SONRAKİ
Msi GE62 7RD Apache İnceleme Msi GE62 7RD Apache İnceleme
3613
1338 0

MSI Radeon RX 460 4G Ekran Kartı İncelemesi

MSI Radeon RX 460 4G Ekran Kartı İncelemesi
Yazar: Technosfer Haber Merkezi

11 Kasım 2017

Bugün ki inceleme konuğumuz başlangıç sınıfı olarak ele alınan ekran kartlarından MSI Radeon RX 460 4G.

AMD’nin alt segmentte iddialı olan Polaris 11 tabanlı ekran kartı son dönemlerde büyük rağbet gören MOBA tarzı oyunları akıcı ve yüksek performanslı çalıştırması için oldukça iddialı gelen Radeon RX 460 modelini inceleyeceğiz.

AMD, çıkardığı RX 400 serisi ekran kartlarını giriş seviyesi olarak tanımlıyor. Oldukça verimli ve sessiz soğutma sistemine sahip olan MSI Radeon RX 460 4G ekran kartında Polaris 11 grafik birimini esas alıyor. Bu grafik birimi ile Polaris ailesinin daha düşük performansa sahip kanadında yer alıyor. Bu bakımdan baskılı devre kartı da oldukça küçük. Düşük enerji tüketimi sayesinde ise ısıl tasarım gücü 75 Watt olur ve herhangi bir harici güç bağlantısına ihtiyaç duymuyor.

League of Legend, Dota, Counter Strike Global Offensive gibi online platformları için oldukça uygun yapıda bir ekran kartı olarak karşımıza çıkıyor. AMD Radeon RX 460 ekran kartı ile MOBA oyunlarını Full HD çözünürlükle çok rahat bir şekilde oynayabiliyorsunuz.

MSI Radeon RX 460 4G ekran kartının GPU-Z tablosuna göz attığımızda, 14nm üretim teknolojisi ile üretilmiş Balfin GPU kullanıldığını, 896 Stream işlemcisine sahip olan ekran kartında, 4GB GDDR5 bellek 128-bit veriyolu üzerinde çalışıyor.

1210MHz taban hızına sahip olan ekran kartı, 128-bit bellek veri yolu ile 112GB/s bant genişliğine sahip. Kart üzerindeki transistör sayısı ise 3 milyar civarında.

MSI Radeon RX 460 4G Gamer ekran kartını bir kaç oyunda denedik. Şimdi sizlere bazı ekran kartlarıyla karşılaştırmalı verilerimizi aktaracağız.

Batman:Arkham Knight

Superman’in en büyük rakiplerinden Batman ile karşılaştırmaya başlayalım. RX 460 modelinde maksimum 47 fps minimum 33 fps değerlerine ulaştık. Radeon R7 370 modelinin bir üst sırasında olmayı başaran söz konusu ekran kartımız RX 470 modelinden ise %45 daha yavaş.

Call of Duty: Black Ops III

Hepimizin oynamayı çok sevdiği FPS oyunlarından olan Call of Duty serisinin Black Ops III bölümü yüksek kalitede oynanması gereken oyunlardan biri. Bu oyuna oldukça güzel uyum sağlayan ekran kartımız maksimum 54 fps minimum 47 fps değerine ulaştı. R7 370 modelinden %13 daha yüksek performans gösterdi. GTX 950 modelinden ise %2 daha hızlı.

Star Wars Battlefront

Bir sonraki aşamadaki oyunumuz ise Star Wars Battlefront oldu. Bu oyunu 1080p çözünürlükte oynadık ve 53 fps değerine ulaştık. Sıralamada RX 470 modelinden oldukça uzakta kaldı. RX 460 modeli, RX 470 modelinden %40 daha yavaş çalıştı.

Sıcaklık

Ekran kartlarının ısınma problemlerine baktığımız zaman ise 20 dakikalık oynayış sonunda 1440p çözünürlükte Radeon RX 460 modelinde çift soğutucu bulunmasına rağmen yeterli olmadığı açıkça görülüyor. Isınma problemi bakımından son sıralarda yer alan ekran kartımız 75°C’ye kadar çıktı. Performans konusunda geçtiği GTX 950 modelini ısınma sorununda geçiyor.

Güç Tüketimi

20 dakikalık oynanan oyun süresinin ardından her bir ekran kartının ne kadar güç tükettiğine dair bir tablo önümüze çıktı. Radeon RX 460 ekran kartı özeliklerinde de belirttiğimiz gibi oldukça düşük güç tüketimine sahip olarak üst sıralarda yerini aldı. RX 460 139 watt güç kullanırken GTX 950 mpdeli ile karşılaştırdığımızda 9 watt daha az güç tüketimine sahip olsuğunu görüyoruz.

" MSI Radeon RX 460 4G Ekran Kartı İncelemesi konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere MSI Radeon RX 460 4G Ekran Kartı İncelemesi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda MSI Radeon RX 460 4G Ekran Kartı İncelemesi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Technosfer Haber Merkezi Hakkında:

YORUMLAR
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
ZORUNLU

GELEN YORUMLAR (0)
Sessiz Kompresör – Elektrostatik Toz Boya
Sessiz Kompresör – Elektrostatik Toz Boya
Zümrüt Küpe Modelleri
Zümrüt Küpe Modelleri
TİMUR D MÜZİK PİYASASINDAKİ HAKETTİĞİ YERİNİ ALDI
TİMUR D MÜZİK PİYASASINDAKİ HAKETTİĞİ YERİNİ ALDI
Trader’lar, Eylül’de Binomoto GP’de buluşuyor
Trader’lar, Eylül’de Binomoto GP’de buluşuyor
Onlarca Ödül Alan Ajans 180’in Sahibi Sezer Kabil’den Açıklama
Onlarca Ödül Alan Ajans 180’in Sahibi Sezer Kabil’den Açıklama
Tek Taş Yüzük Modelleri
Tek Taş Yüzük Modelleri
Çince Türkçe Çeviri
Çince Türkçe Çeviri
SEO Ajansı ve Web Tasarım Firmaları Neler Yapar? WhisperFuss!
SEO Ajansı ve Web Tasarım Firmaları Neler Yapar? WhisperFuss!

Copyright © 2015 - 2021 Tüm Hakları Saklıdır.