yükleniyor...

Lilium Jet İle Uçan Araba Dönemi Başlıyor

Almanya merkezli araştırma birimi Lilium yeni geliştirmiş olduğu uçan aracı Lilium Jet ile ezberleri bozmaya geliyor.

Uzun yıllardır insanların hayallerini kurduğu uçan araba dönemi artık başlıyor gibi gözüküyor. Lilium Jet isimli yeni araç ile birlikte uçan arabaya duyulan hasret son bulacak. Dünya üzerinde hali hazırda hayallerimizi süsleyen bir çok uçan araba prototipi bulunuyor. Bu prototipler üzerinde uzun yıllar çalışmalarını sürdüren Alman Ar-Ge merkezi  Lilium Aviation hayallerimizi gerçekleştirecek yeni nesil uçağını tanıttı.

 

Uçan araba diyince belki de hepimizin aklına jetgiller çizgi filmi geliyor, oradaki ailenin kullanmış olduğu araçlar geliyor. Lilium Aviation ise bu çizgi filmi bir bilim kurgu ürünü olmaktan çıkarıp karşımıza gerçekçi bir ürün ile çıkıyor. Lilium Jet adı verilen aracın ilerleyen yıllarda toplu taşıma araçlarının da yerini alması bekleniyor.

DÜNYA HAVA TRAFİĞİ HAZIR DEĞİL

Dünya üzerinde bir çok sivil  ve askeri uçak bulunuyor ve bu uçakların hepsinin uçuş süreleri ve rotaları yaklaşık olarak 6 ay öncesinden belirleniyor. Uçan araç projeleri yakın tarihte gerçekleşecek olursa şayet ciddi anlamda bir hava trafik karışıklığı olabilir çünkü araçlar havalanmak için bir piste ihtiyaç duymuyor dikey kalkış ve iniş yapabiliyor.

HIZI İLE KURAL TANIMIYOR

Saatte 300 kilometre hız yapabilen Lilium Jet’in en büyük özelliği olarak dikey iniş ve kalkış yapabilmesi gösteriliyor. Dünya sivil havacılık kurallarına göre gökyüzündeki sivil hava araçları en fazla saatte 300 kilometre hız yapabiliyor. Lilium Jet ise üzerinde bulunan 24 adet jet motoru ile bu hız kısıtlamasını kolaylıkla geçebilecek düzeyde güç üretiyor.

Lilium Jet İle Uçan Araba Dönemi Başlıyor konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Lilium Jet İle Uçan Araba Dönemi Başlıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla