Ne olacak bu ekran kartlarının fiyatları?

Coin madenciliğinden sonra düşüşe geçmesi beklenilen ekran kartlarının fiyatları her geçen gün, rekor kırmaya devam ediyor. Ekran kartları sizce hangi nedenden dolayı zam şampiyonu oluyor.

Ne olacak bu ekran kartlarının fiyatları?

Dolar kurunun sürekli değişiklik göstermesi ve TL cinsinden bakıldığında Dolar’ın çok daha tercih edilmesinden dolayı artan döviz kurları, teknolojik ürünlerin fiyatlarının artmasına neden oluyor. Son fiyat arttırımları ile artık neredeyse bir ürünü iki kat pahalıya alıyoruz. Tabi kide sadece dolar kurundan gelen fiyat artışları yetmiyormuş gibi yapılan KDV artışları ve daha önce ekran kartlarının piyasadan silinmesine neden olan miningcilerden sonra, fiyatlar neredeyse rekor seviyeleri çoktan geçmiş durumda.

Son dönemlerde gelen yüksek grafikli oyunları daha iyi ve daha kaliteli görmek için kullandığımız ekran kartlarının piyasası, rekor seviyelerin dahi üzerine çıkmış durumda. 2-3 ay öncesine kadar 1400 liraya alınabilen bir ekran kartı, şuanda 2 bin lira ile 2.500 lira arasında satın alınabiliyor. Daha önce fiyatların yükselmesine neden olan Coin madencilerinden sonra da ekran kartlarını, döviz kurları vurdu.

İKİNCİ EL EKRAN KARTI ALINIR MI?

Coin kazma işlemlerinin yavaş yavaş modası geçmeye başladı ve bu modanın geçmesi ile birlikte yıpranmış ekran kartları da ikinci el pazarına çoktan girdi. Kolay kolay anlaşılmayan yıpranmış ekran kartlarını almak kısa vadede size iyi gelecek olsa da, uzun vadeli düşünüldüğünde sizleri çok zor durumlara sokacaktır. Güvendiğini veya kefil olduğunuz birisinden alacağınız ekran kartları daha iyi ve kullanışlı olacaktır.

EKRAN KART FİYATLARI NE ZAMAN UCUZLAYACAK?

Oyuncuların kullandığı bilgisayarların en önemli bileşenlerden birisi olan ekran kartlarının fiyatları her geçen gün katlanarak artmakta. Bu bir dur diyemeyen satıcılar bu pazarı daha da sömürmek için ekran kartlarının fiyatları ile mi oynuyor yoksa, gerçekten de ekran kartlarını piyasa da bulmak zor mu? Tartışılır…

Nvidia ve AMD firmalarının ürettiği ekran kartlarında yapılan bir analize göre Şubat ayından itibaren yüzde 25 oranında bir fiyat düşüşü sağlanmış fakat, bu düşüş ne yazık ki indirim olarak değil bizlere zam olarak yansımış gibi gözüküyor.

2018’e girmemiz ile birlikte Coin madenciliğinin azalması ve yavaş yavaş tarihe karışmasından dolayı ekran kartları yavaş yavaş piyasada kalmaya ve eskisi gibi satılmayan ekran kartları yerinde durdukça daha da değerlenir hale geliyor. Peki yurt dışında da yapılan bu madencilik, vergi alımlarından sonra fiyatlarda pek bir değişiklik olmamasına rağmen, ülkemizde bu şekilde indirimler yerine zamların gelmesi sizce de garip değil mi?

 

“Son Dakika Güncel haberler için Technosfer.com”

"Ne olacak bu ekran kartlarının fiyatları? konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Ne olacak bu ekran kartlarının fiyatları? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Ne olacak bu ekran kartlarının fiyatları? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Furkan YURDAKUL
Furkan YURDAKUL
Teknoloji ve yazılımı seven küçük bir şahsiyet :)
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

technosfer

teknoloji haberleri

sorun şikayet

anakart sorunu

akıllı telefon sorunu

ürün inceleme

sorunu

sorunları
teknoloji haberleri 2019