Dolar 26,1498 0.2%
Euro 29,1076 1.28%
Sterlin 33,9821 0.75%
S. Riyali 6,9832 0.14%
Altın GR 1.645,19 1,41%
Yar. Altın 5.432,00 1,44%
Çeyr. Altın 2.716,00 1,46%
22 Ay. Altın 1.590,01 1,42%
Tam Altın 10.777,42 1,21%
<strong>Kirpik Lifting</strong>

Kirpik Lifting

ABONE OL
16 Aralık 2022, 23:31:45

Kirpik Lifting

Kirpik lifting, kirpiklerin daha dolgun gözükmesine imkan sağlayan bir uygulamadır. Rimel almaktan, biten rimellerinden yeniden rimel çıkartmaya çalışmaktan yorulan kadınların tercih ettiği yöntemdir. Kirpikler uzun süreli daha dolgun ve kıvrık gözüktüğünden dolayı rimel sürmeye ihtiyaç kalmamaktadır. Kadınlar işe giderken, arkadaşlarıyla buluşmaya giderken veya gezmeye çıktığında rimel sürme, tazeleme derdinden tamamen kurtulmaktadırlar.

Kirpik lifting fiyat 2022 ve 2023 sezonu için değişiklik göstermektedir. Eğer uygulamayı yaptırmayı düşünüyorsanız öncelikle güven veren bir güzellik merkezi bulmanız gerekiyor. Ardından uygulamanın içeriği hakkında bilgi almalısınız. Verilen bilgilerden ve merkezden endişe duymazsanız fiyat konusunda anlaşmaya varacak yönde konuşmalar yapmalısınız. Aksi takdirde olumsuz sonuçlarla karşılaşmanız kaçınılmaz bir gerçektir.

Kirpik Lifting Nedir?

Kirpik lifting, kendi kirpiklerinizin dibinden tutulup uca doğru kıvrılması ve bazı kimyasal malzemelerin kullanılması ile gerçekleşen bir işlemdir. İşlem esnasında yapay kirpik kullanımı gerçekleşmez. İpek kirpik ve kirpik lifting arasındaki fark da budur. İpek kirpik uygulamasında ipekten yapılan kirpikler kendi kirpiklerinize takılmaktadır. Oysa bu uygulamada tamamen kendi kirpikleriniz üzerinde işlem gerçekleştirilir.

Kirpik Lifting Nasıl Yapılır?

Kirpik lifting yorum sayfalarını incelerseniz, uygulamanın kadınlar tarafından sıklıkla tercih edildiğini görebilirsiniz. Peki kirpik lifting aşamaları nasıl uygulanır, hep birlikte inceleyelim:

  • İlk aşamada göz kapağınız ve kirpiklerinizin ayrı durması sağlanır. Bunun için göz yapınıza uygun farklı bedenlerde bulunan ped iki yapının arasına koyulur.
  • Kirpikleriniz araya koyulan silikon pedin üzerine doğru taranarak bırakılmaya başlanır. Bu bırakma işleminde güzellik uzmanının kirpiklerinizin düz ve doğrusal durmasını sağlaması gerekmektedir.
  • Kirpiğinizi tarama esnasında kıvıran güzellik uzmanı kirpik lifling solüsyonu kullanarak kirpiklerinize sürer.
  • Solüsyon kullanıldıktan sonra streç filmle kapatılan gözler 2 -3 dakika bekletilir.
  • 3 dakika sonra streç film açılır ve farklı bir solüsyon daha sürülür. Yeniden bekleme işlemine geçilir.
  • Bekleme süresi bittikten sonra kirpiklerin daha dolgun durması için boyama işlemi yapılır.
  • Boyama işlemi bitince kirpiklerinize keratin sürülür, son kez beklemeye geçilir.
  • Kirpik lifting uygulamasında son aşamada bekleme süresinin ardından kirpiklerin duru su ile yıkanması sağlanır. Güzellik uzmanı tarafından kirpiklere bakım yağı sürülür.

Kirpik Lifting Ne Kadar Kalıcı?

Kirpik lifting yaptıranlar uygulamanın 2 ay ile 3 ay arasında kalıcılık gösterdiğini söylemektedir. Ancak kalıcılık süresini seçtiğiniz uzmanın profesyonelliği ve sizin kirpik yapınız etkilemektedir. Bazı kirpik yapılarında lifting uygulamasının 1 ay kadar kısa sürede bozulduğu gözlenmektedir.

Kirpik Lifting Zararlı Mı?

Kirpik lifting zararları çok fazla değildir. Çünkü profesyonel bir uzman tarafından yapıldığında herhangi bir zararı olmaz. Ayrıca uygulamadan sonra gözünüze 24 saat boyunca makyaj yapmamayı tercih etmelisiniz. Kirpik lifting kirpik döker mi sorusu pek çok kadın tarafından sorulmaktadır. Ancak uzmanınızın önerilerine dikkat etmenizde ve ilk 24 saate özen göstermenizde büyük fayda var.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments