yükleniyor...

Microsoft Activision anlaşmasına AB’den onay

Microsoft, dünyanın en büyük oyun şirketlerinden biri olan Activision Blizzard’ı satın almak için 68.7 milyar dolarlık dev bir anlaşma yapmıştı. Ancak anlaşmanın gerçekleşmesi için Avrupa Birliği’nin onayı gerekiyordu ve uzun süren bir incelemenin ardından onay sonunda geldi. Ancak, AB’nin onayı, Microsoft’un rekabeti korumak için verdikleri taahhütlere bağlı kalmalarını şart koşuyor. Bunlar arasında rakip bulut oyun servislerine en az 10 yıl boyunca “herhangi bir Activision Blizzard PC veya konsol oyununa” erişim izni veren ücretsiz bir lisans sağlamak da yer alıyor. Buna ek olarak, Microsoft’un, Activision Blizzard oyunlarını sadece kendi bulut oyun hizmeti Game Pass Ultimate’a özel hale getirip diğer bulut oyun sağlayıcılarından esirgeseydi, rekabeti azaltabilirdi. Bu endişeler nedeniyle, AB’nin onayı, Microsoft’un rakiplerine adil bir şekilde rekabet etmek için verdikleri taahhütlere bağlı kalmalarını sağlayacak.

Ancak Microsoft Activision Blizzard’ı satın almak için bir engel daha var: İngiltere Rekabet ve Piyasa İdaresi (CMA). CMA, anlaşmayı veto etti ve şirketler bu karara itiraz ediyorlar. Diğer yandan, ABD Federal Ticaret Komisyonu, 2 Ağustos’ta Microsoft ve Activision Blizzard arasında görülecek bir davaya hazırlanıyor.

Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın alması, oyun endüstrisi için önemli bir dönüm noktası olabilir. Ancak, AB ve diğer devlet kurumları, Microsoft ve Activision Blizzard’ın rekabeti korumasını sağlamak için verdikleri taahhütleri sıkı bir şekilde takip edeceklerdir. Bu durum pek çok oyun tutkununu endişelendirse de, rekabetin korunması için atılan adımların sevindirici olduğunu söylemek mümkün.

Microsoft Activision anlaşmasına AB’den onay konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Microsoft Activision anlaşmasına AB’den onay ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

son dakika tokat haberleri - tokatgazetesi Bilgi Doktoru AK PARTİ’NİN İSTANBUL’DA TOKATLI MİLLETVEKİLİ ADAYLARI Rüveyda Ne Demek Aşk Mantık Intikam 6 Bölüm Full Izle American Horror Story Izle Adana Nöbetçi Eczaneler 10 Kilo Biberden Ne Kadar Salça Çıkar instagram da sponsorlu reklam nasıl verilir gl hf ne demek tarhana ekşi olursa ne yapılır 1997 doğumlu kaç yaşında olur