SONRAKİ
Google Chrome Emoji Ekleme Döneminde Yenilik Yapıyor! Google Chrome Emoji Ekleme Döneminde Yenilik Yapıyor!
ÖNCEKİ
Yeni 2019 Subaru Forester Çok Farklı Olacak Yeni 2019 Subaru Forester Çok Farklı Olacak
2333
861 1

Mehmet Aydın Türkiye’ye İade Mi Ediliyor?

Mehmet Aydın Türkiye’ye İade Mi Ediliyor?
Yazar: Technosfer Haber Merkezi

20 Mart 2018

Çiftlik Bank şirketi adı altında Türkiye'de 80 bin insanı 511 Milyon Tl dolandıran ve Uruguay'a kaçan Mehmet Aydın Türkiye'ye geri iade mi ediliyor?

Türkiye Cumhuriyeti bünyesinde kurmuş olduğu ve 80 bin insanı dolandırdığı Çiftlink Bank limited şirketi ile 511 Milyon usulsüz para elde eden Mehmet Aydın Uruguay’a kaçmıştı. Ülkemiz ile arasında tam bir suçlu iade anlaşması bulunmayan Uruguay devletinin Mehmet Aydın’ı iade etmesi için çalışmalar sürüyor. Yapılan çalışmalar ve araştırmalar sonucunda ülkemiz tarafından yapılan girişimlerle Uruguay’dan ülkemize gelmesi için anlaşma yapılmaya çalışılan Mehmet Aydın’ın yakında ülkemize iade edilmesi bekleniyor.

511 Milyon TL para çalıp bu paraları usulsüz yollardan kendi hesabına aktaran Mehmet Aydın, insanları yüksek faiz oranları ile kandırmış ve bir tür saadet zinciri oluşturmuştu. Oluşturmuş olduğu saadet zinciri içerisinde gelen üyelere yüksek oranda kar payı vereceğini ifade ettiği sistemin ömrünü ise kendisi 5 yıl olarak belirlemişti. Son dönemlerde çiftlik yerine para kaynağı olarak coin madenleri kurmayı denemiş, farklı türlerde sanal paralar kazarak kazanmış olduğu paralardan insanlara pay vereceğini ifade etmişti.

Mehmet Aydın Türkiye'ye Ne Zaman İade Edilecek

Mehmet Aydın Türkiye’ye Ne Zaman İade Edilecek

BEN MASUMUM DEDİ!

Mehmet Aydın sosyal medya uygulaması üzerinden yapmış olduğu açıklamada ben masumum, benim bir suçum yok devlet hesaplarıma el koydu hesaplarımda ki blokeyi kaldırırsa ben mağdur olan vatandaşların parasını ödeyebilirim dedi. Ancak durum öyle bir hal aldı ki Mehmet Aydın’ın şirkete para yatıran yatırımcılara teminat olarak sunduğu besi hayvanlarının aslında hiç var olmadığı ortaya çıktı. 30 bin tl karşılığında satmış olduğu sanal para madencilik cihazlarının tane fiyatının 10 bin tl olduğu ve oradan kazanılan paranın hiç bir kuruşunun kasaya girmeden Mehmet Aydın’ın hesabına gittiği belli oldu.

Kendisinin 511 Milyon TL’lik insanlardan toplamış olduğu parayı sanal para olarak ödeyeceğini ifade ettiği sosyal medya hesabından da anlaşılabileceği gibi, kazanmış olduğu sanal kripto paraların hiç birisi şirket hesabına girmemiş. Tamamen Mehmet Aydın’ın hesabına gitmiş. Bu durum için yapılabilecek şuan için her hangi bir şey yok. Takip edilemeyen bir para olan kripto paraları geri almak neredeyse mümkün değil ve kripto paraların cüzdan kodları ile Mehmet Aydın istemiş olduğu yerden parayı bozdurabilir durumda. Ve görünen o ki şuan için her hangi bir geri ödeme durumu olmayacak gibi duruyor.

ADALET BAKANI GETİRMEK İÇİN ELİNDEN GELENİ YAPIYOR!

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, katıldığı TV programında açıklamalarda bulunan Gül, “Çiftlik Bank vakası üzerine titizlikle gidilmektedir. İstanbul Anadolu Başsavcılığı soruşturmayı yürütüyor. Öncelikle bizim çok uyanık, titiz olmamız gerekiyor. Bu tip sanal ortamlar, bir anda türeyip de vatandaşlarımızın iyi niyetlerini sömürenlere izin vermemek lazım” dedi. Ülkemize getirmek için savcılık tarafında her türlü çalışmanında devam ettiğinin sinyallerini verdi. Technosfer ekibi olarak almış olduğumuz bilgilere göre Mehmet Aydın’ın 2018 Haziran ayında ülkemize iade edilmesi bekleniyor. 

KATEGORİLER:


" Mehmet Aydın Türkiye’ye İade Mi Ediliyor? konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Mehmet Aydın Türkiye’ye İade Mi Ediliyor? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Mehmet Aydın Türkiye’ye İade Mi Ediliyor? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Technosfer Haber Merkezi Hakkında:

YORUMLAR
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
ZORUNLU

GELEN YORUMLAR (1)
Furkan YURDAKUL 20 Mart 2018 00:08

bu kadar insanı dolandırdı, artık bir ülke de bize yardım etsinde bu adamın iadesini sağlasın…

Ölçüye Özel Banyo Dolabı
Ölçüye Özel Banyo Dolabı
Steelseries, Oyuncu Ses Sistemlerinin Geleceğini Açıkladı!
Steelseries, Oyuncu Ses Sistemlerinin Geleceğini Açıkladı!
Baskül Nedir – Nerelerde Kullanılır?
Baskül Nedir – Nerelerde Kullanılır?
Görüntülü sohbet azar arkadaşlık
Görüntülü sohbet azar arkadaşlık
Teknolojiye Açılan Kapı Webte İndir
Teknolojiye Açılan Kapı Webte İndir
HONOR, Çin’de en çok satış yapan akıllı telefon markası oldu
HONOR, Çin’de en çok satış yapan akıllı telefon markası oldu
LG, 2022 İlk Çeyrek Sonuçlarını Açıkladı
LG, 2022 İlk Çeyrek Sonuçlarını Açıkladı
MSI Tarihindeki En İyi Anlar
MSI Tarihindeki En İyi Anlar

Copyright © 2015 - 2021 Tüm Hakları Saklıdır.