Dolar 26,1498 0.2%
Euro 29,1076 1.28%
Sterlin 33,9821 0.75%
S. Riyali 6,9832 0.14%
Altın GR 1.645,19 1,41%
Yar. Altın 5.432,00 1,44%
Çeyr. Altın 2.716,00 1,46%
22 Ay. Altın 1.590,01 1,42%
Tam Altın 10.777,42 1,21%
Korkanlar için Mobil Bankacılık Güvenlik Rehberi

Korkanlar için Mobil Bankacılık Güvenlik Rehberi

ABONE OL
01 Haziran 2023, 10:01:07

Korkanlar için Mobil Bankacılık Güvenlik Rehberi, mobil bankacılık hizmetlerinin güvenli kullanımı hakkında bilgi edinmek isteyenler için bir rehber niteliğindedir. Bu rehberde, mobil bankacılık uygulamalarının güvenlik özellikleri hakkında bilgi verilir ve kullanıcıların bu uygulamaları nasıl güvenli bir şekilde kullanabileceği anlatılır. Ayrıca, mobil bankacılık işlemlerinin nasıl doğrulanacağı ve kimlik hırsızlığına karşı nasıl korunulabileceği gibi konular da ele alınır. Eğer siz de mobil bankacılık hizmetlerini kullanırken güvenliğinizi önemsiyorsanız, bu rehberi okumanızı öneririz.

Korkanlar için Mobil Bankacılık Güvenlik Rehberi

Muhtemelen sizinde benim ailem gibi Mobil Bankacılık İşlemlerinden korkan bir aileniz veya bir yakınınız vardır. Onlar için Mobil Bankacılık gerçekten anlaşılması zor olabilir. Ancak Mobil Bankacılığın bizlere sağladığı imkanlarda var. Bu nedenle zamandan ve paradan tasarruf sağlayan ancak bir çokları içinde korkutucu olan MOBİL BANKACILIK için Bir Güvenlik Rehberi yayınlamak istedim.

Neler Yapmalı? Nelere Dikkat Etmeli?

Bu konuda güzel bir rehber ve uyarılar grubunu sizler için listeleyerek sizlerle paylaşmak istiyorum. Umarım faydası olur, farkındalığınıza katkı sağlar.

Güvenlikte Bir Adım Önde Olun!

1. İlk olarak kendisini herhangi bir bankanın çalışanı olarak tanıtan ve (kart aidat iadesi, dosya masrafı iadesi gibi) çeşitli vaatlerde bulunup sizden kişisel verileriniz ve şifre bilgilerinizi talep eden ya da size mobil bildirim gönderip, onaylamanızı isteyen 3. şahıslara hiç bir zaman itibar etmeyin.

2. Mobil cihazınıza yüklediğiniz uygulamanın her zaman resmi mobil uygulama marketlerinden indirilmiş olmasına dikkat edin.

3. Kaynağını bilmediğiniz yada tanımadığını kişi veya kurumlardan gelen; e-mail, SMS vb. mesajlarla iletilen linklere kesinlikle tıklamayınız.

4. Sosyal Medya üzerinden gerçek olamayacak derecede çekici (düşük faiz,sıfır komisyon vb.) ve bankalarca düzenlenmiş gibi gösterilen kampanyalara karşı uyanık olup bu aldatıcı kampanyalara itibar etmeyin.

5. En önemlilerinden birisi de bu kendisini; polis, savcı, kamu görevlisi vb. tanıtıp korku ve tehdit ile sizden para göndermenizi isteyen kişileri dikkate almayın. Gerekli durumlarda kolluk kuvvetleri ile irtibata geçin.

İçindekiler

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments