yükleniyor...

Link Kısaltarak Gelir Elde Etme

Günümüzde artık teknoloji ve insan iç içe yaşamaktadır. Hal böyle olunca insanlar teknolojiyi değerlendirirken aynı zamanda kar elde etme amacını da maksimum seviyeye çıkarmak için uğraşıyorlar. Link Kısaltarak Gelir Elde Etme Ben de bugün; link kısaltarak, kısalttığımız linklerin tıklanmasını sağlayarak nasıl para kazanılabileceğini ve bunların hangi platformlarda daha iyi gerçekleştirilebileceğini anlatmak istiyorum.Öncelikle link kısaltma dediğimiz olayı kısaca açıklayalım.

Link Kısaltma Nedir? Nasıl Kazandırır?

Link kısaltma işlemi, herhangi bir sitenin URL adresini alıp, çeşitli platformlardan bu URL’lerin daha kısa hallerini elde etme işlemidir.Örneğin www.google.com adresini link kısaltma platformlarıyla daha kısa hale getirirsek yeni bir kısa link elde etmiş oluruz. Bu linke siteler, başka kurumlarla anlaşarak aldıkları reklamları ve diğer çerezleri linklerin içine entegre ederler. İstenilen şey kullanıcıların bu linklere tıklaması ve bir şeyler indirmesi ya da sitelere kayıt olmasıdır. Böylelikle reklam veren kurum ve link kısaltma platformu para kazanır. Eğer kullanıcı bizim linkimizi kullanarak reklamlara ulaşırsa belli bir miktar da biz kazanmış oluruz.Her link kısaltma platformu kendi ödeme şartlarını sunar ve her platformun şartları birbirinden farklıdır.Oranlar “Bin gösterim başına maliyet” (BGBM) olarak hesaplanır. Bu oranlar ülkeden ülkeye ve linke tıklama trafiğine bağlı olarak değişmektedir. Örneğin Avustralya’nın BGBM oranı 4$ iken, Türkiye için bu 2$ olabilir. Bu oran tamamen link kısaltma platformlarına bağlıdır. Bir platform çok kazandırırken bir diğeri o kadar da kazandırmayabilir.

Hangi Link Kısaltma Platformları Tercih Edilmeli?

Link kısaltma platformları adil ve güvenilir olmalıdır. Tıklamaları saymayan, ödeme yapmayan bir site tamamen emek hırsızlığı yapmış olur. Ayrıca bu sitelere katılmadan önce şartları ve BGBM oranları iyice araştırılmış olması gerekir. Bazı platformlar tıklamaların sahte olduğunu ya da çeşitli hileler yapılarak oluşturulduğunu algoritmalarıyla tespit ederse ödeme yapmazlar. Bu konuda dikkatli olmakta fayda var.Aynı zamanda bu platformlara referans linkinizle kayıt olanların kazançlarının %15 ila %20 kadarı sizin hesabınıza da yansımaktadır. Bu yüzdeler her siteye göre değişebilmektedir. Kısacası onlarla birlikte siz de kazanabilirsiniz.Şimdi, Link Kısaltarak Gelir Elde Etme yollarına geçelim.

Link

TrLink yerli bir platformdur. 4 yıldır kesintisiz hizmet vermektedirler. Mantığı diğer siteler gibi basittir. URL adresimizi kopyalayıp bu sitede kısalttığımızda, yeni kısa linkimizi istediğimiz sosyal medya platformunda ya da blog sayfalarımızda kullanabiliriz. Bu site ayrıca kendinize ait bir siteniz varsa oraya reklam koymanız için sizlere banner reklam kodlarını da sunuyor. Türkiye için BGBM oranı 2.07$-2.59$ arasında değişiklik göstermektedir. Para çekme limiti banka hesabı için 100 TL’dir.

vc

Bc.vc, sahibi Türk olan bir diğer link kısaltma sitesidir. Sayımları ve ödemeleri konusunda tereddütsüz güvenilebilecek bir adrestir. Ödemelerinizi banka hesabınıza ya da çeşitli diğer hesaplarınıza göndermektedir. Ödemelerini USD şeklinde yatırmaktadır. Türkiye için BGBM oranı mobilden tıklayanlar için 2$-3$ arası, Masaüstü bilgisayardan tıklayanlar için 1.60$-2.40$ arasındadır. Diğer ülkelere göre bu oran sitede oldukça düşüktür. Ödeme alt limiti ise 10$’dır.

az

Bu site her ülkeye aynı BGBM oranlarını veriyor ve oldukça adil bir algoritmaya sahip. Türkiye de diğer ülkeler gibi 20TL BGBM oranından hesaplanıyor. Ayrıca bin tıklama aldığınızda direk olarak 20 TL’yi Papara ya da Skrill hesaplarınıza çekebilirsiniz. Bu yönüyle en iyilerden biri diyebilirim.

TL

PND.TL, linkin.az platformuyla benzerlik göstermektedir. BGBM oranı Türkiye için 20TL’dir. Diğer ülkeler için ise farklı oranlar bulunmaktadır.Minimum ödeme alt limiti banka hesabı ve ininal için 15TL, papara hesabı için 30TL’dir.

Pubiza

Eski adı Link.Tl olan bu platform, kullanıcılara ödeme almak için 20TL limitini vermiş. 1000 tıklamayı Türkiye trafiğinden alırsanız mobil için 12TL, masaüstü için 10TL gibi düşük ücretler vermektedir. Bazen ödeme alınacağı zaman kullanıcılarına ban attıklarına dair birçok şikayet almış. Dikkat etmekte fayda var.

ShrinkEarn

Yabancı bir platform olan ShrinkEarn, ödemelerini USD bazında kullanıcılarına vermekte. Türkiye için BGBM oranı 3$ civarındadır. Diğer ülkelerin oranlarına göre çok düşük bir miktara sahip. Örneğin Grönland için 1000 tıklamaya 20$ veriyorlar. Ayrıca sahte trafik engelleme konularında oldukça gelişmiş bir algoritmaya sahipler. Bu yüzden ban yememek için gerçek trafikleri hesabınıza çekmeniz gerekmektedir. Ödeme alt limiti 5$’dır. Ödeme süresi 24 saat içinde tamamlanmaktadır. Paypal, Payeer, Web Money gibi ödeme yöntemleri sunmaktadırlar.

Link Kısaltarak Gelir Elde Etme konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Link Kısaltarak Gelir Elde Etme ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla