SONRAKİ
Çift Kameralı Samsung A9 Star Resmen Duyuruldu! Çift Kameralı Samsung A9 Star Resmen Duyuruldu!
ÖNCEKİ
Instagram Video Formatı Değişiyor! Instagram Video Formatı Değişiyor!
2935
1087 0

Kolay Uygulama Geliştirici Thunkable!

Kolay Uygulama Geliştirici Thunkable!
Yazar: Berkay Eke

10 Haziran 2018

Android ve iOS işletim sistemli cihazlar için kodlama bilgisine sahip olmadan tamamen sürekle bırak yöntemiyle uygulama geliştirebileceğiniz platform Thunkable ile tanışın.

Son zamanlarda gençlerin de oldukça fazla ilgi duyduğu program geliştirme yani yazılım dünyası için uygulama geliştirmek artık oldukça kolaylaşmaya başladı. Bir mobil uygulama geliştirmek de internet dünyasında domain sahibi olmak kadar kolay hale geliyor. Android ve iOS işletim sistemli cihazlara yönelik uygulama geliştirmek isteyen kişiler için tasarlanan bir ortam olan Thunkable kullanarak dilediğiniz mobil uygulamayı geliştirme imkanına sahip olabilirsiniz.

Thunkable sayesinde tek bir platformdan hem Android hem de iOS işletim sistemli cihazlara yönelik uygulamalar tasarlayabilirsiniz. İlk olarak Android işletim sistemli cihazlarda kullanıma sunulurken şu an için tüm işletim sistemlerinde kullanımına izin veriliyor.

Thunkable hizmetinin kullanıcılarına sunduğu en iyi özellik ise uygulama geliştirmek isteyen kişilerin herhangi bir  kodlama bilgisine sahip olmadan istedikleri özellikte ve tasarımda uygulama geliştirmelerine imkan vermesidir.

Thunkable uygulamasının iki ana yapısı bulunmakta. Bunlardan ilki tasarımcılar için oluşturulan Designer bölümü. Bu bölümün asıl amacı Thunkable tarafından sunulan hazır şablonları kullanmak istemeyen tasarımcıların kendi hayal dünyalarını kullanarak geliştirdiği uygulamaları ortaya çıkarmalarına olanak sağlamaktır. İkinci kısım ise Block adı verilen programlama bölümü. Ancak bu bölümde iş yapmak için herhangi bir kodlama bilgisine gerek duyulmuyor. Thunkable uygulamasının ana amacı kodlama bilgisine başvurmadan sürükle bırak yöntemiyle kişilerin kendi hayal dünyalarına ve isteklerine yönelik uygulamalar geliştirmeleri ve bu uygulamaları insanlara sunmayı sağlamasıdır.

Thunkable uygulamasının kullanımı ücretsiz bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Ancak sadece temel bazda özellikleri kullanılıyor. Gelir modeli olarak kullanmak istediğiniz bazı özellikler için belirli yüzdeler almayı planlıyor. Uygulamayı kullanmak isteyen okuyucularımız Thunkable sayfasından üyelik işlemlerini yaparak uygulamayı kullanmaya başlayabilirler.

" Kolay Uygulama Geliştirici Thunkable! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Kolay Uygulama Geliştirici Thunkable! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Kolay Uygulama Geliştirici Thunkable! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Berkay Eke Hakkında:

YORUMLAR
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
ZORUNLU

GELEN YORUMLAR (0)
Ölçüye Özel Banyo Dolabı
Ölçüye Özel Banyo Dolabı
Steelseries, Oyuncu Ses Sistemlerinin Geleceğini Açıkladı!
Steelseries, Oyuncu Ses Sistemlerinin Geleceğini Açıkladı!
Baskül Nedir – Nerelerde Kullanılır?
Baskül Nedir – Nerelerde Kullanılır?
Görüntülü sohbet azar arkadaşlık
Görüntülü sohbet azar arkadaşlık
Teknolojiye Açılan Kapı Webte İndir
Teknolojiye Açılan Kapı Webte İndir
HONOR, Çin’de en çok satış yapan akıllı telefon markası oldu
HONOR, Çin’de en çok satış yapan akıllı telefon markası oldu
LG, 2022 İlk Çeyrek Sonuçlarını Açıkladı
LG, 2022 İlk Çeyrek Sonuçlarını Açıkladı
MSI Tarihindeki En İyi Anlar
MSI Tarihindeki En İyi Anlar

Copyright © 2015 - 2021 Tüm Hakları Saklıdır.