yükleniyor...

MSI MAG271CQR İncelemesi

Bugünkü incelememizde aslında oldukça köklü markalardan biri olan, MSI’ın yeni ekranı MAG271CQR modelli oyuncu monitörünün incelemesini yapacağız. Oyuncuların neredeyse hepsinin en çok sevmiş oldukları şeylerden birisi de oyunlar sırasında en net görüntüyü almak. MSI yeni oyuncu monitörü ile birlikte bu durumu sonuna kadar kavramış ve yapılabilecek en iyi monitörlerden bir tanesini yapmış.

MSI MAG271CQR incelemesi sırasında fark etmiş olduğumuz şeyleri sizlere en ufak detayına kadar anlatacağız. MSI oyuncu monitörleri arasında en iyilerinden birisi olma yolunda ilerleyen bu ürün hakkında yazımızı okuduktan sonra bir merakınız kalmayacak.

Önden, MSI Optix MAG271CQR çok hoş görünümlü bir monitör. Ekranın üst ve yanlarının ince olması ürünün başka monitörler ile çoklu kullanıma uygun olması açısından oldukça önemli. Ürünün ön yüzeyine baktığımızda çerçevenin alt kısımı dışında çerçevenin gözükmediğini görüyoruz. Monitörü tutan ayaklar üründe oldukça sağlam seçilmiş. Kaymayan aynı zamanda yoğun metal kullanılan ayaklar yere sağlam basıyor. Ayakların 160 derecelik açısı ve uzunluklarının çok yer kaplamayacak olarak seçilmiş olması ürünün en büyük avantajlarından birisi.

Msi’ın CPU soğutucusuna göz attınız mı? Msi Core Frozr L Cpu soğutucusunun yazılı incelemesini okuyabilirsiniz.

Geniş ve uzun ayaklı olan monitörlerin belirli bir süre sonra kullanım alanını kısıtlaması nedeniyle bu üründe kullanılan monitör ayakları kullanılabilirlik açısından verimli diyebiliriz.

Her ne kadar oyunlar sırasında görmesek bile oyuncu monitörleri için en önemli şeylerden birisi de oyuncu monitörlerinin arka kısımı diyebiliriz. Sağlam bir yapıya sahip olabilmesi için ön panelden çok arka panelin sağlam olması gerekmekte. Bu üründe hem sağlam bir yapı malzemesi kullanılmış hemde aynı zamanda bu üründe kullanılan arka kapakta fırçalanmış metal izlenimi verilmiş. Bu sayede dışarıdan baktığınızda ürünün dış kasası plastik malzeme iken metal gibi gözüküyor.

Ürünün arka kısımında bulunan RGB aydınlatması sayesinde ürünü kullanırken konumlandırmış olduğunuz konumda ürünün içerinde bulunan RGB’lerin ışığından yararlanabilirsiniz. RGB aydınlatma monitörün menüleri aracılığıyla açılabilir ve kapatılabilir olarak geliyor. Eskiden alışılmış olan monitör arayüzüne girmek için arka sağ tarafta bulunan küçük kırmızı nokta ile oynamanız yeterli, ancak RGB rengini veya efektini değiştirmek istiyorsanız, MSI’nin Gaming OSD yazılımını indirmeniz ve ekranın USB kablosunu bağlamanız gerekiyor.

Yazılımdan, Gaming Echo, Meteor ve Rainbow gibi birçok efekt arasından seçim yapabilirsiniz veya dokuz ışığın her birinin statik rengini seçmenize izin veren manuel kontrolü seçerek manuel olarak renkleri ayarlayabilirsiniz.

MSI MAG271CQR oyuncu monitörünün arka kısmındaki girişlere baktığımızda 2 adet HDMI girişi olduğunu 1 adet ethernet girişi olduğunu ve 1 adet display port olduğunu görüyoruz. Giriş çıkış yuvaları olarak oldukça zengin olan monitör 1 MS 144 Hz tazeleme oranı sunuyor. Bu sayede üzerinde bulunan paneli en verimli olarak kullanım imkanı sunuyor.

MSI MAG271CQR, 3800: 1 civarında olan ortalamasıyla da inanılmaz bir kontrast oluşturabiliyor. Monitörün gama değeri 2.2’den çok uzakta değil, bu yüzden bir kolorimetre kullanmaya gerek yok. Bununla birlikte, bazı oyuncuların daha hafif veya daha ağır görüntüleri tercih ettiğini biliyoruz, bu nedenle ayarları manuel olarak ayarlayabilmek herhangi bir oyun ekranı için oldukça önemli. MSI MAG271CQR arkasında bulunan ayar ile bunları oyundan çıkmadan yapmanıza olanak sağlıyor.

MSI MAG271CQR, FreeSync uyumlu yapısı sayesinde RX590 veya Vega 56 gibi kartlar için mükemmel bir uyum sağlayabiliyor. Bu özelliği kullanmak için alacağınız kartlar yardımıyla ekrandan alabileceğiniz performansı en üst noktalara taşıyabilirsiniz.

Sonuç olarak:

Yakın bir tarihte oyuncu monitörü almak istiyorsanız alabileceğiniz en iyi fiyat performans ürünü diyebiliriz. Yapmış olduğumuz uzun testlerde ürünü kullanırken gözlerimiz çok yorulmadı, ekran renk yoğunluğuna bağlı ölümler yaşamadık ve en önemlisi bağlantı arasındaki hız yüzünden gerilere gitmedik. Piyasada 3000- 3500 TL arasında fiyatlara bulunabilen oyuncu monitörü oldukça iyi bir performansa sahip.

MSI MAG271CQR İncelemesi konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere MSI MAG271CQR İncelemesi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla