Microsoft Edge İlk Etapta Eklentisiz Geliyor

  • 01 Mayıs 2015
  • 540 kez görüntülendi.
Microsoft Edge İlk Etapta Eklentisiz Geliyor

Microsoft‘un yeni tarayıcı olarak nitelendirdiği Microsoft Edge , ilk olarak eklentisiz bir biçimde kullanıcıları ile buluşacak.

Microsoft , yeni çıkardığı işletim sistemi Windows 10 için Spartan Project adlı tarayıcısını İnternet Explorer’ın yerine özel olarak geliştirmişti.Tarayıcının adının Edge olacağını dün paylaştığımız yazıda dile getirmiştik.Yazımızı incelemek isterseniz bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

8b42d93e-c378-4956-b748-02361b2fb999-620x372

Microsoft’un geliştiricilerinden gelen bilgilere göre , Edge Windows 10 final sürümünde , ilk aşama doğrultusunda eklenti desteği maalesef sunmayacak.Bu yeni tarayıcı , Windows 10’un çıktıktan sonra yine güncelleme alacağından dolayı , eklenti desteği sonradan gelecek.

Microsoft’un tarayıcı eklenti destek eksikliğin Internet Explorer’de sıkça görüyorduk.Rakipleri olan Chrome , Opera , Mozilla gibi tarayıcılar eklentileri ile kullanıcıları kendilerine çekiyor , Microsoft’a dolayısıyla tarayıcı konusunda yarışta bir hayli geri kalıyordu.Buna bir son vermek isteyen Microsoft , Edge için yayınlayacağı güncellemede eklenti desteği sunacak gibi gözüküyor.

Screen-Shot-2015-04-29-at-1_59_51-PM

Edge’nin ne zaman güncelleme alacağı tam olarak bilinmiyor.Kesin bir açıklama geldiğinde , sizi buradan bilgilendireceğiz.Takipte kalınız…

 

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ