yükleniyor...

MSI Z170A MPower Gaming Titanium inceleme

Technosfer’in MSI Z170A MPower Gaming Titanium yazılı incelemesinden herkese merhaba, bugün test masamızda İntel’in Z170 çipsetini kullanan Msi Z170A Mpower Gaming Titanium var.

Doğru donanımlarla oyun canavarı haline gelecek olan Z170A Mpower Gaming Titanium 6. Nesil Skylake işlemci tiplerini de destekliyor. Hızlandırılmış Ram, Usb yuvaları ve Lan bağlantısının yanı sıra geliştirilmiş ses sistemi de bu ana karta entegre edilmiş. Msi’ın daha önceden tasarlamış olduğu Z170A serisinden özellikle gümüş rengi ile ayrılan M Powe Gaming Titanium, oyuncuların hayallerini süsleyen bir anakart olarak adlandırılabilir.

Sizinle birlikte anakartın teknik özelliklerine baktıktan sonra detaylı incelemesine geçelim:

Ürünün kutusuna baktığımızda diğer Msi anakartların kutusundan ayrılmadığını söylersek yalan söylemiş oluruz. Ürünün kutusu o kadar parlak bir gümüş renk kaplamaya sahip ki kutunun fotoğraflarını çekerken gerçekten zorlandık. Ürünün kutusunun ön yüzeyinde Z170A Mpower Gaming Titanium yazılı bir bant  ve ürünün görseli bulunuyor. Genellikle Msi tarafından kullanılan kırmızı renkli logoya bu üründe yer verilmemiş onun yerine kutu ile bütünlük sağlayan gri renkte bir logoya üründe yer verilmiş.

Kutunun ön yüzü oldukça güzel fakat ürünün kutusunun arka kısımını görünce yutkunamadığımızı söyleyebiliriz. Ürünün ön yüzünde ağırlıklı olarak gri renk kullanılmıştı. Tahmin edersiniz ki gri renk kullanılmasındaki en büyük faktör ürünün “Titanium” modeli olması. Ürünün kutusunun arka yüzeyine baktığımızda ise ön taraftaki sadelik anlayışı ile çok zıt ve dolu dolu bir arka yüzey bizlerle olduğunu görüyoruz. Arka yüzeyinde ürünün kutusunun ürüne ait teknik bilgilerin bulunmuş olduğu kısa notlar ve ürünün üzerindeki birimlerin isimlerinin yazdığı büyük bir anakart haritası olarak adlandırılabilecek görsel bulunuyor.

Ürünün kutusunun üst kapağını açtığımızda karşımıza anti-statik poşet ile sarılmış olan Msi Z170 Mpower Gaming Titanium anakart çıkıyor. Msi tüm ürünlerinde olduğu gibi bu üründe de kutunun içindeki ürünün sağlam bir şekilde kullanıcılarına ulaşması için kutuya ciddi bir özen göstermiş. Ürün hem içerisinde bulunduğu kutunun malzeme kalitesi hemde ürünü saran plastik malzeme ile çok güzel korunmuş.

Ürünümüzü kutusundan çıkardığımızda ise farklı farklı poşetler içerisinde bulunan bir çok aksesuarın bizlere ürün ile birlikte hediye geldiğini görüyoruz. Bir ürün için beklenilenden fazla bir şekilde aksesuar koyan Msi neredeyse hiç kullanmayacağınız ancak anakart üzerinde çıkışı bulunan tüm I/O noktaları için bir aksesuar koymuş durumda.  Ayrıca ürünün kutusunun içerisinden çıkan küçük I’M NOT HERE yazılı kapı askısı ise bizi bizlerden almaya yetiyor. Oyuncuların halinden anlayan en büyük firma olarak yine karşımıza çıkıyor.

Ürünün kutu içeriğine baktığımızda ise ürünün kutusunun içerisinden şunlar çıkıyor:

  • Kullanım kılavuzu, kurulum kılavuzu

 

  • Kasa üzeri rozet

 

  • Kapı askısı

 

  • 1 x Destek DVD’si

 

  • 6 x SATA 6Gb/s kablo

 

  • 1 x  SLI köprü kablosu

 

  • 2 x LED bağlantı kablosu

 

  • 1 x Kablo toplayıcı

 

  • 1 x Kablolama yardımcısı

 

Ürünün orta kısımında bulunan plastik bileşenler dışında ürünün neredeyse tamamı gümüş renginde ve ürün gerçekten insanın gözünü alan bir güzelliğe sahip. Ayrıca ürünün arka kısımından ürüne baktığınızda ürünün sağlamlığı konusunda emin olabiliyorsunuz. Msi genellikle ağır ekran kartlarını ve bileşenleri rahatlıkla her şekilde kaldırabilecek anakartlar tasarlıyor ancak bu üründe malzeme kalitesi bir tık daha yükselmiş.

Ürünün işlemci kısımının üzerinde bulunan pinlerin zarar görmemesi için işlemci söketinin üzerinde dikkat yazan bir kapak bulunuyor. Bu kapak aslında ürün için önemli olarak görülmese de saklanmasında çok büyük fayda var çünkü ürünün arıza vermesi durumunda servise giderken başına bir şey gelmemesi için takmanız ürünü koruyacaktır. MSI Z170A MPower Gaming Titanium inceleme yazımızı yazarken ürünün arka kısımında işlemci yuvasının arkasında bulunan kısıma baktığımızda ürünün 115X tipindeki işlemcileri desteklediğini görebiliyoruz. Yeni geliştirilen işlemcilerin neredeyse hepsini destekleyen MSI Z170A MPower Gaming Titanium ile kendi oyun canavarınızı kolaylıkla yaratabilirsiniz.

Anakartın üzerinde 3 adet PCIe 3.0 x2 slotu ve 3 adet PCIe 3.0 x16 slotu bulunuyor. 3866 MHz frekansına kadar desteklediği yazan MSI Z170A MPower Gaming Titanium’un kutusunda 4 adet ram slotununda bu hıza kadar ulaşabileceği de yazılmış.

Ürünün üzerinde raid desteki Msata yuvasında da yer verilmiş. 2 Adet mSata’ya kadar destekleyebilen anakart işlemlerinize göre raid profili ile istediğiniz şekilde kullanılabilir. Msata yuvalarına maksimum 110mm uzunluğuna kadar da mSata takmak mümkün MSI Z170A MPower Gaming Titanium’da.

Performans

Gen2 teknolojisini kullanan Usb 3.1 ile Usb 3’e göre iki kat hız sizleri bekliyor. Ürünün üzerinde bulunan yeni nesil Usb noktaları ile daha hızlı veri transferleri yapmak çok kolay bir hal almış.

Oyuncular için çile olan Lan bağlantısı İntel’in i219 Lan teknolojisi, özellikle eSpor ve online oyun oynayan kullanıcıları büyük bir dertten kurtaracak. i219 Lan sayesinde gecikme ve tepki süreleri de en minimuma indirilmiş durumda, Msi’in geliştirdiği Gaming Lan uygulamasıyla istediğiniz oyuna veya uygulamaya öncelik tanıyarak internet trafiğinizi yönetip, harcadığı bant genişliklerini özelleştirerek, lagsız bir oyun keyfi çıkarmanız için sadece bu ana karta sahip olmanız yeterli.

Ürünün içerisinde gelen kendi yazılımı ile fan kızını ürünün anlık sıcaklığını ve performans durumunu çok kolaylıkla takip edebilirsiniz. Daha önceden eskimiş Bios ile yapmış olduğumuz tüm işlemleri yeni  Z170A MPower Gaming Titanium’da tek bir bios uygulaması üzerinden yapmak mümkün hale gelmiş durumda.

Sentetik testler:

MSI Z170A MPower Gaming Titanium üzerinde yapmış olduğumuz sentetik testler bizleri oldukça mutlu etti. Aşağıdan ürün üzerinde yapmış olduğumuz benchmark test sonuçlarına ulaşabilirsiniz.

Sonuç: 

Ürünü almak için aslında bir çok nedeniniz var ancak biz Technosfer.com olarak sizlere bu ürünü fiyat-performans açısından baktığınızda tarafsızca alabileceğiniz en iyi ürün olarak öneriyoruz. Aynı fiyat sınıfında bulunan tüm anakartların üzerinde ve malzeme kalitesi ile rakiplerinin önüne geçen MSI Z170A MPower Gaming Titanium, doğru kombinasyonlar ile sizleri oyunlarda ve yüksek performans isteyen çalışmalarda bir adım öne taşıyacak gibi duruyor. Yapmış olduğumuz testlerde hem ses hem performans hemde tasarım olarak MSI Z170A MPower Gaming Titanium bizlerden 9.7 ile editörün seçimi rozetini almayı başardı.

Özellikler

İşlemci

6. nesil Intel Core, Pentium, Celeron LGA 1511

Chipset

Intel® Z170 Chipset

Bellek Tipi

4x DDR4 2600(OC) MHz (4 slot mevcut)

Slotlar

• 3 x PCIe 3.0 x16 slot

• 3 x PCIe 3.0 x1 slot

* PCI_E6 slot and PCIe x1

USB

– 6 x USB 3.1 Gen1

– 1 x USB 3.1 Gen1

– 6 x USB 2.0

Ses(MHz)

Realtek® ALC1150 – Stüdyo tipi ses

Lan

1 x Intel® I219-V Gigabit

MSI Z170A MPower Gaming Titanium inceleme konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere MSI Z170A MPower Gaming Titanium inceleme ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla