yükleniyor...

Nest Cam IQ, Google Asistant İle Dünyanın En Akıllı Ev Güvenlik Kamerası

Her gün dışarıya çıkıyoruz. Bizler için önemli konumlardan ayrıldığımızda evimizin, ofisimizin güvenliğinden emin olamıyoruz. Nest Cam IQ, Google Asistant desteği ile artık zekaya sahip. Detaylar haberimizde…

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden birisi ve aynı zamanda en büyük arama motoru olan Google, uzun sürerdir geliştirmiş olduğu yapay zeka ürünü asistanını güvenlik sektöründe kullanmaya başladı.

Google’ın donanım ve yazılım ekibi ile birlikte paranın satın alabileceği en iyi kapalı devre güvenlik kamera sistemini amaçlayan Nest Cam firması, yeni ürünü Nest Cam IQ’de Google Home benzeri bir yapıya büründü. Bundan sonra Nest Cam IQ, Google Asistanlar yardımı ile takvim, sesle komut gibi özelliklere de bürünüyor.

Paranın Satın Alabileceği En İyi Güvenlik Kamerası

Başlıktan da anlayabileceğiniz gibi bizler için paranın satın alabileceği en iyi güvenlik kamerası olmasının yanında Nest firmasının yeni özellikleri geliştirdiği Aware modeline gelen en son güncelleme ile birlikte, Nest Cam IQ bundan sonra evinizde ya da ofinizde içeriye giren yüzleri tanımlayarak daha önceden gelme sıklıklarını yapmış oldukları işlemleri sizlere sorarak raporlayabilecek. Peki bu durum sizlere ne kazandıracak?

Örneğin evinizde oturuyorsunuz ve ofinizde şüphelendiğiniz bir insan var. Bu insan hakkında bir sorun olmasından korkuyorsunuz o zaman o kişinin yüz analizini şüpheli kişiler arasına ekleyerek atmış olduğu her adımdan haberdar olabilirsiniz. Evinizin etrafında çok fazla dolandığını düşündüğünüz kişileri listeye ekleyerek her zaman güvende kalabilirsiniz.

Nest firmasının ürünleri ülkemizde pek rastlanabilir ürün değil, Google desteği ile üretilen tek ürünü olan Nest Cam IQ şuan için Google Asistanlar servisini kullanan tek güvenlik kamerası. Google Home cihazlarına alternatif olarak evinizde güvenlik amaçlı kullanabileceğiniz ender ürünlerden bir tanesi olduğunu söyleyebiliriz.

 

Nest Cam IQ, Google Asistant İle Dünyanın En Akıllı Ev Güvenlik Kamerası konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Nest Cam IQ, Google Asistant İle Dünyanın En Akıllı Ev Güvenlik Kamerası ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.