LG, CES 2019’da tanıtacağı güçlendirilmiş XBOOM serisi ile heyecan verici ses deneyimi sunuyor

G’nin yeni XBOOM serisinin, devamlı esneyen ses aralığı, dinleme keyfini yeni bir seviyeye taşıyor.

LG, CES 2019’da tanıtacağı güçlendirilmiş XBOOM serisi ile heyecan verici ses deneyimi sunuyor

LG Electronics (LG), genişletilmiş XBOOM serisini CES 2019’da tanıtıyor. LG XBOOM serisinin yeni ürünleri, üstün ses performansını yenilikçi özellikler ve kullanıcı rahatlığıyla bir arada sunuyor. Güç ve nitelik ile eş anlamlı bir duruma gelen XBOOM ismi, LG’nin mini bileşen ve all-in-one ses kategorilerinde kuvvetli bir konuma ulaşmasını sağladı. LG’nin en yeni XBOOM ürünleri de benzersiz nitelik, kullanım kolaylığı ve sağlam bir ses sunarak marka kimliğine sadık kalıyor. XBOOM Go taşınabilir Bluetooth hoparlörler ve XBOOM AI ThinQ zeki hoparlörlerden oluşan LG’nin mini bileşen ve all-in-one ürünleri, dışarıda veya evde gerçekleşecek parti, eğlence ve hususi buluşmalar için ideal olan patlayıcı sesi ve bu şekilde ortamlar için optimize edilmiş nitelikleri bir arada sunuyor.

XBOOM markasının özünde, LG’nin dinleme zevkini en üst sıraya çıkarmak ve birinci sınıf ses kalitesi sunmak için sürekli çalışması yatıyor. Şirketin yeni amiral gemisi XBOOM mini bileşende (model CL98) üç.500W’lık sağlam bir çıkış ve daha yüksek frekanslarda daha net, daha ayrıntılı ses üretmek için bir Compression Horn özelliği bulunuyor. LG’nin son olarak teknolojisine haiz XBOOM (model OL100), yüksek frekanslı üretimi arttırmak ve akustik ses basıncı oluşturmak için tasarlanmış Blast Horn ile 2.000W çıkış sunuyor. LG’nin Meridian ortaklığı ile hayata geçen bu hoparlörler, Meridian Mode özelliğini de kullanıcıya sunuyor. Bu hususi ses ayarı, evde dinlenirken müzik dinlemekten zevk sektör ses tutkunları için mükemmel olan daha net vokaller ve daha kırılgan bas sesleri sağlamakta.

Bir öteki yeni XBOOM ürünüyse, Bluetooth üstünden kayıpsız yüksek çözünürlüklü ses akışı için aptX™ HD kodeğini destekleyerek, en sıkıntılı kullanıcıları dahi tatmin edecek kalitede ses üretiyor. Dahası, yükseltilmiş Wireless Party Link ayrıcalığı daha da etkileyici bir işitsel deneyim için ansızın fazla hoparlörü bağlamayı mümkün kılıyor.

LG XBOOM, piyasaya ihtiyaçlarına en müsait ses çözümünü seçmeleri için onlara biçim alternatifleri de sunuyor. Birinci sınıf all-in-one birim (model OL100), en çok taşınabilirlik için Grab & Move tutma sapı tasarımına ve tekerleklere sahipken, XBOOM serbest hoparlörleri ise (modelRK7 ve RL4) dikey veya yatay şekilde yönlendirilebiliyor ve huzurlu taşınabilmesi için X-tutma kolu bulunuyor.

Kullanıcılar, LG’nin yeni XBOOM serisinin heyecan sağlayan parti özellikleriyle popüler parçalara kendi yaratıcı dönüşlerini koyarak, içlerindeki DJ ruhları da şımartabilecekler. DJ Star özelliği, kullanıcıların profesyonel bir DJ şeklinde scratch yapabilmelerini mümkün kılacak. Cihazda bulunan Crossfader özelliği, sesin iki değişik kaynaktan kesintisiz biçimde karışmasını kolaylaştırırken, Party Accelerator özelliğiyse kullanıcıların müziği, yanıp sönen ışıklarla tamamlayan titreşimli bir kreşendoda duymalarını sağlayacak. Kullanımı fazlaca basit olan DJ App ise (Android ve iOS aygıtlarında kullanılabilir) Scratch Mixing ve DJ Loop gibi çeşitli efektlere de erişim sağlayacak.

2019 LG XBOOM ürünlerinde bulunan Karaoke Star niteliği, bütün aileyi bir araya getiren keyifli bir ortam sunuyor. 18 eşsiz ses efekti ve yeni Multi-Color Lighting özelliğiyle şarkılar ile senkronize edilmiş aydınlatma ve ambiyans sunuyor. Ayrıca CES’te ilk kere sahneye çıkacak olan LG XBOOM Go PK serisi hoparlörler, kompakt boyutlarına ve hafifliklerine rağmen harika kalitede ses üretiyor. Bu taşınabilir hoparlörler, LG G7 benzer biçimde en yeni akıllı telefonlardan aktarırken, kayıpsız 24-bit ses için aptX™ HD kodeğini destekliyor. PK serisi, en kırılgan dinleyicileri dahi doygunluk edecek derecede kırılgan ve devinim halindeyken bile yüksek kaliteli ses sunabiliyor.

LG XBOOM ses ürünleri, üstün ses ve zeki AI bağlantılarıyla övgüyle karşılanıyor. Şirketin XBOOM AI ThinQ zeki hoparlörü, sektörel inceleme yayınları tarafınca kategorisinde en iyi ses veren ürünlerden bir tanesi olarak kabul ediliyor. CES 2019 esnasında LG’nin Las Vegas Kongre Merkezi’nde bulunan #11100 nolu standını ziyaret edenler, yerleşik Google Asistant ve Meridian teknolojisine haiz XBOOM AI ThinQ hoparlörlerin etkisinde bırakan zeki niteliklerini deneyimleyebilecek.

Konuyla ilgili açıklama icra eden LG Ev ve Eğlence Sistemleri Bölümü’nden Ses ve Video Departmanı Başkanı Kim Dae-chul, “LG şekilde kullananların keyifli bir ortam yaratmalarına destek olan kuvvetli sesi sağlamak için XBOOM ürün serisini genişletmeye devam edeceğiz. LG XBOOM markasının bugünü ve geleceği için heyecanlıyız. Parti-ses pazarındaki konumumuzu güçlendirmeye devam edeceğiz.” dedi.

RK 7 için mevcut olan 1 aptX ™ HD kodeki; RK 7, OL serisi ve CL serisi modeller için Kablosuz Parti Bağlantısı kullanılabilir

"LG, CES 2019’da tanıtacağı güçlendirilmiş XBOOM serisi ile heyecan verici ses deneyimi sunuyor konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere LG, CES 2019’da tanıtacağı güçlendirilmiş XBOOM serisi ile heyecan verici ses deneyimi sunuyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda LG, CES 2019’da tanıtacağı güçlendirilmiş XBOOM serisi ile heyecan verici ses deneyimi sunuyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

ETİKETLER: , ,
Furkan YURDAKUL
Furkan YURDAKUL
Teknoloji ve yazılımı seven küçük bir şahsiyet :)
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

teknoloji haberleri

teknoloji haberleri 2019

sorun şikayet

technosfer

otomobil inceleme

inceleme

sorunu

sorunları
kullanıcı yorumları