yükleniyor...

LAZER LİPOLİZ NEDİR? LAZER LIPOSUCTION’DAN FARKI NEDİR?

Lazer lipoliz uygulaması yoğunlaştırılmış ve odaklanmış lazer ışınları vasıtasıyla kişinin vücudunda bulunan istenmeyen yağ hücrelerinin ısıtılması yoluyla yok edilmesi işlemidir. Bu modern teknolojik uygulama vücutta elastikiyet özelliğini yitirmiş bağ dokuları ve kollajen de parçalanır ve akabinde hastanın vücudunda yeni ve taze bağ dokusu ile kolajen oluşumu arttırılmış olur. Lazer lipoliz uygulamaları estetik ve medikal alanda son derece gelişmiş ve modern esaslara dayanan yeni olarak nitelendirilebilecek bir tekniğe dayanmaktadır.

Kişinin bedenini düzgün bir hale getirme ve şekillendirme  sistemleri arasında her geçen gün daha popüler bir hale gelen ve etkili bir tedavi yöntemi olarak hastalara başarılı bir alternatif olan lazer lipoliz teknolojisi sayesinde kişinin bedeninde bölgesel yağlan olan kısımlarda ve ciltte ortaya çıkan gevşekliklerin çözümünde başarılı ve etkin bir şekilde yaygın olarak kullanılmaktadır. Lazer lipoliz ile yağ hücrelerinin imha edilmesi yönteminin hastalar üzerindeki başarısı otoritelerce kanıtlanmıştır. Lazer lipoliz yöntemi 2000’li yıllardan itibaren gelişimini üst safhaya çıkarmış ve son yıllarda etkili şekilde kullanımı olan bir yağ hücresi tedavisi yöntemidir. Bahse konu olan bu yöntem sayesinde hastanın basen bölgesi, karın bölgesi, bel bölgesi gibi vücut bölgelerinde etkili bir şekilde kullanılmakla beraber  bu yöntem kişinin yüz bölgesi üzerinde, kol ve bacak bölgelerindeki yağlanmalara,   çene altı ve gıdı olarak adlandırılan böl herhangi bir cerrahi müdahale, derin ve komplike herhangi bir kesi işlemi yapılmadan ve herhangi bir şekilde kanül ya da benzeri ekipmanlar kullanılmadan tek bir seans, uygun görülen durumlarda en fazla 2 seansta başarı yüzdesi oldukça yüksek bir şekilde uygulama imkanı bulunmaktadır.

Lazer lipoliz ile lazer liposuction yöntemleri halk arasında sıkça karıştırılmaktadır. Lazer lipoliz yağların lazer vasıtasıyla likit hale gelmesi ve sonra normal vücut fonksiyonlarıyla atılması esasına dayanırken lazer liposuction işleminde yağlar yine lazer vasıtasıyla eritilip suction yani pompayla çekilerek vücuttan alınma işlemine maruz bırakılır. Lazer liposuction bir nevi lazer sonrası yapılan liposuction işlemidir diyebiliriz.

Lazer lipoliz tekniği ile kişinin derisinin alt katmanlarında birikmiş olan yağları etkili bir şekilde yok etmekte ve ayrıca kişinin cildindeki kollajen üretiminin arttırılmasını sağlamaktadır. Ciltteki kolajen miktarının artması ise kişinin cilt yapısının  daha gergin ve genç bir hale gelmesini ve taze (fresh) görünmesini sağlamaktadır.

Lazer lipoliz yöntemi ile yağ yakımı ve imhası işlemi klinik ortamında dahi gerçekleştirilebilen bir yöntemdir. Bu uygulamada hasta üzerinde hedef alınan yağlı bölgede  1-2mm arasında küçük bir kesi işlemi gerçekleştirilmektedir, lazer lipoliz işleminin sonrasında hastada herhangi bir iz kalmamaktadır. Bu uygulamanın en büyük avantajlarından birisi de hastanın uygulama sonrasında hayatına çok kısa bir sürede geri dönebilmesidir.

Lazer lipoliz ile liposuction birlikte yapılabilir mi, hangisini tercih etmeliyim? gibi sorular sıklıkla sorulmaktadır. Bu noktada sağlıklı kararı uzman estetik cerrahınız ile konsültasyon sonrası almanız en doğrusu olacaktır.

LAZER LİPOLİZ NEDİR? LAZER LIPOSUCTION’DAN FARKI NEDİR? konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere LAZER LİPOLİZ NEDİR? LAZER LIPOSUCTION’DAN FARKI NEDİR? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla