Lig TV, Periscope’a Dava Açıyor

  • 21 Nisan 2015
  • 1.201 kez görüntülendi.
Lig TV, Periscope’a Dava Açıyor

Twitter‘ın geçtiğimiz günlerde satın aldığı canlı yayın uygulaması Periscope , beraberinde ülkemizde çeşitli sorunlar da getirdi.Bildiğiniz gibi ülkemizde Spor Toto Süper Lig , Türkiye Basketbol Ligi gibi maçların tammaı şifreli yani ücretli olarak hizmete sunuluyor.Ancak bu durumu fırsata çevirmek isteyenler bir hayli çoğaldı.Lig TV yayınını Periscope uygulamasından canlı olarak yayınlıyorlar.

Bu durumu fark eden Lig TV , hemen harekete geçerek canlı maç yayını yapan şahış veya kurumlara dava açmaya hazırlanıyor.Dahası Lig TV , Periscope uygulamasına da yayınlara izin verdiği için dava açacak.

Yaşanan bu tatsız olayların ardından Lig Tv ekibi , canlı yayın yapan kişileri IP numaraları gibi bilgilerinden tespit edip mahkeme huzuruna sunacak.Çünkü bu durumu öğrenen bir çok kişi var.Yani Periscope uygulamasından canlı maç yayını yapan kişi sayısı git gide artıyor.

periscope-twitter-728x364

Periscope , canlı yayınları kaydederek sonra izleme özelliğini de sunuyor.Ama işin sonu hiç te iyiye varmayacak gibi gözüküyor.Bu durum biraz tatsızlık çıkaracak gibi.Lig Tv tarafından detaylı bir açıklama henüz yapılmadı.bilgiler geldiği sürece haberimizi güncelleyerek sizlere sunacağız.Takipte kalın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ