Milyonlarca PUBG Oyuncusu Banlandı!

06.10.2018
A+
A-

Hem mobil platformlarda hem de bilgisayar ortamında oynanan online oyunlardan biri olan PUBG milyonlarca oyuncu sayısına sahipken yaklaşık 13 milyon oyuncusunu banladı.

Milyonlarca PUBG Oyuncusu Banlandı!

Hem mobil platformlarda hem de bilgisayar ortamında oynanan online oyunlardan biri olan PUBG milyonlarca oyuncu sayısına sahipken yaklaşık 13 milyon oyuncusunu banladı.

Gerek bireysel gerekse takım halinde oynama imkanı sunulan PUBG oyununda milyonlarca insan hile kullandığı gerekçesiyle banlandı. 2017 yılı Haziran ayından bu zamana kadar hile kullandığı oyundan uzaklaştırılan kişilerin sayısı 13 milyonu geçti. Oyuncuların şikayetleri üzerine yapılan bu işlemler sonucunda hâlâ oyunda hile kullanma imkanı bulunabiliyor.

PUBG geliştiricisi Bluehole tarafından yapılan açıklamaya göre oyunun hile kullanımına müsait olduğu belirtiliyor ancak bu hile kullanımının önüne geçmek için çalışmalar yürütüldüğü söyleniyor. Bluehole tarafından yayınlanan verileri derleyen bir Reddit kullanıcısı tarafından paylaşılan verilere göre 2017 yılında sonbahar dönemine göre ban sayılarında ciddi bir artış olduğu gözleniyor. Ancak banlama işlemi bu kullanıcıların yeni kullanıcı ismiyle oyuna devam etmelerini engelleyemiyor. Kullanıcının hesabını değil yalnızca kullanıcı adını banlamış oluyor.

İstatistiklerin hazırlandığı Reddit kullanıcısı tarafından PUBG oyununda son zamanlarda kullanıcı sayısında da bir düşüş yaşandığı yansıtılıyor. Oyunu bilgisayar ortamında aynı anda oynayan kullanıcı sayının bu yılın başında düştüğü belirtiliyor.

"Milyonlarca PUBG Oyuncusu Banlandı! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Milyonlarca PUBG Oyuncusu Banlandı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Milyonlarca PUBG Oyuncusu Banlandı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

teknoloji haberleri

teknoloji haberleri 2019

sorun şikayet

technosfer

otomobil inceleme

inceleme

sorunu

sorunları
kullanıcı yorumları