yükleniyor...

Microsoft'un Yeni Bilgisayarı Duyuruldu!

Microsoft beklenen açıklamayı sonunda yaptı. Mac Proları bile yerinden indirebilecek Surface Laptoplar nihayet duyuruldu.

Microsoft beklenen açıklamayı sonunda yaptı. MacBook Proları bile yerinden indirebilecek Surface Laptoplar nihayet duyuruldu. Yeni laptoplar dün duyurulan Windows 10 S işletim sistemi ile çalışacak.

Bazı laptop bilgisayarlar sahip oldukları düşük donanımlar sebebiyle satın alınırken çok düşündürüyor bu da masaüstü bilgisayarlara yönelimlere neden oluyor. Bilgisayarların günümüzde en çok oyun için kullanıldığını düşünürsek oyun bilgisayarlarının fiyatlarının çok yüksek olduğu da aşikâr. Bu sebepten ötürü laptop satış rakamları giderek düşmekte ve yerlerini masaüstü bilgisayarlara ya da telefonlara bırakmaktalar.

Bu kötü gidişata son vermek adına Microsoft yeni bir bilgisayar geliştiriyor. Surface Laptop adını verdikleri yeni dizüstü bilgisayarı bugün resmi olarak duyurdular. Apple dizüstü bilgisayarların tasarımına oldukça benzeyen bu bilgisayarlar Apple’ı geri bırakmayı planlıyor.

MICROSOFT SURFACE LAPTOP’UN ÖZELLİKLERİ

Microsoft’un yeni laptopu 13.5 inçlik bir ekrana sahip. Surface Laptop 4 adet renk seçeneğine sahip. Sahip olduğu renkler platin, bordo, kobalt mavisi ve grafit altın. Ancak bir kötü haberimiz var bu renk seçenekleri yalnızca i5 işlemcili 256GB hafızaya sahip laptoplar için geçerli.

Donanımsal özelliklere baktığımız zaman Surface Laptoplar Intel Core i5 veya Intel Core i7 Kably Lake işlemcilere sahip olacak. 2256 x 1504 piksellik “pixelSense” ekrana sahip olan dizüstü bilgisayarın 4 GB, 8 GB ve 16 GB gibi RAM seçenekleri de mevcut. Harddisk yerine SSD kullanılan cihazda 128 GB, 256 GB ve 512 GB depolama alanlarına sahip cihaz seçenekleri bulunuyor. Surface Laptop batarya süresi konusunda alıcılarını oldukça mutlu edecek gibi duruyor. Zira Microsoft’un yeni gözdesinin 14.5 saatlik pil ömrü bulunduğu açıklandı. Ayrıca bu 14.5 saat yalnızca bekleme süresi değil video oynatma süresi olarak test edildiği söyleniyor.

 • 13,5 inç, 2256 x 1504 ‘PixelSense’ Ekranı (201 PPI)
 • 1 adet USB-A 3.0 bağlantı noktası
 • Mini DisplayPort
 • 1.25 kg ağırlık
 • 3:2 en / boy oranı
 • Intel Core i5 / Core i7 Kaby Lake işlemci
 • Intel HD 620 (i5)/Iris Plus 640 (i7) grafik kartı
 • 4/8/16 GB RAM
 • 128/256/512 GB SSD
 • 14.5 saat pil ömrü (video oynatma süresince test edilmiş)
 • Dolby Premium ses
 • Platin, bordo, kobalt mavisi ve grafit altın renk seçenekleri (Yalnız i5 işlemcili 256 GB modelinde.)

2016 yılı ile birlikte geliştirilen ve artık bir çok teknolojik ürünün bağlantı noktası olmaya başlayan USB Type-C’nin bu cihazda kullanılmaması hem şaşırtıcı hem üzücü. Microsoft Surface Laptop için biçilen fiyat ise 999 dolar olarak ancak bu fiyatlandırma cihazın sahip olduğu donanıma göre de değişiklik gösterecek.

 

Microsoft'un Yeni Bilgisayarı Duyuruldu! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Microsoft'un Yeni Bilgisayarı Duyuruldu! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla