yükleniyor...

Meta Twitter Benzeri Yeni Bir Platform Çıkarıyor

Meta, Facebook’un sahibi olduğu bir şirket olarak, Twitter benzeri yeni bir sosyal medya platformu çıkarıyor. Bu yeni platform, kullanıcılar için daha güvenli ve özel bir deneyim sunmayı amaçlamaktadır. Ayrıca, Meta’nın sunduğu yeni özelliklerle kullanıcılar daha kolay ve etkileşimli bir şekilde paylaşımlarını yapabilecekler. Meta, şimdiden büyük bir ilgi görmeye başladı ve gelecekteki başarısı için heyecan verici bir potansiyel taşıyor.

Meta’dan Yeni Sosyal Medya Platformu Geliyor

Meta, Twitter benzeri bir metin uygulaması çalışmalarına başladı. Twitter’ın güvenilirliği azalırken, Meta ise yeni bir sosyal medya platformu üzerinde çalışıyor. Seçilmiş içerik oluşturucu grubu tarafından paylaşılan bilgilere göre, Meta’nın metin tabanlı platformunun yaz aylarında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Meta, Instagram’a Entegre Edilecek

Bu metin tabanlı uygulama tek bir marka olarak kurulacak ancak Instagram’a entegre edilecek. Kullanıcılar, Instagram girişlerini gerçekleştirdikten sonra, takipçilerini yeni platformda takip etmeleri için bir bildirim alacak. Meta’nın metin tabanlı platformu, merkezi olmayan ve ActivityPub protokolü üzerine kurulu Mastodon ile birlikte çalışabilir olacak.

Bu yeni platformun tanıtımını yapmak isteyen Meta, sporcular, aktörler, yapımcılar, şovmenler ve komedyenler gibi yüksek profilli tanınmış kişilerle önceden anlaşarak erken erişim vermek istiyor.

Meta’nın Yeni Uygulamasında Neler Olacak?

Sosyal medya haber bülteni ICYMI’nin yazarı Lia Haberman’a göre, Meta’nın yeni uygulaması, Instagram ile aynı topluluk kurallarını kullanacak. Kullanıcılar, Instagram kimlik bilgileriyle oturum açabilecek ve Instagram’daki engellemeler ve gizli kelimeler taşınacak. İki faktörlü kimlik doğrulama ve istenmeyen posta raporlama gibi bazı güvenlik özellikleri de başlangıçta eklenecek.

Metin gönderileri en fazla 500 karakter olacak ve kullanıcılar ayrıca beş dakikaya kadar fotoğraf, bağlantı ve video yükleyebilecekler. Twitter ve diğer rakip uygulamalar gibi, içeriği beğenebileceğiniz, yanıtlayabileceğiniz veya yeniden yayınlayabileceksiniz.

Meta Hakkında Daha Fazla Bilgi

Meta, Money Control tarafından bildirildiği üzere, yeni merkezi olmayan uygulamasını P92 veya Barcelona olarak kodladı. Şirket, henüz resmi bir açıklama yapmasa da, ICYMI yazarı Haberman’ın kaynakları doğrultusunda sızdırılan bilgilerin doğruluğunu itiraf etti.

Meta, tüm ürünleri gibi o da her zaman istediğini alamayabilir. Son birkaç yılda kullanımdan kaldırılan ürünleri arasında anonim genç uygulaması Tbh, Cameo benzeri uygulama Super, Nextdoor klonu Neighborhoods, çiftler uygulaması Tuned, öğrenci odaklı sosyal ağ Campus, video flört hizmeti Sparked vb. yer alıyor.

Meta Twitter Benzeri Yeni Bir Platform Çıkarıyor konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Meta Twitter Benzeri Yeni Bir Platform Çıkarıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

son dakika tokat haberleri - tokatgazetesi Bilgi Doktoru Aşk Mantık Intikam 6 Bölüm Full Izle American Horror Story Izle Nöbetçi Eczaneler Adana Nöbetçi Eczaneler Kütahya Nöbetçi Eczaneler dijital platform ne demek sosyal medya faydaları instagram da sponsorlu reklam nasıl verilir nick oluşturucu nabızdan hamilelik testi