LG’ye göre 2019 yapay zekanın yılı olacak

2018 teknoloji sektörü için coşku verici bir yıl oldu. Yapay zekaya yapılan kazanç hızla arttı. Forbes’a nazaran, işletmelerin % 80’i bu yıla kadar yatırım yaparken, % 30’u da ati üç yıl arasında yapay zeka yatırımlarını genişletmeyi planlıyor.

LG’ye göre 2019 yapay zekanın yılı olacak

İnovatif bakış açısıyla ve gelişmiş teknolojileriyle tüketici elektroniği sahasında öncü olan LG Electronics (LG),2019 yılını yapay zeka teknolojileri dalında bir fazlaca parlak görerek yeni yılda, eski konseptlere de yeni bir yaklaşım getirmenin sözünü veriyor. Yapay zeka entegrasyonunda liderliği üstüne alan LG, 2019 yılında da tüketici beklentilerinin üzerinde ThinQ teknoloji ürünlerini sunmaya devam edecek.

2019’da yapay zeka yaşamın içine büyük bir adım atacak

1950’lerden bu güne mevcud suni zekanın tüketici avantajları çok yakın zamana kadar görülemiyordu. 2018 senesinde, suni zekanın temelleri oluşturuldu, robotlar evdeki yardımcılar haline geldi ve gün geçtikçe daha da incelen televizyonlar duvardaki tablolardan ayrılamaz bir görüntüye kavuştu. LG’ye göre 2019 yılı ise yapay zekanın evlerden çıktığı ve ancak bir yerde değil, her yerde gereksinim biçimine geldiği sene olacak.LG, ThinQ platformu altında sunduğu yapay zeka odaklı ürünleriyle çıtayı daha da ileriye taşıyacak.

Daha hızlı Internet ve daha süratli bir çözüm için 5G teknolojisi

Günümüzde internet kullanım payı sürekli artıyor. Sosyal medya kanallarının artması ile kullanıcılar için akıllı telefonlar ve onların üzerinden hızlı erişim daha oldukca ehemmiyet kazanıyor. Bu değişimin farkında olan LG, yeni ürünlerinde son teknolojiler ile en iyi halde adapte olması ve hızlı hizmet sağlaması için bu sahanın başarıya ulaşmış isimleri ile işbirlikleri kuruyor.

Mobil teknolojilerde 2G etkin global iletişimi, 3G ve 4G mobil web imkanını sağladı fakat 5G, potansiyel olarak her şeyin her şeye bağlanabileceği yeni, zeki bir dünyanın başlangıcını işaret ediyor. 5G milyarlarca yeni bağlantıyı olası kılarken hem emniyet hem de anlık reaksiyonla hızını 100 kata kadar artırıyor. Telefon aramalarının hızını artırmanın ötesine geçecek, ulaşım, ilaç ve üretim dahil olmak üzere çok sayıda sektörde yeni olanaklar yaratacak olan 5G, nesnelerin interneti ve yapay zeka üstünden daha parlak zeka bir dünya kuracak. Sistemin tıpkı anda oldukça sayıda bağlantıyı taşıyabilmesi sebebiyle, akıllı kentler, otonom arabalar ve parlak zeka konutların geliştirilmesinde 5G çok önemli bir rol oynayacak. Full HD filmlerin indirilmesinin sadece saniyeler alacağı 5G teknolojisiyle, grafik, ağır videolar ve yüksek süratli oyunların cihazlarda fazlaca süratli bir biçimde oynatılması sağlanacak.

Yaşamı zenginleştiren ev eğlence teknolojileri

Yıllardır, ev eğlencesi söz konusu olduğunda, tüketicilerin alışkanlıklarında ve tercihlerinde ciddi değişimler yaşanıyor. Ayrıca, nihai tüketicilerin çoğunluğu ev eğlence teknolojisindeki yeniliğin hayatı zenginleştirdiğine ve evdeki eğlence teknolojisindeki en son gelişmelerle ve yeniliklerle hayatlarını daha iyi bir bir hale getirdiğine, ev arasında aile ve arkadaşlar ile açık havada sosyalleşmekten daha uygun bir biçimde, birlikte kaliteli vakit geçirdiğine inanıyor.

Dünyanın ilk 8K OLED TV’si

OLED TV’ler ile uzun zamandır çağdaş televizyon inovasyonunda önder olan LG, dünyanın ilk 8K (7680 x 4320) OLED TV’tepsi tanıtıyor. 88 inçlik 8K LG OLED TV, OLED TV’nin mükemmel görüntü kalitesini tanımlayan benzersiz kontrast oranına ve gerçek siyahları kurmak için 33 milyon bağımsız OLED pikseline sahip.

2018’de OLED TV satışlarının iki katına çıkacağı ve 2022’de de 9 milyon adetin üstünde gerçekleşeceği öngörülürken LG de birinci sınıf televizyonlarında OLED’in payını artırmaya devam edecek. Ayrıca OLED TV’lerin tüketiciler tarafından daha fazla kabul görmesi mevzusunda da lüzumlu çalışmaları gerçekleştirecek. 8K tv pazarı her ne kadar başlangıç döneminde olsa da 2022’de 5 milyon adetten çok satılacağı tahmin edilmekte ve LG de 8K OLED TV teknolojisiyle premium TV pazarına liderlik etmeyi planlıyor.

LG LG XBOOM ses ürünleriyle de oldukca daha iddialı…

Her vakit yeni başlangıçlar ve iyi sonları kutlarız. Yeni yıl arifesinde şenlik ortamında iyi müziğe haiz olmaktan daha cazibeli ne olabilmekte? LG XBOOM ses ürünleri tam bu noktada harika bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor. Mini bileşenler ve all-in-one ürünlere ayrıca XBOOM Go taşınabilir bluetooth hoparlör ve XBOOM AI ThinQ zeki hoparlörü de bu diziye dahil eden LG, alanında yüzde 35’lik küresel pazar payıyla güçlü konumunu koruyor. XBOOM AI ThinQ WK7 ve WK9 hoparlörleri, yüksek ses kalitesi, kırılgan vokal tanımı ve kitlelere doğru bas sağlamak için Meridian Audio teknolojisinin yanı dizi Google Asistan’a da sahiptir.

"LG’ye göre 2019 yapay zekanın yılı olacak konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere LG’ye göre 2019 yapay zekanın yılı olacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda LG’ye göre 2019 yapay zekanın yılı olacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

ETİKETLER: , ,
Furkan YURDAKUL
Furkan YURDAKUL
Teknoloji ve yazılımı seven küçük bir şahsiyet :)
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

teknoloji haberleri

teknoloji haberleri 2019

sorun şikayet

technosfer

otomobil inceleme

inceleme

sorunu

sorunları
kullanıcı yorumları