yükleniyor...

MSI TRIDENT X PLUS 9SF YAZILI İNCELEME

Yüksek performanslı kompakt oyuncu kasası Msi Trident X Plus, konsol görünümüne sahip. Daha önceki Msi Infinite ve Msi Trident serilerinden alışık olduğumuz küçük kasa tipi daha da küçültülürken daha da şık hale getirilmiş.

Msi Trident X Plus oyuncu kasası 9SF-087EU koduyla satışa sunulmuş. Cihaz Intel’in i9-9900K işlemcisine sahip ve Nvidia’nın RTX teknolojili 2080 Ti ekran kartı bulunmakta.

İncelememize ilk önce kutu içeriğiyle başlamak isterdim fakat gelen cihazın bir kutu içeriği yok, kasa koruyucularının ve kasanın sığabileceği bir kutu ile gelen Msi Trident X Plus, oldukça ideal bir paketlemeye sahip.

Konsol görünümüne sahip Msi Trident X Plus, 6.55 kilogram. 130 mm genişliği, 383 mm derinliği ve 396 mm yükseliğe sahip Msi Trident X Plus siyah renk bir kasa.

Msi Trident X Plus 9SF-087EU Tasarımı

Msi Trident X Plus’in tasarımı oldukça şık duruyor. Ön tarafında bulunan RGB aydınlatma ve bazı yerlere yerleştirilen kırmızı renkler kasayı olduğundan daha şık hale getirmiş.

Kasanın ön tarafında kulaklık ve mikrofon girişi, USB 3.1 Tip-C girişi ve iki adet USB 3 girişi bulunmakta.

Kasanın sol tarafında Nvidia ve Msi iş birliği ile hazırlanan RTX teknolojili 2080 Ti bizlere göz kırparken hemen onun altında güç kaynağımızın fanını görmekteyiz.  Kasanın sağ yüzeyinde ise, Msi logosu ve işlemci soğutma fanını görmekteyiz.

Kasanın arka kısmında ise şu portlar bulunmakta; RTX 2080 Ti’ın 3 adet HDMI çıkışı, DisplayPort’u bulunuyor. Anakart üzerinde ise 7.1 ses teknolojisine sahip 5 adet ses jakları, Gigabit Ethernet bağlantısı, 2 adet USB 3.1 Gen 2 girişi, 2 adet USB 3.1 Gen 1 girişi, 2 adet USB 2 girişi ve 1 adet PS/2 girişi bulunmakta.

Msi Trident X Plus’ın kapaklarını açtığımızda bizleri sol taraf ikiye bölünmüş gibi duruyor. Sol tarafın üst kısımı boydan boya Msi GeForce RTX 2080 Ti bulunurken alt kısımda Anakartın arkası ve hemen onun sağ tarafında 450W’lık güç kaynağımız bulunmakta. Anakartın arka kısmında ise 512 GB’lık SSD bulunmakta.

Kasanın sağ tarafında ise bizleri kablo yığını, 2 adet HDD yuvası(biri dolu), CPU soğutucusu ve güç kaynağının kabloları karşılamakta.

Msi Trident X Plus 9SF-087EU Oyun Performansı

Performansı üst düzey bileşenler ile sağlayan Msi Trident X Plus, oyunların yanı sıra Benchmark testlerinde de oldukça yüksek skorlar alarak gördüğüm en yüksek skora sahip oyuncu bilgisayarı oldu. Cinebench testinde en düşük 2016 puan alırken en yüksek ise 2024 puan almayı başardı. 3D Mark Benchmarklarında ise 1080p testinde 23709 puan alırken 1440p testinde ise 12459 puan alarak en tepeden bizlere el salladı.

Tabiki de bu testler bizim için hiç bir şey ifade etmiyor, bizim için önemli olan oyun içindeki performansı ve bize verdiği oyun deneyimi.

Msi bu kasasında GeForce RTX 2080 modelli ekran kartını kullanmış, rakiplerine göre yazılım desteğini çok iyi veren Msi, oyun deneyimini de oldukça arttırmış. Call Of Duty: Black Ops 4 oyununu 4K test ettiğimde ortalama 80 fps ile oyunu rahatlıkla oynatıyor.

Hitmen oyunun ise 1080p ayarlarda 143 fps alırken 4K testimde ise 78 fps değerlerine sahip. Tomb Raider testinde ise yine 1080p ayarlarda 90 fps değerine ulaşırken 4K’da ise 77 fps değerlerini gördüm.

Hepimizin sevdiği ve hala Online’ını oynadığımız Grand Theft Auto 5’de ise 1080p’de 105 fps alırken, 4K’da ise 45 fps değerlerini görebildi. Benim sürekli oynadığım Counter-Strike: Global Offensive’de ise ortalama 350-400 fps aralığında.

Oyunların hiç birinde takılma veya donmaya rastlamadım, aynı şekilde bazı oyunları oynarken aynı pc üzerinden birde yayın açmayı ihmal etmedim. Msi, Trident X Plus 9SF-087EU kasası ile oldukça iyi iş çıkartmış.

Oyun testi sonrasında her gencin yaptığı gibi bizde video montaj programımızı açtık ve 1 dakikalık 4K videoyu 1080p’ye düşürerek bir renderlama işlemine soktuk. 1 dakikalık videonun renderinı Msi Trident X, 5 dakika 30 saniye gibi bir sürede teslim etti.

512 GB’lık SSD’si bulunan oyuncu kasası 5 GB’lık bir dosyayı ortalama 15 saniye gibi bir sürede aktarmayı başardı. Çok yüksek hıza sahip olan SSD’si sayesinde özellikle oyunların depolamadan kaynaklı donmalarını minimuma indirmiş durumda. Bu testi iki SSD arasında gerçekleştirdim. Harddiskim üzerinden SSD’ye atmaya çalışırken ise ortalama 25 saniye gibi bir sürede aktarmayı başardı.

Sonuç olarak biz bu kasa için ne söylersek söyleyelim , bu kasayı alanlar ister oyun oynar, ister montaj yapar, isterse mimarlık ve mühendislikte kullanılan programları çok rahatlıkla kullanabilecek. Yeni nesil donanım ve Msi’ın iş bilirliğinin ortak sonucu oluşan yüksek performansın bizlere sadece kullanımı düşer…

MSI TRIDENT X PLUS 9SF YAZILI İNCELEME konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere MSI TRIDENT X PLUS 9SF YAZILI İNCELEME ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.