Lise öğrencileri uzatma kablosu ile aracı hareket ettirdi

Liseli öğrenciler, benzinli bir otomobili iki yıl içerisinde elektrikli bir otomobile dönüştürmeyi başardılar.

Lise öğrencileri uzatma kablosu ile aracı hareket ettirdi

Antalya’da bir meslek lisesi öğrencilerinin hurda bir araç için yaptığı çabalar ile ülkede teknoloji adına çok şeyler yapılacağının kanıtı niteliğinde.

İki yıl önce hurda olarak alınan bir otomobilin, üzerinde çalışmalar yaptıkları ve yeni motor yapılarak bu araca takıldığını belirten öğrenciler, şebeke elektriğini otomobile seyyar bir kablo ile bağlayarak yürütmeyi başardılar.

Yakın dönüşümü için çalışmalar yaptıklarını belirten motor bölümü öğretmeni Eyüp Karagül, okulumuzun katkıları ile hurda olarak 1998 model resmi plakalı otomobili çalışmalar yapmak için bize tahsis ettiler. Çekici ile okuluma getirilen hurda otomobil, okulun atölyesine götürüldüklerini belirtti. Daha sonra öğrenciler ile birlikte benzinli bir aracı, elektrikli ve güneş enerjisiyle çalışabilecek bir hale getirmek için Ar-Ge çalışmaları yaptığını belirtti.

Kısıtlı imkanlar ile iki yılda benzinli bir otomobili, elektrikli bir otomobile dönüştürmeyi başaran öğrenciler, seyyar kablo ile otomobili çalıştırdılar. Çalışan otomobil okul bahçesinde yapılan test sürüşü ile tamamlandı.

Kaynak: AA

Gelişen teknolojiyi daha iyi takip etmek için ve son dakika güncel teknoloji haberleri için www.technosfer.com adresini takip etmeyi unutmayın…

"Lise öğrencileri uzatma kablosu ile aracı hareket ettirdi konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Lise öğrencileri uzatma kablosu ile aracı hareket ettirdi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Lise öğrencileri uzatma kablosu ile aracı hareket ettirdi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Furkan YURDAKUL
Furkan YURDAKUL
Teknoloji ve yazılımı seven küçük bir şahsiyet :)
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

technosfer

teknoloji haberleri

sorun şikayet

anakart sorunu

akıllı telefon sorunu

ürün inceleme

sorunu

sorunları
teknoloji haberleri 2019