yükleniyor...

MSB Yeni Hizmetiyle Karşınızda: Şehit Sorgulama

Milli Savunma Bakanlığı yeni bir hizmete kullanıma sundu. Şehit sorgulama ekranı sayesinde savaşlarda şehit olup merak ettiğiniz kişilerin bilgilerine ulaşabilirsiniz.

e-Devlet üzerinden sunulan Alt-Üst Soy Bilgisi hizmeti sunmasının ardınan Milli Savunma Bakanlığı tarafından Şehit Bilgisi hizmeti sayesinde geçmişte aile bireylerinizden şehit olan kişilerin isimlerine ulaşabilirsiniz.

Son zamanlarda geçmişe ait bilgilerin hizmete sunulduğu ve bu hizmetlere yoğun talepler geldiği aşikâr. e-Devlet tarafından hizmete sunulan alt-üst soy bilgisi sorgulama ekranında yaşanan yoğunluk sebebiyle hizmet bir süre için askıya alınmıştı daha sonra da tekrar uygulamaya konulduğu zaman daha sade bir şekilde hizmet vermeye devam etmişti.

Aynı durum MSB tarafından hizmete sunulan Şehit sorgulama ekranında da yaşandı. Şehit sorgulama hizmetine kısa sürede çok fazla giriş yapılması sebebiyle fazla yoğunluk yaşandığı gerekçesiyle sayfanın kullanımı askıya alındı.Milli Savunma Bakanlığı tarafından hayata geçirilen Şehit Tespit Projesi kapsamında Osmanlı Devleti’nin yıkılış sürecinden Türkiye Cumhuriyeti devletinin kuruluşu esnasında ülkemiz sınırları içerisinde yaşanan savaşlarda şehit düşenlerin kayıtları internet ortamına taşınmıştı.

Şehit Listesine ulaşmak isteyen kişiler buradan erişim sağlayabilirler. MSB tarafından sunulan bu hizmet, 1853 yılında yaşanan Kırım Savaşı ile başlıyor ve 1974 yılında yaşanan Kıbrıs Barış Harekatı’nda şehit düşen tüm kişilerin kimlik bilgileri gözüküyor.

Şehit Sorgulama işlemini gerçekleştirmek için Milli Savunma Bakanlığı‘nın resmi sitesine giriş yaparak Şehit Tespit Listesi’ne girmeniz gerekiyor. Ardından arama yapmak istediğiniz kişinin ad, soyad ve doğum tarihi bilgilerini girerek sistemde aratabilirsiniz.

MSB Yeni Hizmetiyle Karşınızda: Şehit Sorgulama konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere MSB Yeni Hizmetiyle Karşınızda: Şehit Sorgulama ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

son dakika tokat haberleri - tokatgazetesi Bilgi Doktoru AK PARTİ’NİN İSTANBUL’DA TOKATLI MİLLETVEKİLİ ADAYLARI Sportboss American Horror Story Izle Nöbetçi Noterler Adana Nöbetçi Eczaneler Kütahya Nöbetçi Eczaneler Arçelik Klima Ch 38 Hatası Çözümü yapılacaklar listesi uygulama Market Fiyatları 52 hafta kaç ay