yükleniyor...

Köpek Bakımında Bilinmesi Gereken 5 Temel Madde

Köpek beslemeyi düşünüyorsanız göz önünde bulundurmanız gereken 5 temel konu şunlardır;

Köpeğin Bulunduğu Yer

Evinizde köpeğiniz için ayırdığınız alanın bazı temel özellikleri olmalıdır. Bu kısımda köpeğinizin uyuyacağı ve tuvaletini yapacağı alanlar vardır. Bu kısım aşırı sıcak ya da soğuk da olmamalıdır.Özellikle köpeğiniz yavru ise ortam sıcaklığına çok dikkat etmeli, hava akımına karşı dahi önlem almalısınız. Çünkü bu hayvanlar burada kendini huzurlu bir şekilde hissetmeli ve yuvasına güven duymalıdır.

Köpeğin Beslenmesi

Köpeğinizi ne ile besleyeceğiniz ve ona kazandıracağınız beslenme alışkanlıkları son derece önemlidir. Her zaman köpeğiniz için en uygun mamayı seçmeli ve uygun gıdalarla köpeğinizi beslemelisiniz. Bu konuda karar vermeden önce bir veteriner hekime danışmanız gereklidir.Çünkü köpeğinizin yiyeceği besinin miktarı ve çeşidi köpeğin türüne ve yaşına göre farklılık gösterebilir. Bazı köpekler çok hassas olabilirken bazı hayvanlar ise pek çok besini tüketmeye uygundur.

Köpeğin Eğitimi

Köpeğinizi eğiterek kendinize daha iyi bir arkadaş edinebilirsiniz. Bu konuda anahtar kelime sevgidir. Eğitim sırasında çok büyük ödüller vermenize ya da dövmek gibi ağır cezalar kullanmanıza gerek yok. İstediğiniz bir davranışı gösterdiğinde onu biraz okşamanız ve sevmeniz ya da istemediğiniz bir davranış sergilediğinde sadece sesinizin tonunu sertleştirmeniz ve “Hayır” demeniz köpeğiniz için yeterli olacaktır.

Köpeğin İhtiyaç Duyduğu Malzemeler

Evinizde köpeğiniz için kulübe, yemek tabağı, tasma, temizlik fırçası, şampuan ve oyun malzemeleri gibi onu huzurlu ve güvende hissettirecek materyalleri bulundurmalısınız

Köpeğin Sağlığı

Köpeğiniz yaşına ve çeşidine göre bazı bakımlar, muayeneler ve aşılar gerektirmektedir. Öncelikle kendiniz köpeğinizi göz ve el ile muayene etmeli, tüylerini kontrol etmeli ve incelemelisiniz. 6 ayda bir muhakkak veterinere götürmelisiniz. Köpeğinizin sağlıklı olmasını istiyorsanız aşı takvimine atlanmalı kontrollerini düzenli olarak yaptırmalısınız.

Köpek Bakımında Bilinmesi Gereken 5 Temel Madde konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Köpek Bakımında Bilinmesi Gereken 5 Temel Madde ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

slime rancher sistem gereksinimleri exxen şikayet samsung m31 kullanıcı yorumları laptop klavyesi çalışmıyor sevişmenin faydaları