yükleniyor...

MSI Vigor GK60 Yazılı İnceleme

OEM konusunda büyük bir ürün yelpazesine sahip olan Msi, Klavye için de oldukça iyi bir çalışma yapmış. Kırmızı LED aydınlatmaya sahip Msi Vigor GK60, mekanik bir klavye.  Oyuncu klavyesi olarak geçen Vigor GK60, kiraz kırmızısı anahtar ve aydınlatması ile gecenize hoş bir görünüm katacak. Tasarım ve performansı ilk deneyimlerime göre oldukça iyi.

YAKINDAN BAKIŞ

Klavyenin kutusuna bakacak olursak, kutunun ön yüzeyinde klavyenin büyük görseli sol üst kısımda MSI logosu ve sağ alt köşesinde ise klavyenin ismi yazmakta. Kutunun arka kısmında ise ürünün özellikleri, klavyenin yakın görselleri hoş bir şekilde yerleştirilmiş.

Kutu içeriğinde klavyemiz, ikinci WASD tuşları, tuşları çıkartmak için bir aparat, kullanım kılavuzu ve garanti belgesi bulunmakta.

Msi Vigor GK60’ın tasarımına bakacak olursak; fırçalanmış metal plakaya sahip. Oyuncular için WASD tuşları stok olarak metal olarak geliyor, isteyenler kutudan çıkan normal tuşları da kullanabilir. Klavyenin arka kısmı sanki üçe bölünmüş gibi durmakta. Klavyeyi yukarıda tutması için yerleştirilen arka kapakçıklar yanlara yerleştirilmiş ve alt kısımlara ise kaymaması için kauçuklar yerleştirilmiş.

Msi Vigor GK60’ın tuş görünümü ve tuşun çıkmış hali…

KULLANIM DENEYİMİ

Siyah ve Kırmızının şahane uyumunu bu klavyede de yakalayan Msi, oyuncular için WASD tuşlarını gri metal görünümünde yapmış. Çok hassas olarak çalışan Vigor GK60’ı ilk kullanmaya başladığımda çok zorlanmıştım fakat 2-3 gün kullandıktan sonra klavyeye alıştım ve çok daha rahat kullanabilir hale geldim.

50 Milyondan fazla tuş ömrü bulunan oyuncu klavyesi, MX kırmızı şalterler ile kırmızı led ile çok uyumlu hale getirilmiş. Msi klavye için geliştirdiği özel yazılımı ile yanan led’i istediğiniz gibi ayarlamanıza imkan verirken yazılıma ihtiyaç olmadan da klavye üzerinden rahatlıkla yapabilirsiniz.

Klavye üzerinden;

  • Mod geçişlerini Fn + Ins tuşlarına basabilirsiniz,
  • Fn + Del tuşları ile ışığın yönünü değiştirebilir,
  • Fn + Home tuşu ile ışığın hızını arttırabilir,
  • Fn + End tuşu ile ışığın hızını azaltabilir,
  • Fn + PageUp tuşu ile gölgenin solma hızını arttırabilir,
  • Fn + PageDown tuşu ile gölgenin solma hızını azaltabilirsiniz.

Ayrıca Fn + Windows tuşuna basarak Windows menüsünün açılmasını engelleyebilirsiniz. Klavye üzerinden geçiş yapmak istemiyorsanız Msi Oyun Merkezini indirebilirsiniz. Msi Gaming Center son sürümünü indir.

SONUÇ

Site için yazdığım yazılar ve kodlamalarımı yaklaşık 1 aydır bu klavye ile yapmaktayım. Hassaslık sorunumu çözdükten sonra klavyenin vuruş hissi oldukça iyi ve konforu fazlası ile korumakta. Daha önceki kullandığım klavyelerdeki yaşadığım eklem ağrılarımı bu klavye ile çekmiyorum.

Keşke Msi bu klavyeyi yaparken RGB eklemeyi düşünseymiş. Fiyat aralığında diğer oyuncu klavyelerine baktığımızda neredeyse hepsinde RGB bulunmakta.

MSI Vigor GK60 Yazılı İnceleme konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere MSI Vigor GK60 Yazılı İnceleme ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla