yükleniyor...

LSI Anahtar Kelimeler Nedir?

LSI anahtar kelimeler nedir sorusuna yanıt olarak SEO etkisi ile gerçekleşen ve birincil anahtar kelimeyle ilgili olan kelimeler denilebilir. LSI bir nevi kelimelerin tespit edilmesidir. Google ile yaptığımız aramalar sonucu en altta yer alan arama sonuçlarında da LSI anahtar kelimeleri bulunmaktadır.

Özellikleri Nelerdir?

LSI genellikle uzun kuyruklu anahtar kelimeler ile karıştırılır. Ancak ikisi arasında fark vardır. Uzun Kuyruklu Anahtar Kelimeler söz konusu olduğunda en büyük fark arama kapsamının daraltılmasıdır. LSI’ da ise anahtar kelimeler özelinde bir genişletme söz konusudur. Burada sayfanın bilgi düzeyine bakılır. Sayfa incelenir ve içerisindeki terimler sıralanır. SEO için beklenen etki sayfanın incelenmesiyle içerisinde bulunan söz öbeklerinin daha önce hiçbir içerikte bulunmaması nedeniyle oluşur.

Nasıl Kullanılır?

Bu anahtar kelimeler nasıl bulunur, nasıl kullanılır denildiğinde akla ilk önce SEO araçları gelir. SEO araçları kullanılarak sayfaya yoğun bir trafik sağlanır. LSI anahtar kelimeler için şu sıralama yapılabilir;

  • Google Anahtar Kelime Planlayıcısı ile inceleme yapılabilir.
  • Bulunan kelimeler için Semrush, Serpstat, LSI Graph, Keyword Shitter, Soovle SEO araçlarıyla taramalar yapılabilir.
  • Bu araştırmalar yapılırken uygun kelimeler yerleştirilmelidir.
  • İçerikte çok fazla bir şekilde bu öbeklerin yer alması risklidir.
  • Aynı öbekleri kullanmaktansa benzer kelimeler kullanılmalıdır.
  • Böylece içerik düzgün bir anlatıma sahip olacaktır.
LSI anahtar kelimeler

Etkileri Nelerdir?

Sunucular açısından oldukça yararlı olmalarının yanı sıra SEO içinde faydaları vardır. İçerikte LSI anahtar kelimelerinin bulunması içeriği daha da kaliteli hale getirmektedir. Bu anahtar kelimeler sayesinde öncelikle spam engellenmiş olunur. Okuyucu içeriği okuduğunda bir tuhaflık sezemez. Böylece içerik hem kaliteli hem de güvenilir olur. İçeriğin spam olarak algılanmaması için bu anahtar kelimelerin ve öbeklerin çok fazla kullanılmaması ve içerik içerisinde bir bütün sağlanması gerekmektedir.

Kullanıcıların Kalma Süresi Artar

LSI anahtar kelimeleri sayesinde siteye giriş yapan kullanıcılar sitede daha çok zaman harcar. Siteye yapılan ani inişler ve çıkışlar engellenir. Siteye giriş yapan kullanıcıların ani çıkış yapması engellendiği için site zarar görmez. Bu anahtar kelimeler sayesinde sitede vakit geçirme oranı artar. LSI anahtar kelimeleri doğru bir şekilde kullanıldığında içerik zenginleşir. Böylece kullanıcıların dikkati çekilmiş olur.

Arama Motoru Sıralamasına Etkisi

LSI anahtar kelimeleri neden yapılır denildiğinde akla ilk gelen şey arama motorundaki sıralamadan dolayı gelir. Anahtar kelimeler sayesinde içeriğin ne olduğu, içerikte nelerin bulunduğu incelenir. Bundan dolayı da kullanıcı için daha faydalı bir içerik meydana gelir. Tıklama oranını arttırmak için LSI anahtar kelimelerine dikkat etmek gerekir.

LSI Anahtar Kelimeler hakkında merak ettikleriniz

LSI Anahtar Kelime Ne Demektir?

Arama motorları tarafından temel anahtar kelimeleri ile bunların yanında kullanılan kelimelerin anlamsal olarak bağdaştırılması anlamına gelir.

LSI Anahtar Kelime Neden Önemlidir?

Anlam bütünlüğünü korumak için anahtar kelimeler oldukça önemlidir. Anahtar kelimeler içerik içerisinde düzgün bir şekilde kullanıldığında spam tehlikesi azalır. Böylece içerik düzeyi artar.

LSI Kelime Nasıl Bulunur?

LSI kelimelerin bulunması için yapılması gereken şey Google üzerinden anahtar kelime ile arama yapılmasıdır. Arama sonucu sizlere en alt kısımda öneriler sunacaktır.

LSI Anahtar Kelimeler Nedir? konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere LSI Anahtar Kelimeler Nedir? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.