Microsoft 6 Yeni Cihaz Hazırlığı İçinde

  • 13 Temmuz 2015
  • 400 kez görüntülendi.
Microsoft 6 Yeni Cihaz Hazırlığı İçinde

Microsoft bir süredir sessiz. Şu sıralar bunun sebebi ise 29 Temmuz’da çıkacak olan Windows 10 işletim sistemi ile uğraşmaları. Aslında mobil alanda da uzun süredir yeni bir telefon çıkarmadılar. Windows Mobile sistemi aslında Android’e göre çok daha stabil fakat marketteki eksikliklerinden dolayı bir türlü ivme yakalayamadılar. Veya Android kadar özgür, iOS kadar özel olmamalarından dolayı ve ayrıca ilk çıkan uygulamaların iOS ve Android’e çıkmaları kullanıcıları hep Windows aleyhine itti.

image

 

Özellikle telefon hakkındaki sızıntılarıyla tam bir fenomen haline gelen Evleaks’den yeni bir iddia ortaya atıldı. 6 tane yeni Lumia telefon hazırlığında olduğunu ifade eden Evleaks, zaten bildiğimiz üzere Lumia 1030 ve Lumia 940 hakkında birçok sızıntı mevcuttu. Geriye kalan 4 tanesi büyük ihtimal orta ve alt segmente hitap edecek. Microsoft’un yeni segment açma girişimleri de mevcut olabilir. Özellikle Windows 10’dan sonra Windows sistemlerinin efsane ivme kazanacağını düşünüyoruz.

Microsoft geçen günlerdeki açıklamasında bilgisayar ile mobil sistemlerin aynı anda yayınlanmayacağını, mobil sistemin daha sonra güncelleneceğini söylemişti. Bakalım Windows 10 Mobile’dan sonra Windows tarafıda iOS ve Android’i yakalayabilecek mi ?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ