yükleniyor...

Mark Zuckerberg Özel Mesajları Sildi Yakalanınca Yeni Özellik Getirdi!

Dünyanın en büyük sosyal medya sitesi siber zorbalığa davetiye mi çıkarıyor? Kişisel verilerimiz Facebook’un elinde güvende mi?

Cambridge Analytica’nın gizli bir şekilde Facebook’taki 87 milyar insandan bilgi edinmesinin açığa çıkarılması ve beraberindeki tartışmalar, hız kesmeden devam ediyor.Durum o kadar karışık bir hale geldi ki Facebook ve şirket CEO’su Mark Zuckerberg neredeyse insanlar tarafından dünyadan sınır dışı edilecek. Mark Zuckerberg tarafından yapılan son büyük kaos ise Mark Zuckerberg‘in, Facebook Messenger aracılığı ile gönderdiği özel mesajların belli bir süre sonra otomatik olarak silindiği oldu. Bu durum duyuldu ancak yine durağanlık kazanmadı ve yeni bir söylenti daha ortaya atıldı şirket içerisinde Facebook üzerinden görüşülen önemli mesajların da silinmesi büyük bir kaosun önüne geçmek için yapılan küçük oyunlar olarak nitelendirildi.

Konuyla ilgili bir açıklamada Facebook, “yöneticilerimizin iletişimini korumak” için böyle bir yol izlendiğini ifade etti.

BU ÖZELLİĞİ TÜM KULLANICILARA GETİRİYORLAR!

Facebook üzerinde yaşanılan skandallar bitmezken Facebook kısa süre sonra herhangi bir Facebook kullanıcısının Messenger yoluyla gönderilen mesajları silmesine izin vereceğini ifade etti. Böyle bir şeyin olması demek ülkemiz ile hukuki olarak neredeyse hiç bir veri paylaşmayan Facebook’un siber zorbalığa davetiye çıkarması olarak nitelendirilebilir. Düşünün ki size hakaret eden birisi 1 hafta sonra mesajları hem sizin hemde kendi kutusundan silebilecek. Türkiye Cumhuriyeti Mahkemelerince bu durumun nasıl bir şekilde yorumlanacağı ve ya nasıl zorluklar çıkarabileceği tabii ki detaylı olarak analiz edilecektir. Bu sürecin takipçisi olacak bir yayın olarak umarız ki bu durum için de bir çözüm yolu düşünülmüştür.

Mark Zuckerberg Özel Mesajları Sildi Yakalanınca Yeni Özellik Getirdi! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Mark Zuckerberg Özel Mesajları Sildi Yakalanınca Yeni Özellik Getirdi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

son dakika tokat haberleri - tokatgazetesi Bilgi Doktoru Shameless Izle Kısmetse Olur: Aşkın Gücü 101. Bölüm Tanıtımı Nöbetçi Noterler Kütahya Nöbetçi Eczaneler Zonguldak Nöbetçi Eczaneler 1995 doğumlu kaç yaşında olur? Arçelik Klima Ch 38 Hatası Çözümü subdomain mi klasör mü rakı fiyatları marla makaron filtre fiyatları