SONRAKİ
Teknolojiye Açılan Kapı Webte İndir Teknolojiye Açılan Kapı Webte İndir
ÖNCEKİ
HONOR, Çin’de en çok satış yapan akıllı telefon markası oldu HONOR, Çin’de en çok satış yapan akıllı telefon markası oldu
2576
954 0

Manyetik Seperatör Verimliliği Artırıyor

Manyetik Seperatör Verimliliği Artırıyor
Yazar: Furkan YURDAKUL

10 Mayıs 2022

Çıkarılan doğal hammaddeler içerisinde mutlak surette metal özellik taşıyan demir ile demir oksit özellik taşıyan maddeler bulunmaktadır. Hammaddenin kaliteli bir şekilde işlenmesi ve üretime tabi tutulabilmesi, bu istenmeyen metal özellikli maddelerin ayrıştırılması ile mümkün görülmektedir. Bu ayrıştırma işleminin el ile yapılması yahut ta kimyasal özellikli içeriklerin kullanılarak gerçekleştirilmesi, oldukça zor ve masraflı bir iş olarak ortada durmaktadır. Bu işlem için kullanılan sisteme manyetik seperatör adı verilmektedir.

Manyetik seperatör sistemlerinin içeriğinde oldukça kuvvetli özellik gösteren neodyum mıknatıs türleri kullanılmaktadır. Bu mıknatıs çeşidinin çekim gücü sayesinde, istenmeyen metal özellik taşıyan malzemelerin el yordamı ile teker teker ayıklanması gibi zorluğu yerine, seperatör sisteminin hızlıca ayıklamasını gerçekleştirmektedir. Mıknatısların gücü ile hammadde, metal özellik taşıyan bütün istenmeyen maddelerden ayrışmakta ve kaliteli bir şekilde üretime tabi tutula bilmektedir.

Manyetik Seperatör Sistemlerinin Çalışma Prensibi

Bas-tr tarafından üretimi gerçekleştirilen manyetik seperatör, neodyum özellikli güçlü mıknatıslar ile tasarlanmaktadır. Sistemde yer alan manyetik özellikli çubuklar sayesinde akış esnasında küçük ferromanyetik kirletici eşliğinde metalleri yok etmektedir. Bu sayede aynı zamanda hem metal özellik taşıyan maddelerin giderilmesi sağlamakta hem de ayrıştırma işlemine tabi tutulmaktadır.

Sistemde mıknatısın oluşturduğu manyetik güç, bir bobine elektrik akımı verilerek elde edilmektedir. Bobin telinin çapı ile tur sayısı, manyetik sistemden geçerek, ayrıştırma işlemine tabi tutulan hammaddenin debisine göre seçilen ana mıknatıs özelliği gerçekleştirme gövdesinin kesit alanına bağlanmaktadır. Ayrıca mıknatısın sergileneceği çalışma akımına bağlı olarak işlem gerçekleştirilmektedir.

Bu sayede manyetik alan içerisinde tutulan metal özellik taşıyan malzemeler, kolaylıkla sistemden atılmaktadır. Mıknatısın enerjisinin kesilmesi ile sisteme basınçlı su verilmesi, mıknatısın bünyesinin temizlenmesine neden olmaktadır. Sistem, tamamı ile kapalı bir özelliğe sahip olduğundan dolayı, temizlenme esnasında sökülüp takılma işlemine gerek kalmamaktadır.

KATEGORİLER:
ETİKETLER:


" Manyetik Seperatör Verimliliği Artırıyor konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Manyetik Seperatör Verimliliği Artırıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Manyetik Seperatör Verimliliği Artırıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Furkan YURDAKUL Hakkında:

Teknoloji ve yazılımı seven küçük bir şahsiyet :)

YORUMLAR
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
ZORUNLU

GELEN YORUMLAR (0)
Sessiz Kompresör – Elektrostatik Toz Boya
Sessiz Kompresör – Elektrostatik Toz Boya
Zümrüt Küpe Modelleri
Zümrüt Küpe Modelleri
TİMUR D MÜZİK PİYASASINDAKİ HAKETTİĞİ YERİNİ ALDI
TİMUR D MÜZİK PİYASASINDAKİ HAKETTİĞİ YERİNİ ALDI
Trader’lar, Eylül’de Binomoto GP’de buluşuyor
Trader’lar, Eylül’de Binomoto GP’de buluşuyor
Onlarca Ödül Alan Ajans 180’in Sahibi Sezer Kabil’den Açıklama
Onlarca Ödül Alan Ajans 180’in Sahibi Sezer Kabil’den Açıklama
Tek Taş Yüzük Modelleri
Tek Taş Yüzük Modelleri
Çince Türkçe Çeviri
Çince Türkçe Çeviri
SEO Ajansı ve Web Tasarım Firmaları Neler Yapar? WhisperFuss!
SEO Ajansı ve Web Tasarım Firmaları Neler Yapar? WhisperFuss!

Copyright © 2015 - 2021 Tüm Hakları Saklıdır.