LG Electronics, 2018 üçüncü çeyrek finansal neticelerini deklare etti!

31.10.2018
A+
A-

2018 üçüncü çeyreğinde LG’nin üst sınıf ürünlerine olan talep artmaya devam etti.

LG Electronics, 2018 üçüncü çeyrek finansal neticelerini deklare etti!

LG Electronics Inc. (LG), 2018’in üçüncü çeyreğindeki toplam satışının 13,76 milyar dolar ve işletme karının da 667,7 milyon dolar şekilde gerçekleştiğini açıkladı. 2018 senesinde en fazlaca cironun gerçekleştiği devre olan üçüncü çeyrekte, bundan önceki çeyreğe nazaran işletme gelirinde yüzde 2,7’lik artış meydana geldi. Bunun yanında işletme geliri bir önceki senenin tıpkı dönemine bakılırsa yüzde 45 artarken mobil yazışma bölümündeki zarar da bariz biçimde azaldı.

LG Ev Eşyaları ve İklimlendirme Bölümü, 4,33 milyar dolar ciro ve 365,3 milyon dolar işletme karı elde ettiğini açıkladı. Satışlar özellikle Kore, Avrupa ve Kuzey ABD’da artarken Asya, Latin ABD, Orta Doğu ve Afrika’da ekonomik yavaşlama ve kur sorunları nedeniyle azaldı. Karlılık özellikle birinci sınıf ürün satışlarının artması ve devam eden maliyet yönetiminin de yardımı ile artmaya devam etti.

LG Ev Eğlence ve Sinema Sistemleri Bölümü, gerçekleştirdiği üç,31 milyar dolarlık satıştan 289,9 milyon dolarlık kar elde etti. Gelişmekte olan pazarlarda TV ürünlerine olan istek azalırken üst sınıf OLED ve UHD TV’lerin satışlarındaki artış devam etti. Yılın son bölümünde firma kilit pazarlardaki üst derslik TV modellerine daha fazla odaklanmayı planlayarak genel TV pazarındaki durgunluğa karşın karlılığını sürdürmeyi amaçlıyor.

LG Mobil İletişim Bölümü, 1,82 milyar dolarlık satış gerçekleştirirken, üç. Çeyreği 130,5 milyon dolar tutarında zararla kapattı. Şirketin uyguladığı iş planı ve orta derslik ürünlere odaklanması yardımıyla, akıllı telefonlara olan alakanın dünya çapında azaldığı ve artan rekabetin bulunduğu bir dönemde, işletme zararı azaldı.Üst sınıf V40ThinQ akıllı telefonun pazara sunulmasının dördüncü çeyrekteki satışları artıracağı öngörülüyor. Şirket meslek geliştirme stratejisini planlandığı gibi gerçekleştirerek, ve oldukca daha sağlam bir esas- oluştururarak, karlı girişimi uygulamaya devam edecek.

LG Araç Yedek Parçaları Bölümü’nün gerçekleştirdiği 1,05 milyar dolarlık satış geçen yılın aynı dönemine gore yüzde 41, bir önceki çeyreğe göre de yüzde 35 artış bulunduğunu ortaya koyuyor. Bu artışın arkasında yeni projeler sebebiyle artan üretim ve otomotiv tenvir ve far sistemleri sağlayıcısı ZKW Grup’un satın katılımı yatıyor. 2018’in üçüncü çeyreği firma tarihinde vasıta yedek parça satışlarının 1 milyar dolar bandını aştığı ilk devre oldu. Hammadde fiyatlarının ve yeni projeler sebebiyle harcamaların artması sonucunda çeyreği 38,3 milyon dolarlık zararla kapattı.

LG Kurumsal Ürün Bölümü, 514,2 milyon dolarlık bir satış ve 31,üç milyon dolarlık bir kar yakaladı. ABD’deki ithal ürün vergilerinin çoğalması ve kilit pazarlardaki güneş modüllerinin fiyatlarının düşmesi karlılığı negatif etkiledi. Güneş modülü pazarındaki fiyat rekabeti kızışmaya devam ederken dördüncü çeyrekte üst sınıf ekran ürünleri talebinin artması umut ediliyor.

"LG Electronics, 2018 üçüncü çeyrek finansal neticelerini deklare etti! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere LG Electronics, 2018 üçüncü çeyrek finansal neticelerini deklare etti! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda LG Electronics, 2018 üçüncü çeyrek finansal neticelerini deklare etti! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Furkan YURDAKUL
Furkan YURDAKUL
Teknoloji ve yazılımı seven küçük bir şahsiyet :)
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

teknoloji haberleri

teknoloji haberleri 2019

sorun şikayet

technosfer

otomobil inceleme

inceleme

sorunu

sorunları
kullanıcı yorumları