yükleniyor...

Msi GE62 7RD Apache İnceleme

MSI oyunculara sunduğu yüksek kalite ve performans ürünlerine bir yenisini daha eklemiş durumda. Yeni eklemiş olduğu cihazı olan Msi GE 62 7RD Apache ürününü sizler için inceledik. Msi GE 62 7RD Apache İncelememizi okumadan geçmeyin. Oyuncu bilgisayarı alacaklar için bulunmaz bir ürün.

Dünya üzerinde artık her yaptığımız işlem dijitalleşmiş, bilgisayarlar kağıtların yerini almış ve insanlar bilgisayarlar üzerinden sosyalleşmeye başlamış durumda. Son yıllara kadar bir hobi olarak sayılan dijital oyunlar ise artık bir spor dalı olarak gözüküyor. Oyuncuların ihtiyaçlarını en hızlı şekilde görüp ihtiyaçlarını karşılayan Msi ise yeni ürünü Msi GE62 7RD Apache ile yüksek performans isteyenlerin tüm isteklerini karşılayacak gibi gözüküyor.

Yüksek performanslı cihazlar üreten Tayvan’lı şirket Msi, üretmiş olduğu bilgisayarlar ile sadece oyun tutkunlarını değil taşınabilirlik ve yüksek performans isteyen işletmelerin de ihtiyaçlarını karşılıyor. Lafı çok fazla uzatmadan Msi tarafından geliştirilen Msi GE62 7RD Apache incelemesine bol detay ile başlayalım.

Teknik Özellikler:

Ürün Modeli: MSI GE62 APACHE

Ürün Türü: Oyuncu Bilgisayarı

İşlemci: Intel Core 7700HQ

İşlemci Hızı: 2.8 GHz Turbo ile 3.8 GHz

Ekran: 15.6 inç

Ekran Paneli: IPS

Çözünürlük: 1920 × 1080 px

Grafik İşlemci: Nvidia GeForce GT 1050

Grafik Kapasitesi: GDDR5 4 GB

Bellek (RAM): 16 GB

SSD: 256 GB

HDD: 1 TB

USB 3.0: 2

USB 2.0: 1

HDMI: VAR

VGA: VAR

Boyutlar: 419 × 287 × 29 mm

Ağırlık: 2.4 Kg

USB 3.1 Type-C: VAR

TECHNOSFER PUANI: 95

Msi GE 62 7RD Apache çok şık bir kutu tasarımı ile karşımıza çıkıyor. Kutunun üst yüzeyinde 7. jenerasyon bir işlemci ve yeni Nvidia 10 serisi ekran kartı barındırdığını gösteren bir adet görsel bulunuyor. Alışmış olduğumuz kutu tasarımının aksine bu üründe Msi daha yoğun ve sert bir kırmızıya sahip kutu tasarımı benimsemiş gibi gözüküyor.

Ürünün kutusunun arka tarafında ise yeni nesil teknolojilerini anlatan bir çok görsel bulunuyor. Ürünün arkasına bakarak ürünün yeni nesil SSD ve SteelSeries klavye gibi teknolojileri kullandığını çok rahat söyleyebiliriz.

Ürünün kutusunu açtığımızda bizleri çok güzel korunmuş ve bez bir kılıf içerisinde ürünümüz karşılıyor. Ürün kutusunun içerisinde bile oldukça sağlam muhafaza edilmiş. Kutunun kapağını açtığınızda karşımıza çıkan bezin üzerinde Msi logosu bulunuyor.

Msi GE 62 7RD Apache çok şık bir kapak tasarımı ile karşımıza çıkıyor. Kapağın ortasında Msi’ın logosu bulunuyor ve üst kısımında logonun “msi” yazısı bizleri kanat tasarımına sahip olan kasanın arka kapağıyla bir bütünlük sağlıyor.

Kasanın üst kapağının tasarımında bulunan Msi logosunun aydınlatmalı bir yapıya sahip olmasının yanında kapağın üzerinde ciddi bir şekilde belirgin kanatlar bulunuyor. Kasanın üzerinde bulunan kanatlar oyuncuya oyun oynarken gözükmese de oynadığı makineyi görebilen başka oyuncular kasanın tasarımından oldukça etkileniyor. Tayvan menşeili bilgisayar üreticisi Msi, uzun süredir aynı kasa tasarımını benimsemiş olarak kullanıyor. Kasanın üstünde kullanılmış olan fırçalanmış alüminyum üst kasaya hem sağlamlık hemde görünüş olarak bir farklılık katıyor.

Kasanın arka yapısında plastik kullanılmış durumda. Bu da ilerleyen günlerde kasanın üst kapağından daha çok alt kısımda sıkıntı çıkarabileceğinin bir göstergesi. Uzun süredir Msi cihaz kullanan birisi olarak plastik kullanmış oldukları ürünlerinde şu zamana kadar bir sorun yaşamadığımı da belirtmek isterim. Ürünlerinin alt kısımında plastik kullanmalarını aynı zamanda tüm Technosfer.com ekibi olarak destekliyoruz. Ürünün alt kasasında metal kullanılması durumunda cihaz çok çabuk ısınıyor ve ısıyı tüm yüzeye eşit olarak iletiyor bu da cihazın performansında çok büyük sıkıntılar çıkarabiliyor. Bu üründe kullanılan plastik madde ise kalite olarak yeterli düzeyde.

Ürünün sol yan kısımında bulunan 3 adet USB 3.0’ın yanı sıra üründe 1 adette USB 2.0 girişi bulunuyor. Sol kısımda bulunan HDMI girişi sayesinde görüntü aktarımı ve ses aktarımı yapabilirsiniz. 3 adet ekran da bağlama imkanınız olabilir. Ayrıca üründe Dynaudio ait ses sitemi bulunduğu gibi yan kısımlarda bulunan jacklar sayesinde mikrofon gibi ses girişleri ve kulaklık gibi ses çıkışlarını takabilirsiniz. Oyuncuların en büyük ihtiyaçlarından olan LAN girişi bu üründe standart düzeyde.

Sağ kısımında ise ürünün bir adet DVD RW+, MicroSD kart yuvası, AC girişi ve USB 2.0 girişi bulunuyor. Kapak menteşeleri ise üründe gayet sağlam olarak tasarlanmış. Yan kısımdan da bakıldığında bu rahatlıkla anlaşılabiliyor.

Ürünün bir diğer dikkat çeken özelliği ise led aydınlatmalı SteelSeries klavyesi,  kendi içerisinde gelen SteelSeries Engine 3 uygulamasıyla tüm klavyenin ışıklandırmasını istediğiniz gibi değiştirebilmeniz mümkün. Yalnızca bu da değil, bu uygulamayla beraber, klavyenin yüzde 99’unu programlayabilmenize ve tuşlara makro atayabilmenize imkan tanınmış. Bu da özellikle MMORPG oyuncularının beğenecekleri bir detay.

Kullanılan donanımın yazılımla şekillendirilerek, kullanıcıya en iyi faydayı sağlaması için geliştirilen uygulamalardan biri de MSI True Color sanıyoruz. Bu uygulama, ekranın kullanıma göre en iyi görüntüyü verebilmesini sağlıyor. Gamer, Anti-Blue, sRGB, Designer, Office ve Movie gibi modlar arasından kullanım şekli ve amacına göre birini seçtiğinizde, kontrast, parlaklık ve renkleri moda göre revize eden uygulama, böylece ekranın kayıpsız bir görüntü sunmasını sağlıyor.

Performans:

Üzerinden bulunan Intel’in yeni işlemci serisi olan 7 seri işlemciler ile normal bir dizüstü bilgisayara oranla daha yüksek performans imkanı sunan Msi GE 62 7RD Apache, oyuncuların tüm isteklerini rahatlıkla karşılayarak bir oyun canavarına dönüşüyor. Yeni denilebilecek bir yakınlıkta karşımıza gelen Intel’in yeni işlemcisi işlemci hızı olarak maksimum 3.80Ghz’e ulaşabiliyor.

Anakart olarak DDR4 ram destekleyen Msi’ın oyun canavarı, 16 GB kapasitesinde ve 2400 MHz frekansında çalışan DDR4 ram’ler ve ürünle birlikte gelen 256GB SSD disk, 1TB 7200 Rpm HDD ile birleşince rakiplerinden kolaylıkla sıyrılabiliyor.

Tabii ki oyuncuların en çok merak etmiş oldukları şeylerden bir tanesi ekran kartının performansı o nedenle cihaz üzerinde bulunan GeForce® GTX 1050 4GB GDDR5 ekran kartından biraz bahsedelim. 4 GB  GDDR5 belleğe sahip olanGeForce® GTX 1050 4GB GDDR5, Msi GE 62 7RD Apache üzerinde bulunan diğer donanımlar ile birleştiğinde şuanda hali hazırda yayında olan oyunların çok büyük bir kısımını kaldırabilecek duruma geliyor. Battlefield 4 ,  Far Cry 4 ve GTA 5 gibi oyunlar ile en yüksek grafik ayarlarında denediğimiz de cihazın her hangi bir kasma yada donma yapmadığını gördük.

Sonuç:

MSI oyunculara sunduğu yüksek kalite ve performans ürünlerine bir yenisini daha eklemiş, cihazın malzeme kalitesi ve tasarımı gerçekten çok başarılı olmuş ve cihaz sunduğu yüksek performansı ince bir kasa, taşınabilir bir ağırlıkla bizlere sunmayı başarmış. Fiyat performans ürünü arayan tüm herkesin rahatlıkla alabileceği ve kullanabileceği bir ürün. Yüksek performans gerektiren mimari yazılımlar ve dijital oyunlar için cihazı gönül rahatlığı ile alabilirsiniz.

Msi GE62 7RD Apache İnceleme konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Msi GE62 7RD Apache İnceleme ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

slime rancher sistem gereksinimleri exxen şikayet samsung m31 kullanıcı yorumları laptop klavyesi çalışmıyor sevişmenin faydaları