yükleniyor...

Kısa Saç Modelleri Arasında En Çok Tercih Edilenler

Kısa Saç Modelleri Arasında En Çok Tercih Edilenler Kim demiş kadınlar uzun saçlı olur diye?  Kadını, uzun saçla özdeşleştirmek, çok isabetli kesilen saç modellerine ve enfes kısa saç tarzına büyük haksızlık değil mi sizce de? Evet uzun saç, asırlardır kadınlığın en önemli sembollerinden biri; ama dönem dönem özellikle çok moda olan ve yüze çok farklı bir hava katan kısa saç modelleri  ile de son derece kadınsı bir çizgi ve çekici bir görünüm yakalamak mümkün. Saç modelleri kısa olan kadınlar, daha enerjik, daha sportif ve daha genç görünürler sanki.. Her kısa saç modeli, her yüze yakışmayabilir belki ama her yüze gidecek bir kısa saç modeli mutlaka var. Mühim olan nokta, kuaförün, sizin yüzünüze gidecek kısa saç modelini iyi tasarlayıp, isabetli bir kesim yapması. İşte o zaman çehreniz ve hatta tüm genel görüntünüz bir anda değişecek, uzun saçlı halinizden çok daha fazla “kendiniz” olacak ve güzel görüneceksiniz. Kısa saçlar için saç modelleri oldukça çeşitlidir. Bunların içinde, tüm dünyayı kasıp kavuran trend kesimler olduğu gibi, sizin tasarladığınız, yahut kuaförünüzün yaratıcılığı sonucunda ortaya çıkmış ve sadece size has bir model de ortaya çıkarılabilir. Kısa saç modelleri kadın dünyasında asla modası geçmeyecek ve kimi kadınlar için ömür boyu sürecek bir tutkunun karşılığıdır.Kimi kadın saçlarını kısa kestirmek için can atsa da, saçlarını toplamayı da sevdiği için bu kararını bir türlü hayata geçiremez. Ama kısa saç toplama modelleri ile, hem saçlarınızı kısa kestirebilir hem de küçük bir topuz yapabilirsiniz. Saçlarınızı nasıl kestirmek istediğinizi bilmiyorsanız, kısa saç katalogları da size fikir verebilir. Çok revaçta olan kısa katlı saç modelleri de, çehrenizle uyumlu olduğu takdirde size yıllarca eşlik edebilir.Bir de çok kısa saç modelleri var ki, her dönem karşımıza çıkar ve aklımızı çeler. Bir film yıldızında, bir dergi mankeninde, bir katalogda rastladığımız ve kendimizde nasıl duracağını hayal etmeye çalıştığımız çok kısa saç modelleri de, bir anlık cesaretle uygulatıp, belki de tarzımız haline dönüşecek modeller olabilir.Özetle, kısa saç modelleri kadın dünyasında asla vazgeçilmeyecek bir stildir ve tüm dünyada ünlü, ünsüz çoğu kadını etkisi altına almaya devam edeceği kesindir. Sadece en çok tercih edilen kısa saç modelleri değil, kendi tasarımınız olan veya kuaförünüzün hayal dünyasından çıkarak, sizinle özdeşleşen kısa saç modelleri de, görünümünüze  apayrı bir tarz ve hava katabilir. İş, sadece birazcık cesarete bakıyor anlayacağınız.

Kısa Saç Modelleri

Modası hiç geçmeyen kısa saçlar her yerde dikkat çeker. Havalıdır. Özellikle düğün, doğum günü veya yılbaşı gecesi gibi özel durumlar için oldukça uygun saç modellerindendir. Üstelik  kısa saçlarda dahi retro saç modellerini kolaylıkla uygulayabilirsiniz. Yani kimine göre kısa saçlı olmak bir yaşam biçimidir.

  • 2016 kısa saç modelleri: Kısa saç modelleri kadın için 2016 yılında yeniden trend olmuştur. Ülkemizde ve özellikle Hollywood’ta birçok ünlü yıldız tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Aslında uzunca bir süredir gündemde olan bu saçlar, giyilen gece kıyafetlerini oldukça modern bir tarza sokmalarıyla biliniyorlar. Bu yüzden olsa gerek 2016 saç modelleri içinde de ciddi bir öneme sahipler. Bob kesim saçlar, kısa küt saçlar, kısa katlı saç modelleri, kısa örgü modelleri en çok tercih edilen kısa saç modelleri içerisindedir. Hemen her kadın ömründe bir kere de olsa saçlarını kısacık kestirmeyi hayal etmiş, bunu gerçekleştirmese bile, en azından niyetlenmiştir. Kısa saç, iyi bir kuaförün elinden çıkarsa, saç telleri, kısa saç modellerini kaldıracak yapıda ve hacimdeyse, yüz hatları, kemik yapısı, boynun biçimi, hatta vücut hatları da kısa saçı kaldırabilecek ve iyi yansıtacak formdaysa, kısa saç, kadını görsel anlamda br adım öne bile çıkarabilir.
  • Kısa küt saç modelleri: Kısa küt saç modelleri, yuvarlak yüze kısa saç modelleri arasındadır. İnce telli saçlara sahip olanlar tarafından daha sık tercih edilirler. Çünkü kalın telli saçlar, kısa sürede verdiğiniz şekli kaybetme ve ince telli saçlara oranla daha çabuk kabarma gibi olumsuz özelliklere sahiptir. Tüm bunlar aslında kalın telli saçlar ile baş etmenin o kadar da kolay olmadığını anlatıyor zaten. Bu nedenle kalın telli saçlara sahip olanların kısa küt saç modellerini tercih etmemeleri gerekiyor. Saçlarınıza nasıl bakım yapmanız gerektiğini, hangi saç kesimleri veya hangi saç modellerinin kalın telli saçlara uygun olduğunu bildiğiniz takdirde inatçı saçlara veda edebilirsiniz. Yüz kemikleriniz minyonsa, boyun yapınız ince uzunsa, saç telleriniz de inceyse yahut saçlarınız seyrek yapıdaysa, kısa küt saçlar size çok yakışabilir. Hatta eğer size en yakışan model buysa, ömür boyu bu modeli kullanmamanız için hiç bir sebep olmamalı. Tabii eğer sıkılmam diyorsanız..
  • Katlı kısa saç modelleri: Saç modelleri kısa tercih edilecekse, bunlardan en uygunu katlı kısa saç modelidir. Bu tip saç modeli ister kalın telli olsun, ister ince telli, her türlü saçta uygulanabilir. Duş sonrası saçlarıma şekil verecek zamanım olmuyor, yahut saçımı kurutmak ve şekillendirmek için uzun bir zaman dilimi ayırmak istemiyorum diyorsanız, kısa katlı saç modelleri ile hem rahat edersiniz, hem de yüzünüze en çok yakışan modeli seçmiş olursunuz.

 

  • Kısa saç örgü modelleri: Kısa saç örgü, kısa saç toplama modelleri arasındadır. Bu saç modelini yaparken dikkate almanız gereken tek konu yüzünüzün tam olarak ortaya çıkacağıdır. Bu nedenle bu saç tipinde yüzünüzün şeklinin önemi ön plana çıkıyor. Ayrıca, örgü modelinde toplama şekli de bir başka önem teşkil ediyor. Kısa saç örgü modellerini doğru uygulamanız halinde yüzünüzün daha uzun görünmesine yardımcı olursunuz. Sepet örgü, balık sırtı örgü diye adlandırılan bu saç tipiyle, saçlarınızda doğal bantlar, şeritler oluşturabilir, son derece romantik, dramatik, çocuksu ve aynı zamanda şık ve kadınsı ifadeler yakalayabilirsiniz. Kısa saç örgü  modellerinin, göze çok hoş gözüken ve kullanışlı bir tarz olduğunu söyleyebiliriz.

 

  • Kahküllü kısa saç modelleri: Kahküllü saç modelleri de hiçbir zaman vazgeçilmeyen kısa saçlardan biridir. Yine de açık söylemek gerekirse, kahkül herkese yakışmaz. Alın yapısı dar ve basık olan kişilerde kahkülün, istenilen ifadeyi yansıtmama olasılığı yüksektir. Buna dikkat etmek lazım. Daha önce kahkül kullanmayanların ve tereddütleri olanların ilk olarak takma kahkül kullanmaları tavsiye edilir. Çok pratik olan takma kahküller, kahkülün size yakışıp yakışmayacağı ile ilgili fikir verecektir. Daha sonra duruma göre gönül rahatlığıyla tercih edilebilir.
  • Gülben Ergen kısa saç modelleri: Her zaman saç stili konusunda ilham veren Gülben Ergen, bu zamana kadar birçok kısa saç modeli ile karşımıza çıktı. En çok tercih edilen kısa saç modelleri içinde Gülben Ergen’in kısa saçları ile oluşturduğu bir akımın örnekleri başı çekiyor gerçekten de… Bunlar bazen romantik, bazen marjinal, bezen spor ve bezen de maskülen görünümler şeklinde arz eden Gülben Ergen stilini denemek için bob kesim kısa saç ya da kısa katlı saç modelleri denenebilir. Ama elbette herkesin yüz ve kemik yapısı birbirinden farklı olduğundan, ünlü bir isimde gördüğünüz modeli kuförünüze gidip birebir uygulattığınızda, aynı efekti ve görünümü yakalayamama olasılığı da var. Ama eğer çok istiyorsanız, az evvel de söylediğimiz gibi, bir anlık cesarete bakar.

Kısa Saç Modelleri Arasında En Çok Tercih Edilenler konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Kısa Saç Modelleri Arasında En Çok Tercih Edilenler ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

slime rancher sistem gereksinimleri exxen şikayet samsung m31 kullanıcı yorumları laptop klavyesi çalışmıyor sevişmenin faydaları