yükleniyor...

Moz Nedir?

Moz güçlü SEO araçları ile kullanıcılara servis sağlamaktadır. Bulunan linklerin durumları incelenip daha kaliteli hale getirilir. SEO için olumsuz sonuçları önlemek için de kullanılır.

Moz

Rank Checker

Site takibi için kullanılır. Bağlantı kalitelerini ölçüp siteler arasında kıyaslama yapar. Böylece sayfa daha popüler olur. Her site için kullanılabilir.

Moz Ne Demek?

Bir nevi SEO aracıdır. Kullanıcılara çok geniş bir çerçevede hizmet vermektedir. Site kullanıcıları tarafından sıklıkla kullanılır. Rank için değerler 0 ile 10 arasındadır. 3 ile 4 değerlere sahip sitelerin yükseltilmesi kolayken 8 ile 9 değere sahip sitelerin yükseltilmesi oldukça zordur. Rank değeri genellikle 3’tür. Kaliteli linklerin alınması ve hatasız link kullanımı değeri arttıracaktır.

Moz

Spam Score

Spam Score siteye zararlı olan bağlantıları tespit etmek için kullanılır. Spam Score oranı yüksek olduğu takdirde hedeflerde düşüşler gerçekleşir. Bu durumla karşılaşmamak için sitenin Spam Score oranına bakılmalıdır. Böylece olası sorunların önüne geçilmiş olunur.

Link Explorer

Kullanıcılara geniş bir backlink analizi sunar. Sitenin backlink durumu gösterilir. Backlinklerin siteye ne zaman eklendiği öğrenilebilir. Ayrıca size eklenen ve kaldırılan bütün backlinkleri gösterir. Böylece daha başarılı bir site ortaya çıkacaktır.

Moz Pro

Özelinde Domain Authority ve Page Authority iki otorite derecelendirme sistemi kullanılır. Ayrıca hemen hemen her site için kullanılmaktadır. Daha fazla özelliklere sahip olmak için Pro kullanımı gerçekleştirilebilir. Oldukça kolay bir kullanımı vardır.

Moz Ne İşe Yarar?

  • Farklı sitelerin SERP sıralamasını gösterir.
  • Web sitesinin izlenmesi yapılır.
  • Alan adı ve sayfa kalitesi özelinde temel parametreler analiz edilir.
  • Rakiplerle sitenin karşılaştırılması yapılarak sonuçlar çıkarılır.

Moz hakkında merak edilenler

MOZ Nedir?

Moz bir SEO aracıdır. Daha fazla bilgi için yazımızı okuyunuz.

MOZ Ücretli mi?

Aylık ve yıllık olarak ücretlendirme yapılmaktadır.

MOZ Nasıl Kullanılır?

Moz, site sıralaması ölçmek, SEO çalışmalarının gidişatını öğrenmek adına kullanılır.

Moz Nedir? konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Moz Nedir? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.