yükleniyor...

Microsoft, Windows Phone'u Bitiriyor !

Microsoft, artık bütün popülerliğini yitirmiş olan Windows Phone’un sonunu getiriyor. Bu bilgiye hangi veriler dahilinde ulaşıldı, bunun detaylarını haberimizden öğrenebilirsiniz.

Android ve iOS platformlarına farklı bir alternatif olarak piyasaya çıkan , büyük beklentilerin olduğu bu platform sonrasında hiçbir beklentiyi karşılayamadı ve resmen Windows Phone kullanıcılarını illallah ettirerek bıraktırdı. Microsoft’ta bu platformun fişini tamamen çekiyor artık, doğal olarak.

Microsoft bir türlü en büyük rakipleri olan iOS ve Android’in seviyesine varamamış ve artık popülerliği azalmıştı. Son çıkan belgelere göre tamamen bu işletim sistemi bitiyor, SEC belgesi ile beraber bu haber ortaya çıktı.

Nerden anlıyorsunuz bunu diye soracak olursanız eğer 2.Çeyrek raporlarında Windows Phone gözükürken 3.Çeyrekte böyle bir ibareye rastlanmıyor. Ayrıca belgelerde herhangi bir Windows Phone planı dahi gözükmüyor. Bu da iddiayı kanıtlayacak niyetinde.

Windows tarafında hep bir Surface Phone iddiaları oldu fakat bir türlü orta çıkamadı bu cihaz , herhangi bir görsel de sızmadı. Yani böyle bir ihtimal varsa bile bunun yakın zamanda olacağını düşünmüyorum.

Microsoft ayrıca bu alanda pek de mali sıkıntı çekiyor gibi gözükmüyor. Surface Pro tabletleri ile beraber Android tarafındaki patent savaşlarından kazandığı paralar ile kendi yolunda hızlıca ilerliyor Microsoft.

 

Microsoft, Windows Phone'u Bitiriyor ! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Microsoft, Windows Phone'u Bitiriyor ! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla