yükleniyor...

Korku Filmlerinde Kullanılan Teknikler

Korku filmi çekilirken kullanılan teknikler ile izleyiciyi filmin içine çekebilmek mümkündür.

Korku filmlerini normal filmlerden ayıran şey izleyicisinin başına gelecekleri bilmesi ve bilerek korku filmini izlemesidir. Bir komedi filminde insan kesinlikle güleceğini bilerek veya bir gerilim filminde kesinlikle gerileceğini düşünerek izlemez. Ancak korku filmi izleyecek olan kişi korkarak açar ve korkacağına kendisini hazırlar. Bu noktada ise izleyiciye istediğini vermek için kullanılan teknikler çok önemlidir.

KORKU FİLMİ NASIL OLMALI

Korku filmlerinde ilk olarak klasikleşmiş bir şekilde çekilecek mekanın ıssız kimsenin olmadığı ürpertici mekanlar tercih edilmelidir. Seçilecek oyuncularda korku filmine uygun tipler tercih edilmelidir. İyi bir senaryoyu kaliteli yapmacık olmayan oyuncu kadrosu ile desteklenmelidir. Korku filmlerinde kullanılacak materyallerde çok önemlidir. Mutlaka bir amacı ve bir konusu olmalıdır. Korku filmlerinde ki tercih edilen korku aracı hayali değil gerçek yaşamda kabul görmüş batıl fikirler tercih edilmelidir. Eğer bu tarz fikirler tercih edilir ise izleyici filmin içindeymişçesine filmi yaşayarak izler. Korku filmlerinde filmin genel görüntü çerçevesi karanlıkta ve gizemli bir yerde geçmelidir. Şehrin merkezinde insanların içinde geçecek bir korku filmi insanlara aradıklarını vermeyebilir. Kamera açıları normal filmler gibi olmayıp ani tepkilere en uygun tepkiyi verdirecek açılar kullanılmalıdır.

KORKU TEKNİKLERİ İZLEYİCİ ÜZERİNE OLMALIDIR

Korku filmleri içerik bağlamında genel olarak korku vereceğini bilmesinden ziyade sürprizler ile dolu olmalıdır. İzleyici beş dakika sonrasını tahmin edememeli ve sürekli şaşırtılmaya özen gösterilmelidir. Seçilecek baş korku karakteri filmin sonuna kadar gizemini korumalı ve izleyici de yorum kapıları bırakılmalıdır. Bu tarz izleyiciye karakter buldurma teknikleri izleyicinin başrolün yerine kendini koymasını çok daha kolaylaştırır ve filmi daha çekici bir hale getirir. Film daha gizemli bir hal alır.

Korku Filmlerinde Kullanılan Teknikler konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Korku Filmlerinde Kullanılan Teknikler ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

son dakika tokat haberleri - tokatgazetesi Bilgi Doktoru AK PARTİ’NİN İSTANBUL’DA TOKATLI MİLLETVEKİLİ ADAYLARI Aşk Mantık Intikam 6 Bölüm Full Izle Kısmetse Olur: Aşkın Gücü 101. Bölüm Tanıtımı Fenerbahçe – Beşiktaş Maç Sonu | Uğur Karakullukçu & Mustafa Demirtaş & Ersin Düzen | V DERBİ Isparta Nöbetçi Eczaneler too many requests ne demek Market Fiyatları Bilgi Doktoru tarhana ekşi olursa ne yapılır 1986 dogumlu kaç yaşında oluyor