Dolar 26,1498 0.2%
Euro 29,1076 1.28%
Sterlin 33,9821 0.75%
S. Riyali 6,9832 0.14%
Altın GR 1.645,19 1,41%
Yar. Altın 5.432,00 1,44%
Çeyr. Altın 2.716,00 1,46%
22 Ay. Altın 1.590,01 1,42%
Tam Altın 10.777,42 1,21%
Laptop Kamerası Nasıl Açılır?

Laptop Kamerası Nasıl Açılır?

ABONE OL
22 Mayıs 2021, 14:43:00

Laptop kamerası, görüntülü görüşmeler için sıkça kullanılan bir donanımdır. Özellikle de pandemi koşullarında öğrenciler canlı derslere görüntülü olarak katılabilmek için kameraya gereksinim duymaktadırlar. Dizüstü bilgisayarlarda kamera açmadan önce kamera donanımının özelliklerini çok iyi bilmek gerekecektir. Eğer cihazda dahili kamera bulunmuyorsa ya da arızalıysa, böyle durumlarda da USB kamera ile bağlantı sağlamak mümkün olacaktır. Peki laptop kamerası nasıl açılır, kamera başarısız ise nasıl düzeltilir, Zoom uygulamasında kamera nasıl açılıyor ve laptop kamerası işlevsel olarak nasıl kullanılır? İşte detaylar…

Laptoplarda kamera donanımını başarılı bir şekilde başlatabilmek için öncelikle işletim sistemi özelliklerini çok iyi kavramak gerekmektedir. Çünkü yapılacak olan işlemler, laptop özelliklerine ve işletim sistemine göre farklılık gösterebilmektedir.

Windows 10 Laptoplarda Kamera Açma

Windows 10 Laptoplarda Kamera Açma


Windows 10 işletim sistemine sahip bilgisayarlarda kamera açmak için ilk olarak başlangıç sekmesine tıklanmalıdır. Akabinde ise açılan uygulamalar listesi sayfasından kamerayı seçmeni gerekecektir. Eğer kamera diğer uygulamaların içinde kullanılmak isteniyorsa, yine başlangıç sekmesine tıklanır. Daha sonra ise ayarlar sekmesine basılarak, gizlilik seçilir. Gizlilik sekmesinin içinde kamera ögesi seçilerek, uygulamaların kameramı kullanmasında izin ver seçeneği aktif edilmelidir. Böylece laptop kameranızı indirdiğiniz uygulamalarda sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Windows 7 Laptoplarda Kamera Açma


Windows 7 işletim sistemine sahip olan laptoplarda kamera açmak ve kamerayı uygulamalarda kullanabilmek için de bazı ayarların doğru bir şekilde yapılması gerekmektedir. Bunun için ilk olarak bilgisayarın sol alt bölmesinde yer alan başlat sekmesine tıklayınız. Burada karşınıza tara seçeneği çıkacaktır. Tara bölmesinde tarayıcılar ve kameraları göster kısmına tıklamanız yeterli olacaktır. Burada laptop kameranızı aktif ederek, kullanmaya başlayabilirsiniz.

Windows 8 Laptoplarda Kamera Açma


Windows 8 işletim sistemine sahip laptoplarda kamerayı kullanmak için kamera erişim izni aktif hale getirmek gerekecektir. Aynı işlemler Windows 8.1 için de geçerli olacaktır. Kamerayı etkin hale getirmek için ilk olarak kamera uygulaması açık olduğunda Windows tuşuna ve C tuşuna aynı anda basarak düğmeler menüsünü açınız. Ayarlar düğmesinden de izinler sekmesine tıklayın. Burada mikrofon ve kamera seçeneğini aktif edin. Böylece kameranızı kullanabileceksiniz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments