Dolar 26,1498 0.2%
Euro 29,1076 1.28%
Sterlin 33,9821 0.75%
S. Riyali 6,9832 0.14%
Altın GR 1.645,19 1,41%
Yar. Altın 5.432,00 1,44%
Çeyr. Altın 2.716,00 1,46%
22 Ay. Altın 1.590,01 1,42%
Tam Altın 10.777,42 1,21%
MSI Clutch GM41 Wireless İncelemesi

MSI Clutch GM41 Wireless İncelemesi

ABONE OL
27 Ekim 2021, 17:31:32

MSI ilk defa bir oyuncu faresini kablosuz olarak sunuyor. Şubat ayında piyasaya çıkan Clutch GM41 Lightweight Wireless, güçlü sensör ve ele oturması mükemmel bir fare.

MSI Clutch GM41 Lightweight Wireless Özellikleri

  • Toplam 74g mouse ağırlığı
  • PixArt PAW3370 sensör
  • 20000 DPI’a kadar hassasiyet / 50G hızlanma / 400 IPS izleme
  • 60 milyonun üzerinde tıklama ömrü sunan OMRON anahtarlar
  • 10 dakikalık şarj ile 9 saate kadar, tam şarjla 80 saate kadar pil ömrü
  • Sağ el için simetrik tasarım
  • Şarj yuvası, USB kablosuz 2.4G dongle ve FriXionFree kablo dahildir
  • Dragon Center yazılım desteği ile RGB aydınlatma da dahil olmak üzere özelleştirme imkanı

MSI Clutch GM41 Lightweight Wireless Tasarım ve Konforu

Genel oyuncu mouselarında alıştığımız görünüme sahip olan GM41 Lightweight Wireless özellikle tutuş açısından oldukça rahat ettiriyor.

GM41 Lightweight Wireless avuç dayama yerinde MSI logosu RGB olarak eklenmiş. Mat görüntüye şık bir görünüm katan RGB Logo ya ekstra olarak farenin sol tarafında iki adet tuş eşlik ediyor.

msi-clutch-gm41-lightweight-wireless
MSI Clutch GM41 Lightweight Wireless Sol Tarafı

İki taraftan tutuşu kolaylaştırmak için eklenen hoş dokulu ve güzel görünen plastik doku işini oldukça başarılı hale getiriyor ve uzun süre kullanımda el uyuşukluğu yada rahatsız edecek bir sorun oluşturmuyor.

msi-clutch-gm41-lightweight-wireless-plastik-doku
MSI Clutch GM41 Lightweight Wireless Plastik Doku Oldukça Tutuşu Kolaylaştırıyor.

Genel olarak bu fare özellikle benim gibi uzun süre bilgisayar başında olanlar için güzel bir tercih olabilir. Uzun kullanımda bilek ağrısı oluşturmuyor ve ilk tutuştaki gibi parmaklarınızın kaymasını engelliyor. Siyah renginden dolayı terlemeler sonunda fareyi temizlemek gerektiğini unutmayın.

MSI Clutch GM41 Lightweight Wireless Kablosuz Performansı

Aslında bu başlık altında çok şey söylenemez fakat, Clutch GM41 Lightweight Wireless kullandığım süre bakımından kablosuz halde kesinti, rastgele bağlanma veya kopma yaşatmadı. Pili doluyken de neredeyse bitmek üzereyken de bu sorunu asla yaşatmadı. 1ms gecikme süresi ile kablosuz bağlantıda özellikle FPS oyunlarında gereksiz sapma veya takılma olmadan anlık reaksiyonlarıma tepki verebildi.

Bu da bir oyuncu faresinde ve kablosuz bağlanabilen bir farede aradığımız tek özellik diyebiliriz.

Pil Ömrü

Pil ömrü MSI’ın resmi sitesinde 80 saate kadar gitmekte olduğu yazıyor ve 10 dakikalık bir şarj etme süresi sonunda fareyi 9 saat civarında kullanabiliyorsunuz. Sert örgülü kabloya sahip olan Dock farenin asıl çalışmasını ve şarj etmesini sağlıyor.

MSI Clutch GM41 Lightweight Wireless Renk Değiştirme – MSI Dragon Center

RGB Desteği

Farenin RGB desteğini sadece avuç koyma yerinde bulunan MSI logosu ile yapılmakta. Logonun rengini MSI Dragon Center uygulaması üzerinden istediğiniz rengi seçerek uygulayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken Fareyi seçmek, Mystic Light kısmına girmek ve istediğiniz rengi ve parlaklığı seçip Apply tuşuna basmak.

MSI Clutch GM41 Lightweight Wireless Satın Alınır Mı?

İnceleme yazımızın sonuna gelirken, genel hatları ile farenin bende bıraktığı etkiden bahsetmek istiyorum. Şarj istasyonuna bağlanan kablo MSI tarafından geliştirilmiş FriXionFree isimli sürtünmesiz kablo oldukça kullanışlı. Aynı zamanda dongle direk olarak şarj istasyonuna takılabiliyor olması da farenin kopma yada kesilmesini engelliyor.

Fiziksel olarak farenin altında bulunan DPI değiştirme tuşu keşke farenin ön yüzün de olmasını isterdim fakat MSI Clutch GM41 Lightweight Wireless hem oyun performansı hem de normal kullanımımda çok rahat bir fare. FPS oyunlarını seven birisi olarak kablosuz fare ile FPS oyunlarını oynamak çok hoşuma gitti.

GM41 Wireless İncelemesi

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments