yükleniyor...

Mavi Balina, Türkiye’den bir kişiyi daha intihara sürükledi

Dünyada Mavi Balina oyunu olarak bilinen, gençleri intihara sürükleyen oyun Bursa’da 16 yaşındaki çocuğu canından etti.

Son zamanlarda artan tepkilerden sonra Mavi Balina oyununu neredeyse unutmuştuk fakat bugün İhlas Haber Ajans’ının yaptığı habere göre Bursa’da 16 yaşındaki bir genç bu oyun yüzünden hayatını kaybetmiş.

Mavi Balina oyunu Rusya’da bir grup tarafından yapıldığı bilinmekteydi, hatta bu oyunu hazırlayanlardan bazıları Rusya hükümeti tarafından yakalanarak cezaevine gönderilmişti. Fakat oyundaki diğer yöneticiler çocukları kandırmaya ve intihara sürüklemeye devam ediyor.

TÜRKİYE’DE 142 GENÇ MAVİ BALİNA YÜZÜNDEN ÖLDÜ

İHA‘nın yaptığo habere göre son ölüm ile birlikte Türkiye‘de 142 genç Mavi Balina oyunu yüzünden hayatını kaybetti. 16 yaşındaki A. P. oyunun son komutuna kadar gelmeyi başarmış ve oyundaki yöneticilerin verdiği ölüm emri ile ölümünü yanındaki arkadaşı B. K. ile gitmiş. Son olarak oyunu B. K. ile oynayan A. P., her zaman top oynadıkları halı sahaya bu sefer kendini asmak için gitmiş ve evden aldığı sandalye ve siyah bir ip ile kendini asmış, aynı zamanda kendini astığı sırada birlikte oyunu oynadığı arkadaşı B. K. ise arkadaşının öldüğünü görünce sinir krizi geçirmiş, çevredekiler çocuğun kendini astığını görünce olaya müdahale etselerde ne yazık ki 16 yaşındaki A. P.’yi kurtaramamışlar.

A. P.’nin cesedi Bursa Adli Tıp Kurumuna kaldırılırken, polis oyunun oynandığı bilgisayara da el koydu.

NEDİR BU MAVİ BALİNA OYUNU?

Blue Whale olarak ta bilinen Mavi Balina oyunu, toplamda 50 görevden oluşuyor. İlk görevler oyunun yöneticilerine kendinizi kanıtlamanız gerekiyor ve verilen görevleri eksiksiz bir şekilde tamamlamanız gerekmete. Daha sonra oyunun yöneticileri sizleri yavaş yavaş acıya alıştırarak, kendi bedeninize zarar vermenizi sağlıyor ve son olarak 50. göreve gelen kişilerin intihar etmesini istiyor.

Ne yazık ki bünyesi sağlam olmayan kişiler bu komutlara uyarak hayatlarına son veriyor. Ülkemizde 142 genci hayattan koparan bu oyun, Dünyada yüzlerce genci hayattan koparmış.

Mavi Balina, Türkiye’den bir kişiyi daha intihara sürükledi konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Mavi Balina, Türkiye’den bir kişiyi daha intihara sürükledi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla