yükleniyor...

Meta Reklamlar İçin Yapay Zeka Araçlarını Duyurdu

Meta reklamlar için yapılan çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Yapay zeka teknolojilerinin getirdiği yenilikler ile artık Meta reklamlar daha etkili hale geliyor. Yeni bir gelişme olarak, yapılan açıklamalarda artık yapay zeka araçları max-cpc teklifleri için otomatik öneriler sunacak. Bu da Meta reklamların daha verimli, doğru ve anlamlı hale gelmesine olanak verecek. Yapay zeka teknolojileri ile daha iyi bir reklam performansı elde etmek isteyenler için bu gelişmeler oldukça önemli. Meta reklamların etkisi ve verimliliği artacak, doğru hedeflemeler yapılacak ve Google reklam dünyasında daha öne çıkılacak.

Meta’nın Reklamlar için Yapay Zeka Araçları

Reklamlar için yapay zeka kullanımı kaçınılmaz olarak görülüyordu. Bu alanda en önemli adımlardan biri de Facebook, Instagram ve WhatsApp’ın sahibi Meta’dan geldi.

Teknoloji devi, reklamverenlerin Facebook ya da Instagram gibi sosyal medya platformları için oluşturduğu reklamlara özel AI araçlarını tanıttı.

Kişiye Özel Yeniden Yazım Özelliği

Şirket tarafından sunulan ilk araç, markaların reklamda verilmek istenen temel mesajı korumaya çalışırken farklı kitleler için farklı şekillerde yeniden yazmasına olanak tanıyor. Bu araç sayesinde aktarılacak olan mesaj farklı kitleler için kişiselleştirilerek yeniden yazılıyor.

Arka Plan Oluşturma Aracı

Arka plan oluşturma aracı, reklamveren tarafından oluşturulmak istenen kampanya için farklı ögeler oluşturulmasına yardımcı oluyor.

Görüntü Kırpma Özelliği

Bunların yanı sıra şirket tarafından bir de görüntü kırpma özelliği sağlanıyor. Bu özellik de şirketlerin gönderiler, hikâyeler ya da Reels formatındaki paylaşımlar için farklı en boy oranlarında görüntüler elde etmesine yardımcı oluyor.

Meta tarafından yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi: “Bu araçları daha iyi hâle getirme amacıyla kullanabileceğimiz geri bildirimleri hızlı bir şekilde toplamak için şu an küçük bir reklamveren grubu ile çalışıyoruz.”

Araçların Kullanımı Şu Anda Sınırlı

Şirket, bu özelliklerin şu anda belirli reklamverenlerin kullanımına sunulduğunu belirtirken temmuz ayında ise daha fazla reklamveren tarafından kullanılmaya başlanabileceğinin altını çizdi.

Daha Fazla AI Aracı Gelmesi Muhtemel

Teknoloji devi, reklamverenler için son derece kullanışlı olabilecek AI araçlarını sunmaya başladı. Bu özelliklerin devamının gelmesi muhtemel görünüyor. İleride araç yelpazesi daha da genişleyebilir.

Meta Reklamlar İçin Yapay Zeka Araçlarını Duyurdu konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Meta Reklamlar İçin Yapay Zeka Araçlarını Duyurdu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

son dakika tokat haberleri - tokatgazetesi Bilgi Doktoru American Horror Story Izle İzmir Nöbetçi Noterler sosyal medya faydaları instagram da sponsorlu reklam nasıl verilir yapılacaklar listesi uygulama rakı fiyatları gl hf ne demek Bilgi Doktoru 1986 dogumlu kaç yaşında oluyor 52 hafta kaç ay