yükleniyor...

Macbook Yenilendi !

Apple’ın geçen sene yeni çıkardığı Macbook bütün gözleri üzerine çekmiş ve tasarımıyla olsun, ekranı olsun ve yepyeni bir anlayışla Apple mühendislerinin dizayn ettiği bir cihaz. Bu cihazın 2 eleştirilcek yanı vardı. İntel Core M , performans anlamında istenilen performansı veremiyordu ve ayrıca tek kablo giriş yerine sahip olması da ayrıca aksesuar alımını gerektiriyordu ve bu yüzden eleştirilmişti. Yeni Macbook detaylarına göz atalım.

macbook-1461074382

13.1 mm inceliğinde ve 0.9kg ağırlığında olan bu cihaz gerçekten çok kompakt ve taşınabilirlik konusunda tabletlere meydan okuyor. Klavye tarafında ve ekran tarafında nerdeyse hiç boşluk olmaması tasarım anlamında insanı büyüleyen taraflarından biri. Ayrıca çok ince olması ve buna rağmen batarya konusunda mükemmel bir başarıya imza atması laptop almaya heveslenenlere ve ayrıca bütçeside olanların kafasını karıştırmaya yetiyor bile.

Yenilenen özelliklerine gelirsek artık yepyeni işlemcilerle geliyor Yeni Macbook ve ayrıca yeni bir renk sunuyor bize . iPhone’larda gördüğümüz üzere Rose Gold rengide aileye katılmış durumda. 2.Nesil İntel Core m3, m5 ,m7 işlemcileriyle gelen bilgisayarda ayrıca pil anlamında da 10 saatlik pil ömrü artık tüm güne (12 saate) çıkmış durumda. Bu da yazılım ve donanım bileşenleri tarafındaki optimizasyon ile sağlanmış durumda.

macbook

Fiyat konusuna gelirsek eğer fiyatlar sabit kalmış durumda tabi donanımını isterseniz opsiyonel olarak arttırabiliyorsunuz. 256 Gb’lık model 5199Tl, 512 Gb’lık model ise 6299 Tl olduğunu söyleyelim. İki cihaz arasında sadece harddisk ve işlemci bazında farklılıklar var başka alanda hiçbir değişiklik yok diyebiliriz.

Tam bir zengin oyuncağı olarak nitelenen Macbook ailesi , Apple’ın bilgisayar anlamında geleceği yansıtan bir projesi diyebiliriz aslında 🙂

Macbook Yenilendi ! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Macbook Yenilendi ! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla