yükleniyor...

Mark Zuckerberg'den Büyük Yatırım !

Facebook’un kurucusu ve Ceo’su olan Mark Zuckerberg’in eşi Chan Zuckerberg, sağlık sektörüne 3 milyar dolarlık bir yatırım yapacaklarını kamuoyuyla paylaştı. Detaylar haberimizde..

Geçen yıl Mark Zuckerberg , eşi ile birlikte Chan Zuckerberg Iniative adını verdikleri bir girişimi açıklamışlardı. Bu girişimin ana felsefesi ise insanların potansiyelini geliştirmek demek, gelecek nesillerin eşit olmasını sağlamak demek .

IMG_1668

Ayrıca Zuckerberg ailesi Facebook hisselerinin %99’unu bu da 50 Milyar dolarlık bir değere karşılık geliyor , bu projeye bağışlayacaklarını duyurmuşlardı. Zuckerberg bir sonraki büyük proje için San Francisco’da basın toplantısı düzenledi.

Engadget kaynaklı habere göre Zuckerberg ailesi hastalıkların iyileştirilmesi ve tedavileri için 3 milyar dolar yatırım yapacaklarını açıkladılar. Bu projeyi 3 yolla gerçekleştiriceklerini eklediler.

İlk olarak bilim insanları ve mühendisleri bir araya getirecek Chan Zuckerberg Initiative girişimi, bilimsel toplulukları teknolojik çözüm üretimi konusunda teşvik edecek. Büyüyen bilim fonuna yönelik olarak gerçekleştirilecek yatırımlar ise proje planının son aşamasını oluşturacak.Bilim insanları ve mühendisleri bir araya getirmeye yönelik ilk aşamasının başladığını ifade eden Mark Zuckerberg, projeye Dr. Cori Bargmann’ın liderlik edeceğini açıkladı.

Ünlü bir nörolog ve genetisyenin ise bu projenin başlama noktasına yakın dahil olacağı söyleniyor. İlk etapta hastalık tedavilerine odaklanmayacak girişim, konu çerçevesindeki bilimsel araştırmalara yönelecek.

Mark Zuckerberg, projede UCSF, Stanford ve UC Berkeley‘in yer alacağını özellikle belirtti.

BioHub adındaki ilk proje, insan vücudundaki farklı hücre tipleri arasındaki karmaşık ilişkileri ortaya çıkarmak üzerinde yoğunlaşacak. Bilim insanları BioHub projesinin HIV, Ebola, Zika gibi dönem bulaşıcı hastalıklarıyla mücadelede oldukça etkili olacağını kaydediyorlar. Etkinliğin sonunda sahneye çıkan Bill Gates ise cesur ve iddialı planları için Mark-Chan Zuckerberg çiftini överken, girişime sonuna kadar destek olacağını açıkladı.

Mark Zuckerberg'den Büyük Yatırım ! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Mark Zuckerberg'den Büyük Yatırım ! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla