yükleniyor...

Microsoft, Eski Windows 10 Sürümü Kullanılmasını İstemiyor

Microsoft, eski Windows 10 sürümü kullanıcılarını yeni sürüme yükseltmeleri konusunda teşvik ediyor. Eski sürümlerin kullanımı, güvenlik açıklarına neden olabilir ve güncellenmemiş bir işletim sistemi, cihazınızı virüslerin hedefi haline getirebilir. Microsoft, kullanıcılarının daha iyi bir kullanıcı deneyimi elde etmeleri için en son sürümü kullanmalarını öneriyor. Eğer hala eski bir sürüm kullanıyorsanız, güvenliğinizi sağlamak için hemen yükseltmeniz öneriliyor.

Microsoft, Eski Windows 10 Sürümü Kullanım Ömrünün Sonuna Yaklaşıyor

Microsoft, eski Windows 10 sürümü kullanılmasının bırakılması için kullanıcıları güncelleme yapmaya zorlamaya hazırlanıyor. Şirket, Windows 10 21H2 kullanım ömrünün sona yaklaştığı hakkında bir hatırlatmada bulundu.

En son 2021 yılının sonuna doğru özellik güncellemesi yapıldı. Yaklaşık 1 ay sonra söz konusu sürüm için hizmet süresinin sonuna geliniyor.

Eski Windows 10 Sürümü Güncellenmeli

Teknoloji devi, hizmet süresinin sonuna gelen 21H2 sürümünün kullanılmasına artık son vermek için kullanıcıları 22H2 güncellemesini almaya zorlayacak. Şirket ayrıca sisteminiz eğer gereksinimleri karşılıyorsa Windows 11’e güncelleme yapılması gerektiğini de bir kez daha ifade etti.

Microsoft tarafından yapılan hatırlatmada şu ifadelere yer verildi:

21H2 Sürümünün Hizmet Süresi Bitecek

“Windows 10 Home, Pro, Pro Education ve Pro for Workstations sürümleri, 13 Haziran 2023 tarihinde 21H2 hizmet ömrünün sonuna gelecektir. Yayımlanacak olan Haziran 2023 güvenlik güncelleştirmesi, bu sürümler için sunulan son güncelleştirme olacaktır. Bu tarihten sonra bu sürümleri kullanan cihazlar artık güvenlik tehditlerine karşı koruma içeren güncellemeleri almayacaktır.”

Windows 10 22H2 Sürümü Son Sürüm Olacak

Microsoft’un kısa bir süre önce yaptığı bir açıklamaya göre Windows 10 22H2 sürümü, Windows 10’un son sürümü olacak. Bu sürümün kullanım ömrü ise 2025 yılının ekim ayında sona erecek. Kullanıcılar, o tarihten itibaren Windows 11’e geçebilir.

Cihazlarınızı Güncelleyin

Şirket ayrıca şu sözleri kullandı: “Cihazınızı her zaman olduğu gibi yine Windows 10’un en son sürümüne güncellemenizi ya da uygunsa Windows 11’e yükseltmenizi öneririz.”

Microsoft, eski Windows 10 sürümü kullanım ömrünün sonuna yaklaşıyor ve kullanıcıları güncelleme yapmaya zorlamaya hazırlanıyor. Şirket, Windows 10 21H2 kullanım ömrünün sona yaklaştığı hatırlatmasını yaparak, söz konusu sürüm için hizmet süresinin 13 Haziran 2023 tarihinde sona ereceğini açıkladı.

Teknoloji devi, hizmet süresinin sonuna gelen 21H2 sürümünün kullanılmasına artık son vermek için kullanıcıları 22H2 güncellemesini almaya zorlayacak. Şirket ayrıca, sisteminiz eğer gereksinimleri karşılıyorsa Windows 11’e güncelleme yapılması gerektiğini de bir kez daha hatırlattı.

Microsoft, Windows 10 22H2 sürümünün Windows 10’un son sürümü olacağını da açıkladı. Bu sürümün kullanım ömrü ise 2025 yılının ekim ayında sona erecek. Kullanıcılar, o tarihten itibaren Windows 11’e geçebilir.

Windows 10 Home, Pro, Pro Education ve Pro for Workstations sürümleri, 13 Haziran 2023 tarihinde 21H2 hizmet ömrünün sonuna gelecek. Şirket, bu sürümleri kullanan cihazların artık güvenlik tehditlerine karşı koruma içeren güncellemeleri almayacağını belirtti.

Microsoft, cihazların her zaman güncel kalmasını öneriyor ve cihazınızı her zaman olduğu gibi Windows 10’un en son sürümüne veya uygunsa Windows 11’e yükseltmenizi öneriyor. Güncellemeler, cihazınızın performansını ve güvenliğini artırırken, eski sürümler ise güvenlik açıklarına neden olabilirler.

Siz de cihazlarınızı güncelleyin ve en son sürümlerden faydalanın. Microsoft, 21H2 sürümü için hizmet süresinin sonuna geldiğimiz bu dönemde, cihazlarınızın güvenliğini korumak için güncellemeleri indirmenizi kesinlikle öneriyor.

Microsoft, Eski Windows 10 Sürümü Kullanılmasını İstemiyor konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Microsoft, Eski Windows 10 Sürümü Kullanılmasını İstemiyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

son dakika tokat haberleri - tokatgazetesi Bilgi Doktoru Kısmetse Olur: Aşkın Gücü 101. Bölüm Tanıtımı Sportboss Kütahya Nöbetçi Eczaneler Zonguldak Nöbetçi Eczaneler 1995 doğumlu kaç yaşında olur? Didem Arslan Yılmaz Kürşat Yılmaz Abdül Ne Demek sosyal medya faydaları nabızdan hamilelik testi 52 hafta kaç ay