SONRAKİ
Msi GE62 7RD Apache İnceleme Msi GE62 7RD Apache İnceleme
1094
405 0

Kredi Kartı İle İstanbulkart Yüklemesi Yapılacak!

Kredi Kartı İle İstanbulkart Yüklemesi Yapılacak!
Yazar: Technosfer Haber Merkezi

11 Kasım 2017

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbulkartların kolay dolum yapılabilmesi için mobil uygulama geliştirdi. Kredi kartı ile İstanbulkart dolumları yapılabilecek.

İstanbul’da toplu taşıma sisteminde  kullanılan İstanbulkartlara kredi kartı ile kolayca yükleme yapmak için İstanbulkart uygulaması geliştirildi. Android işletim sistemli cihazlarda beta uygulaması kullanıma sunuldu.

İstanbul’un kalabalık bir şehir olması nedeniyle yaşanan trafik sıkıntısına büyük bir nefes aldıran toplu taşıma sistemi gün içinde milyonlarca kişi tarafından kullanılmakta. Toplu taşıma araçlarında kullanılan İstanbulkartların içerisinde bakiye bulunmadığı zaman bazı yolcular mağdur durumda kalabiliyor. 

Yeterli bakiyesi bulunmayan İstanbulkart sahiplerinin kolayca kartlarına para aktarımı yapmalarını sağlayacak İstanbulkart uygulaması İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından kullanıma açıldı.

  

İnternet sitesi üzerinde bakiye sorgulama özelliği de bulunduran İstanbulkart sistemi, kullanıcılarına kredi kartı ya da bankamatik kartları ile bakiye yükleme özelliği de sunuyor. Bu özelliği mobil platformlara da taşımak isteyen kuruluş mobil cihazlar için uygulama geliştirdi.

Şu an için beta sürümünde bulunan uygulamaya yalnızca bir adet İstanbulkart tanımlama şansınız var. Yükleme işlemi sırasında NFC özelliği bulunan mobil cihazlarda bu özellik yardımıyla da yükleme işlemi yapılabiliyor.

NFC özelliği bulunan cihazlarda anlık bakiye görüntüleme, kredi kartını cihaza yaklaştırma sistemiyle bakiye yükleme gibi imkanlar sunuluyor. NFC özelliği bulunmayan cihazlarda ise uygulama üzerinden para transferi talimatı vererek en yakın dolum noktasına gittiğinizde kartınızı okutarak yükleme işlemini gerçekleştirme imkanı sunuluyor.

İstanbulkart uygulaması sayesinde size en yakın İstanbulkart yükleme noktasını da görmeniz kolaylaşıyor. İstanbulkart uygulamasını yüklemek isteyen kişiler buradan uygulamanın beta sürümüne ulaşabilirler.

KATEGORİLER:
ETİKETLER:


" Kredi Kartı İle İstanbulkart Yüklemesi Yapılacak! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Kredi Kartı İle İstanbulkart Yüklemesi Yapılacak! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Kredi Kartı İle İstanbulkart Yüklemesi Yapılacak! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Technosfer Haber Merkezi Hakkında:

YORUMLAR
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
ZORUNLU

GELEN YORUMLAR (0)
Wish, Türkiye’ye Entegre Oldu!
Wish, Türkiye’ye Entegre Oldu!
Motorola Moto G30’un özellikleri belli oldu
Motorola Moto G30’un özellikleri belli oldu
Redmi K40’ın özellikleri belli oluyor
Redmi K40’ın özellikleri belli oluyor
Lenovo K13’ün özellikleri sızdırıldı
Lenovo K13’ün özellikleri sızdırıldı
Motorola Moto G10’un özellikleri belli oldu
Motorola Moto G10’un özellikleri belli oldu
Samsung Galaxy Z Fold 3 ve Z Flip 3 hakkında tüm detaylar
Samsung Galaxy Z Fold 3 ve  Z Flip 3 hakkında tüm detaylar
Realme Race görüntülendi
Realme Race görüntülendi
Xiaomi Mİ 11 Pro Plus’a dair özellikler ortaya çıkıyor
Xiaomi Mİ 11 Pro Plus’a dair özellikler ortaya çıkıyor

Copyright © 2015 - 2021 Tüm Hakları Saklıdır.