Microsoft Dictate Projesini Geliştirdi!

Microsoft Garage alt yapısı ile geliştirilen Dictate projesi sayesinde bundan sonra Microsoft Office programlarında konuştuğunuz kelimeleri yazıya dönüştürebilirsiniz.

  • 21 Haziran 2017
  • 934 kez görüntülendi.
Microsoft Dictate Projesini Geliştirdi!

Microsoft Garage alt yapısı ile geliştirilen Dictate projesi sayesinde bundan sonra Microsoft Office programlarında konuştuğunuz kelimeleri yazıya dönüştürebilirsiniz.

Microsoft yeni girişim projesi kapsamında Microsoft Garage işbirliği ile geliştirilen Dictate projesi ile Microsoft Office programlarını kullanırken yazmaktan sıkıldığınız anda sizi daha teknolojik bir yapı bekliyor. Konuşarak istediğiniz kelimeyi yazı metnine dönüştürebilirsiniz. Sistem Cortana sayesinde çeşitli dillerde çeviriler yapmanıza da olanak sağlıyor.

Şu an için yalnızca Microsot Word, PowerPoint ve Outlook servislerinde kullanıma sunulmuş olan yeni proje ile klavyeye dokunmadan dilediğiniz metni oluşturabilirsiniz. Dictate uygulaması şimdilik bir tek İngilizce dili ile tam uyumlu bir şekilde çalışıyor. Ayrıca bu uygulama ile konuştuğunuz zaman vurgu ve tonlamanızı düzgün yaptığınız takdirde noktalama işaretleri de doğru bir şekilde yazı içerisine yerleştiriliyor.

Cortana’ya eklenecek olan çeviri özelliği ile birlikte uyumlu bir çalışma performansı sunacak olan Microsoft Dictate uygulaması şimdilik İngilizce kullanılıyor. En önemli bilinmesi gereken durum ise MacOS işletim sistemli Apple ürünlerinde bu sistem kullanılamıyor. Dictate uygulamasını sorunsuz bir şekilde kullanmak isteyen kullanıcıların cihazlarında İngilizce dil desteği ile Microsoft Office programlarını kullanmaları ve bu programların da 2013 versiyonu ve üstü sürümlere sahip olması gerekiyor. Tabi işletim sisteminin de Windows olması gerektiğini ayrıca belirtmek gerekiyor.

Sizler de Microsoft’un yeni projesi Dictate uygulamasını ürettiğiniz içeriklerde aktif olarak kullanmak istiyorsanız bu bağlantı üzerinden uygulamaya sahip olabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ