Kürdistan haritası tamamen kaldırıldı

Ekim ayının son günlerinde Google Haritalar’a eklenen ve Kürdistan ismiyle meydana getirilen aramalarda çıkan harita Türkiye çapında tepkilere neden olmuştu.

Kürdistan haritası tamamen kaldırıldı

Google’ın neden yaptığı meçhul bu adım Türkiye’ yetkililerin de tepkisini çekince şirketten kaldırılması istendi. Osmaniye’nin doğusundan itibaren Kürt nüfusun sık olduğu illeri de kapsayan harita için harekete geçen yetkililer Google’ın bu yanlışını düzeltmesini istedi. Gelen talepler karşısında harekete geçen teknoloji devi de haritayı kaldırdığını deklare etti.

Irak ve Suriye’nin de şimal bölgelerini içeren sözde Kürdistan haritası kaldırılana kadar yaklaşık 2 milyon gösterim aldı. Haritayı tatbik üzerinden aramak isteyen kullanıcılar ise “Bu harita, kullanım koşullarını ihlal ettiği gerekçesiyle bundan sonra erişilebilir değil” mesajıyla karşılaşıyorlar.

"Kürdistan haritası tamamen kaldırıldı konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Kürdistan haritası tamamen kaldırıldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kürdistan haritası tamamen kaldırıldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

ETİKETLER: , ,
Furkan YURDAKUL
Furkan YURDAKUL
Teknoloji ve yazılımı seven küçük bir şahsiyet :)
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

teknoloji haberleri

teknoloji haberleri 2019

sorun şikayet

technosfer

otomobil inceleme

inceleme

sorunu

sorunları
kullanıcı yorumları