GenelİncelemelerMsi

Mini boyutlu ama süper güçlü MSI CUBI 5 10M inceleme

Son zamanlarda pandemi nedeniyle insanlar evlerinden çalışmaya ve eğitim görmeye başladılar. Ama evleri küçük olan ve bir bilgisayar kasası için yeterli yeri olmayan, büyük ekranda çalışmak istiyorum diyenler için MSI’ın yeni ürünü MSI CUBI 5 10M ile karşınızdayız.

Boyut olarak bir monitörün arkasına rahatlıkla takabileceğiniz boyutta olan mini bilgisayar CUBI 5 10M oldukça da şık bir tasarıma sahip.

Küçük bilgisayar olarak karşımıza çıkan MSI CUBU 5 10M performansıyla kendini öne çıkarıyor. Bu performansı da küçük kasası içerisinde yer alan Intel’in 10. kuşak i5 işlemcisinden alıyor. Günlük kullanım sırasında ihtiyacınız olan tüm performans odaklı işleri çok rahatlıkla yapabileceğiniz bu cihazda ısınma sorunu da yok.

CUBI 5 10 M’yi isterseniz monitörünüzün arkasında bulunan 100*100mm boyutundaki VESA girişine takabilir ve bu sayede kablo karmaşasından kurtulabilirsiniz. Aynı zamanda cihazı taktığınızda VESA bağlantısından feragat etmenize gerek kalmadan aparat yardımı ile monitörünüzü Vesa ayağına takabiliyorsunuz. Bu sayede daha ferah bir masaüstüne sahip olabiliyorsunuz.

MSI CUBI 5 10M inceleme yanyüzey

Performansını Intel i5-10210U işlemcisinden alan MSI CUBI 5 10M, içerisinde Windows 10 Home işletim sistemini barındırıyor. Bu işlemciye ek olarak küçük bilgisayarın içerisinde 8 GB DDR4 2666 Mhz frekans da çalışan RAM yer alıyor.

Ürünün arkasında bulunan etiketi açmanız durumunda MSI ürünleri garranti dışı kalmıyor. Kullanıcı isterse dilediği vakit cihazın içerisinde bulunan RAM’i 64 GB’a kadar da yükseltebiliyor bu da kullanıcıya geliştirme imkanı sunuyor.

MSI CUBI 5 10M inceleme arka yüzey

Bu donanımlara ek olarak CUBI 5 10M bilgisayar içerisinde 256 GB boyutunda SSD barındırıyor. Gayet hızlı ve yüksek hızlarda çalışan SSD’nin bu derece performanslı bir bilgisayarın içerisinde yer alması kullanıcı tarafında avantaj sağlamaya devam ediyor. Yeniden özelleştirme imkanıyla burada karşılaşıyoruz. 2.5 boyutunda bir HDD’yi bu bilgisayar içerisine yerleştirebiliyorsunuz.

MSI CUBI 5 10M inceleme arka yüzey

Son olarak ürünün arka tarafında yer alan portlardan bahsedelim.

MSI CUBI 5 10M’in arka tarafında:

2 adet USB 2.0, 2 adet USB 3.2 Gen 1 Type A, bir adet RJ45, bir adet HDMI çıkış ve bir adet, DP çıkışı yer alıyor.

Küçük bir bilgisayar için pek dolu dolu olan bu portlar ile kullanım sırasında kullanıcılar sorun yaşamadan kullanım sağlayabilecekler.

MSI CUBI 5 10M teknik özellikler

İşlemci: Intel Core i5-10210U
RAM: 8 GB RAM DDR4 2666 Mhz
Depolama: 256 GB SSD
İşletim Sistemi: Windows 10 Home
Bağlantı: Wi-Fi 802.11 AC, LAN Intel WGI219V, BT 5

Furkan YURDAKUL

Teknoloji ve yazılımı seven küçük bir şahsiyet :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu