yükleniyor...

Microsoft Office işletmeleri

Microsoft Office , 2020 finansal sonuçlarının ikinci çeyreğini bugün yayınladı. 36.9 milyar dolarlık gelir ve 11.6 milyar dolarlık net gelir bildirdi. Surface ve Office her ikisi de Windows 7 desteği sona erdiğinde Windows lisanslarından elde edilen gelir de arttı. Oyun gelirinde de %21 oranında büyük bir düşüş oldu. Bu yüzden Microsoft, geçen yıl üçüncü taraf bir oyunun bazılarını suçladı.

Microsoft Office , yeni Surface Pro X cihazını ARM tabanlı bir Qualcomm SQ1 işlemci ile başlattı. Ayrıca tipik Surface serisini yeniledi. Surface Pro 7, en yeni Intel işlemcileri ve USB-C’yi alırken, Surface Laptop 3 yeni bir 15-inç modeli (AMD işlemcileri ile), USB-C ve metal veya kumaş kaplamaları için seçenekler sundu.

Yatırımcılarla yapılan bir kazanç çağrısında, Microsoft CFO Amy Hood, Microsoft’un, tüketici sektöründeki yürütme zorluklarıyla çalışırken, düşük tek haneli yüzeyde “gelir artışı ” beklediğini açıkladı.”

Oyunlarda gelir azalırken, Microsoft’un yeni bir Xbox konsolu başlatmaya hazırlandığı ve uzun vadede oyun işi için Xbox Game Pass gibi çabalara yatırım yaptığı sürpriz değil. 

Microsoft ayrıca bu yıl xCloud oyun akış hizmetini başlatmayı planlıyor. Muhtemelen Xbox Game Pass ile bir tür aboneliğe dahil edilecek gibi görünüyor. Kamu denemeleri devam ediyor. Microsoft, beta test cihazlarının denemeleri için sürekli olarak birçok yeni başlık ekliyor. Windows 10 desteği ve PS4 denetleyici desteği de bu yıl geliyor. 

Nadella ayrıca “Xbox Game Pass abonelerinin bu çeyrekte iki kattan fazla olduğunu ” ortaya koydu, ancak Microsoft Office abonelik hizmeti için hala tam bir sayı ortaya koymadı. Microsoft ayrıca Xbox Live aktif kullanıcılarını bu çeyrekte açıklamadı, ancak Nadella ” konsolun gücü tarafından yönetilen Xbox Live aylık aktif kullanıcıları için bu çeyrekte yeni bir rekor kırdık.Geçen yıl bu kez Microsoft, ayda 64 milyon aktif Xbox Live kullanıcısıydı’’ açıklamasında bulundu.

 Microsoft, bu ayın başlarında Windows 7 desteğini sona erdirdi. İşletmeler ve tüketiciler yükseldikçe 2011’ten bu yana PC pazarını ilk büyüme yılına itmeye yardımcı oldu. Hem Windows OEM Pro hem de Pro olmayan, Microsoft’un Windows 26 yükseltmeleri için “sağlıklı Windows 10 talebi” olarak adlandırdığı büyük bir 7 yüzdesi ile Pro geliri arttı. İşletmelerle yapılan Microsoft 365 anlaşmaları, ticari ürünleri ve bulut gelirini bu yılda % 25 artırdı.

Microsoft Office

Microsoft’un üç ana iş alanı aşağıdaki gibidir

  • Microsoft Office , LinkedIn, Dynamics (verimlilik ve İş Süreçleri) – 11.8 milyar dolar, yüzde 17’lik bir artış
  • Azure, sunucu ürünleri, Kurumsal Hizmetler (Akıllı Bulut) – 11.9 milyar dolar, yüzde 27’lik bir artış
  • Windows, Surface, Xbox, Bing reklamları (daha Kişisel Bilgi İşlem) – 13.2 milyar dolar, 2 yüzde bir artış

Microsoft Office işletmeleri konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Microsoft Office işletmeleri ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla