedefliyor. Şirket, yüz milyonlarca dolarlık tasarruf sağlamak için bu yıl yapacağı harcamalar için azaltmaya gitmeyi planlıyor. İşte ayrıntılar:

Netflix, işten çıkarmaların yaygın olduğu bir dönemde, bu yolu izlememek için farklı bir yol deniyor. Şirket, harcamalar konusunda daha dikkatli olunması çağrısında bulundu. Bununla birlikte, işe alımların durdurulmayacağı ve müşteri hizmetlerindeki işten çıkarmaların yapılmayacağı açıklandı.

Netflix, Bu Yıl Harcamalarını 300 Milyon Dolar Azaltabilir

Wall Street Journal’ın paylaştığı bilgilere göre, Netflix bu yıl harcamalarını 300 milyon dolar azaltmayı planlıyor. Şirketin tasarruf sağlamak için şifre paylaşımını engelleme planlarını yılın ilk çeyreğinden ikinci çeyreğine ertelemesi olası bir neden olarak görülüyor.

Şifre Paylaşımının Durdurulması Yılın İkinci Yarısında Başlayacak

Netflix, şifre paylaşımını durdurmak için bir karar alma yolunda. Bu kararın yılın ikinci yarısından itibaren uygulanmaya başlaması bekleniyor. Şirketin bu adımı atmasının nedeni maliyetleri düşürmek ve gelirlerini artırmak.

300 Milyon Dolar Tasarruf Hedefi Belli Başlı Adımlarla Yapılacak

Netflix, 300 milyon dolarlık tasarruf hedefi için adımlar atmaya devam ediyor. Ancak bu miktarın, şirketin genel gider tablosuna bakıldığında oldukça düşük bir miktar olarak görüldüğü ifade ediliyor. Şirket, giderleri azaltmak için daha fazla yol ararken, yeni gelir kapıları oluşturmak için çözüm yolları aramaya devam ediyor. Ancak bu çalışmaların ne kadarının daha fazla abone getireceği veya yeni abone sayısında düşüşe neden olacağı henüz belirsiz.

Netflix’in Hedefi

Netflix, harcamaları azaltarak, gelir ve gider arasındaki farkı lehine çevirmeyi hedefliyor. Şirket, bu yıl yapacağı harcamalar için yüz milyonlarca dolarlık azaltmaya gitmeyi planlıyor. Tasarruf sağlamak için atılabilecek adımları araştıran Netflix, bu çalışmalarını ne kadar başarılı olacağı ise henüz bilinmiyor.

SEO için kullanabileceğiniz anahtar kelimeler:
– Netflix
– harcamalar
– tasarruf
– şifre paylaşımı
– teknoloji devi

Örnek başlıklar:
– Netflix Harcamalarını 300 Milyon Dolar Azaltıyor
– Şifre Paylaşımı Durduracak Mı? Netflix’in Tasarruf Hedefleri
– Netflix, Teknoloji Devlerinden Farklı Yol Deniyor: İşten Çıkarma Yoluna Gitmiyor
– Netflix’te Neler Oluyor? Harcamalar, Tasarruf ve Yeni Gelir Kapıları
– Netflix’in Şifre Paylaşımı İle Mücadelesi: Tasarruf Mu, Yeni Abone Mi?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments