yükleniyor...

Michelin 3D Yazıcıdan Araba Lastiği İle Geliyor!

Dünya üzerinde üç boyutlu yazıcı teknolojisi her geçen gün ilerliyor.

Artık el ile yaptığımız işlerin neredeyse büyük bir kısımını makinelere bırakmışken, makinelerin yapmış olduğu işleri de artık 3 boyutlu yazıcılara bırakıyoruz. Otomasyon sistemlerinin gelişmesi ve nano teknoloji üzerine yapılan yenilikler ile üç boyutlu yazıcılar sayesinde evden, uçağa her şeyi yapmak mümkün hale gelmiş durumda.

LASTİK ŞİŞİRME DÖNEMİ BİTİYOR MU?

Michelin, yeni çıkarmış olduğu Concept Vision isimli lastikleri ile artık arabalarda kullanılan ve alışmış olduğumuz doğada yüzlerce yıl boyunca çözülmeyen plastik lastikler yerine doğal yollarla üretilmiş içerisinde hava olmadan arabanın gitmesini sağlayan doğa dostu lastiklere yöneliyor. Şuanda bir konsept olarak kalsa da dünya üzerindeki araba sayısı ve her aracın minimum 4 lastik kullandığını sayarsak doğa üzerinde çok ciddi bir geri dönüşüm Michelin sayesinde başlayacak gibi duruyor.

DAKİKALAR İÇERİSİNDE YAZDIRILABİLİR LASTİK

Michelin, yeni çıkarmış olduğu Consept Vision lastikler ile insanların ihtiyaçlarına dakikalar içerisinde yanıt vermeyi amaçlıyor. Kışın karlı bir havada lastik yüzeyini dakikalar içerisinde yeniden yazdırarak aracınızı kalı havalara uygun hale getirebilirken yazında lastik yüzünü değiştirerek yaz aylarına uygun hale getirmeniz mümkün. Ayrıca yeni lastikler tamamen iletim kanalları ve sensörler ile donatılabiliyor. Yeni lastiklerde sürücü aracının içerisinden ve harici yollardan lastik ile ilgili olan tüm verilere ulaşabiliyor. Bu sayede ihtiyaç duydukları anda evden çıkmadan aracına uygun olan hava koşulundaki lastik sırtını anında üretebiliyor.

 

Michelin 3D Yazıcıdan Araba Lastiği İle Geliyor! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Michelin 3D Yazıcıdan Araba Lastiği İle Geliyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

son dakika tokat haberleri - tokatgazetesi Bilgi Doktoru AK PARTİ’NİN İSTANBUL’DA TOKATLI MİLLETVEKİLİ ADAYLARI Menajerimi Ara Son Bölüm Izle Isparta Nöbetçi Eczaneler İstanbul Nöbetçi Noterler Kayseri Nöbetçi Noterler yapılacaklar listesi uygulama subdomain mi klasör mü Market Fiyatları 1986 dogumlu kaç yaşında oluyor demon slayer izle