Lumia Serisi 2015 Satı Rakamları Belli Oldu

  • 25 Nisan 2015
  • 1.113 kez görüntülendi.
Lumia Serisi 2015 Satı Rakamları Belli Oldu

Microsoft‘un geçen sene Nokia şirketinden satın alarak bünyesine katmış olduğu telefon serisi Lumia’nın satış rakamları yavaş yavaş gün yüzüne çıkıyor.Her ne kadar iOS ya da android kadar etkileyici bir performans göstermese de Lumia kullanıcı sayısında bir nebze de olsa bir artış var diyebiliriz.

İnternete düşen haberlere baktığımızda firmaların mobil platformlardan(tablet-telefon) artık çok yüksek gelirler elde ettiğini görebiliyoruz. Microsoft , tüm mobil faaliyetleri göz önünde bulundurarak açıkladığı raporda 2015 yılının ilk çeyreğinde 20 milyar dolardan daha fazla bir gelir elde ettiklerini dile getirdi.Firmanın bu dudak uçuklatan içindeki net karı 15 milyar dolar.Şimdi ise Lumia serisinin bu kardaki payına bir göz atalım.

2015-yilinda-satilan-lumia-telefon-sayisi


2015 yılının ilk çeyreğine ait raporda hazırlanan verilere bakıldığı zaman(1 Ocak-31 Mart tarihleri arası) istatistikler bizlere sunuluyor.Bunları incelediğimiz zaman 8.6 milyon adet Lumia model telefonun sattığını görüyoruz.Hangi modelden kaç adet satıldığına dair detaylı bir bilgi bulunmasa da , Lumia serisinin geçen yıla oranla yüzde 20 gibi bir büyüme kaydettiğinin altını çizelim.

Genel kar baz alındığı zaman da Lumia modellere ait pay yüzde 10 gibi büyük bir rakama tekabül ediyor.Aşağıdaki tablomuza da göz atarak, Microsoft’a ait masaüstü , dizüstü , tablet bilgisayarların ve oyuncu donanımların verilerini öğrenebilirsiniz.

Lumia serisi satış rakamları hakkındaki düşünceleriniz nedir?

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ